Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Woda wewnątrz/przeciekanie-szyby/uszczelki szyb/szyberdach/mokra podłoga/klimatyzacja
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
Witam. Od jakiegoś czasu ( od zimy ) zauważyłem wodę w podłodze . Odprowadzenie wody bardzo dobre , wcześniej była jakaś gąbka w folii koło filtra kabinowego , poprostu ktoś ją tam podłożył, ale nw do czego ona służyła , ale zależy mi na tym żeby tą wodę zlikwidować.... już 2 raz tak mam , wcześniej rozebrałem całą podłogę od kierowcy by zbadać szkodę , lecz wykładzina po tym incydencie nadaje się tylko do kosza.... Nw gdzie już szukać co robić .... Proszę o pomoc bo szkoda mi tego samochodu.
1. Szybka trójkątna - ona jest przykręcana, na uszczelce.
2. Szyba czołowa na górze lub w narożniku - i cieknie po słupku
3. Ściana grodziowa - pod mechanizmem wycieraczek
4. Przyczyna najbanalniejszy - stary dywanik i woda (śnieg) naniesiona na butach. U żony w samochodzie szukałem dziury, a ona po prostu butami taki chlew robiła.
Może liście i inne śmieci w "zakątku" za zawiasem maski zatkały odpływ?
Sprawdź to miejsce, miałem taki sam problem Smile
[Obrazek: comment_42FlUJgLO8EJWzTgFS6oFdqcD9l4EHQT.jpg]
To tutaj też są odpływy Huh Myślałem że cała woda ścieka do komory pod wycieraczki i dopiero pod samochód. Muszę u siebie zobaczyć.
kolego sprawdź przewód od spryskiwacza tylnego u mnie się rozczepił w progu od strony kierowcy i też miałem mokrą wykładzinę, zaś drugi przypadek miałem że mi się szyba przednia rozkleiła i woda szła pod nogi kierowcy na wykładzinę , spróbuj od środka pchać szybę na zewnątrz i obserwuj czy się unosi,jak tak to masz rozklejoną szybę
To chyba większość przeżyła. Ja tylko kupiłem swojego to mi kuzyn powiedział bym sprawdził wężyk przy pedalach no i miał rację.
Ale wtedy bije płynem w środku. Też to miałem. Przy zimowym czuć pijakiem Big Grin
Chłopaki . Wyjelem te plastiki od podszybia te co są przy wycieraczce . Znalazłem gąbkę w folii czarnej . Znajdująca się nadkolu ... zobaczyłem tam jakiś drobny piasek i to mokre jest całe. . Nw czy to wyjąć czy nie ale mocno się trzyma... okleilem z lewej i prawej strony sylikonem rogi szyby. .. ciekawe czy coś da i jeszcze jedna sugestia. .. uszczelka co idzie od szyby czołowej aż przez relingi można ją normalnie wyjąć. .. ale zauważyłem tez ze na dole przedniej szybie zbiera się wilgoć. . Nw pomóżcie a z tymi spryskiwaczami nw gdzie szukać. .. znalazłem tez ze w karoserii co idą kable z drzwi lewych nie ma uszczelki ale przy zawiasie jest ... pomóżcie bo szlak mnie trafia juz .
Co do spryskiwacza, musisz wyjąć tapicerkę pod lewą nogą (odchylić), z lewej strony masz wiązkę przewodów i w niej jest rurka do tylnego spryskiwacza (biała cienka). Ona jest łączona gumowym wężykiem, tak bliżej ściany grodziowej, niewygodny dostęp bo trzeba leżeć na progu.
Co do szyby, spróbuj wziąć kubek wody i sieknij nią w tą rozebraną szybę, tu gdzie masz podejrzenie przecieku - tylko nie wal kubkiem po szybie Big Grin. Jak będziesz miał odchyloną tapicerkę spod lewej nogi to będzie widać, czy woda płynie po ściankach.
Ta gąbka w folii to wytłumienie, żeby elementy karoserii nie wpadały w drgania i nie brzęczały. Nadkole będzie mokre, bo koło wbija wodę wszędzie i dodatkowo jeszcze ścieka z góry.
Co do tej szybki, to lepiej ją wyjąć - trzeba zdemontować osłony od środka - uszczelkę pociągnąć dookoła sylikonem i dopiero złożyć. Pewniejsze. Ja zrobiłem tak u siebie po wymianie błotnika, uszczelka była już leciwa.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
Przekierowanie