Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: 2.0TDI DPF - rodzaje/obsługa/usunięcie-wymiana
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
Suma sumarum wesol to jest pewnie tak że: Jak już ingerujemy w wymuszone wypalanie dpf to czy to robimy na postoju czy w trasie to on już jet w pewnym stopniu w dupie i trzeba brać poprawkę że wnet trzeba go będzie wymienić.Wszystko pewnie zależy od tego jaki mam stan silnika,styl jazdy itp itp. Jak dla mnie to czy zrobimy to w garażu czy tez w jezdzie to jeden diabeł tylko w innym opakowaniu finito. Pomoc dorazna i tyle.
No ja ci napisalem co ci powie kazdy fachman i to co podaje np oplowski tis. Duzo kiedys bylo o dpf na forum mastersa. Wypalanie wymuszone to ostatecznosc. Sam dpf powinien przelatac spokojnie ze 400 tys km ale nieprawidlowe warunki eksploatacyjne spokojnie moga go zabic ze 50 tys km nie zrobisz. Nie jeden bawil sie w dopalania kabelkiem i zniszczyl dpf i turbo. Procedury tez podaja ze po wypalaniu stacjonarnym nalezy zazwyczaj wymienic olej. Ciekawe czemu?
(17-08-2017 05:49)wesol napisał(a): [ -> ]Procedury tez podaja ze po wypalaniu stacjonarnym nalezy zazwyczaj wymienic olej. Ciekawe czemu?
Pewnie z tego powodu że może być ryzyko przedostania się niespalonego paliwa do oleju silnikowego. Przed i po wypaleniu.
Tak po wypaleniu sie raczej wymienia olej mimo ze moze miec nalatane tylko ze 4 tys km. Olej turbo i wydech przy stacjonarnym wypalaniu jest gotowane doslownie.
Witam zakupiłem Sharan 2006 r z DPF mokry, jako że pokonuje często krótkie trasy noszę się z zamiarem usunięcia tego ustronstwa, ma ktoś jakieś doświadczenia z usunięciem? Chcę to wyrzucić, wgrać program od nowa i cieszyć się silnikiem bez tego DPF, poproszę o komentarze osób które wyciely. Dzięki
Ja mam usunięty i jest super. Robię spore kilometry ale raz dookoła komina a czasem pędzę w daleką trasę. Nic się nie dzieje i jest ok.Cool
Przecie mowiles ze nie wiesz co ktos tam robil a mogl namieszac sporo.
Ten zbiornik z płynem też wyrzuciles? Co z przewodami?
Andrzej kuedys mowil ze takie auto kupil. Zbiornik zostal bo kiedys o tym gadalismy. Nic przy tym nie robil. Ale kto co i u kogo to bylo usuwane to nie wiadomo.
Tak Paweł masz rację że nie wiem kto to usunął w moim aucie. Wiem tyle od handlarza że wkład wyjęli i sprzedali a w programie jest wszystko wyłączone.
Zważywszy że auto użytkuję już trzeci rok i nic się nie dzieje. Żadnych usterek i problemów a kilometry robię spore.
Ja mogę polecić sprawdzonego człowieka do usunięcia tego to Robert z Tune-up w Gdańsku. Robi robotę i pełen profesjonal. Ostatnio jak u Niego byłem to rozmawialiśmy właśnie o usuwaniu DPF w tych autach. Kto więcej nie wiem może ktoś z kolegów podrzuci jakieś namiary by było bliżej.Wink
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
Przekierowanie