Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Woda wewnątrz/przeciekanie-szyby/uszczelki szyb/szyberdach/mokra podłoga/klimatyzacja
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
podobno woda cieknie ze spinki tego krótkiego plastiku podszybia , info z innego forum
Witam auto mam już 10 lat , wiosną zaczęło mi kapać na głowę i zbierała się woda w zagłębieniu w który się wkłada zegarek w podsufitkę w efekcie czego zalało mi zegarek .Wina leży po stronie szyberdachu zauważyłem ze najbardziej mokra jest podsufitka nad głową kierowcy ,czy miał ktoś już taki przypadek ?? .
też mi zalewało zegarek , winna była szyba odkleiła sie
Problem rozwikłałem po otwarciu szyberdachu znalazłem po bokach dwa otwory odpływowe przepchanie ich trochę trwało zanim znalazłem ,,patent,, pomógł dopiero metalowy drut o gróbosci 2mm weszło go tam około 140cm i po kilku krotnym szuru buru woda poszła w dół a stwierdziłem to polewając wodę z węża .Dodam ze otwory były dość mocno zabite, auto jest już pełnoletnie ma 18 latek wiec to i owo wyskakuje Undecided .
Mialem podobny przypadek z zalaniem zegara. Winowajcą okazal sie zsuniety wezyk odplywowy od króćca szybra nad glowa kierowcy.
A gdzie tam jest wężyk ja po otwarciu szybra widziałem tylko dwa otwory odpływowe do słupków ?? .
Nie od tej strony ;-) wewnątrz pod podsufitką ;-) trzeba uważać bo przepychanie drutem czasem powoduje zesunięcie się tego wężyka z króćca
W związku z remontem lakierniczym mojego auta musiałem zdemontować szybę uchylną z prawej strony razem z jej uszczelką. Po ponownym montazu zauważyłem że do środka auta dostaje się woda. Uszczelka została wymieniona na inną lecz nie rozwiązało to problemu. Woda wycieka na dolnej krawędzi, styk szyby z uszczelką jest szczelny, woda wycieka spod uszczelki, tak jakby spływała po rancie blachy. Moje pytanie jest następujące. Oryginalnie ta uszczelka była zamontowana na jakiś a'la kit, widać go było na rancie błotnika. Możliwe że było to jako uszczelnienie, czy jest konieczne uzycie czegoś takiego przy ponownym montażu czy problemu szukać gdzie indziej? Przerabiał ktoś podobny problem?
Panowie od jakiegos czasu zaczelo mi kapac z prawej strony pasazera jak na foto tam gdzie sie deska konczy na dole przy slupku.

[Obrazek: 69903f5d76d9.jpg]

[Obrazek: 695165c3e909.jpg]

Raz gdy padalo cala noc to jak rano ruszalem to lalo sie przez chwile jak z butelki.
Odplywy mam przeczyszczone i za filtrem suchutko
Leci tylko w tym miejscu nigdzie indziej.

Jakies sugestie ??
Odklejona przednia szyba.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
Przekierowanie