Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Woda wewnątrz/przeciekanie-szyby/uszczelki szyb/szyberdach/mokra podłoga/klimatyzacja
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
Nie wiem czy w SGA jest tak samo, ale miałem taki przypadek w Audi A6. Rozłączył się wtedy przewód, który wyprowadza skroploną wodę z klimy pod auto. Część tego przewodu przebiega tam w obszarze nóg pasażera. Jakoś się rozszczelnił i gdy klima chodziła to cała woda z niej skraplała się w dywaniku pasażera. Pomogło wtedy złączenie tej rurki. 10 min roboty i cały dzień suszenia wszystkiego co jest pod siedzeniem. Smile
Ale to tylko sugestia, bo nie wiem czy w SGA ten przewód od klimatyzacji też puszczony jest przez kabinę. Może warto sprawdzić skoro inne możliwości nie przyniosły rezultatu.
Fred w SGA rurka wychodzi na ścianie grodziowej kabiny tu ten problem nie występuje.
Pewnie szyba odparzyła się (odkleiła się). Sprawdź na myjni pod ciśnieniem wody czy nie wdziera się woda pod szybą do środka. Przerabiałem to już. Pomogło przeklejenie szyby na nowo.
(25-09-2014 11:18)daneczek76 napisał(a): [ -> ]jeśli wyczyściłeś rynne podszybia z syfu i kanaliki odpływu wody na podszybiu.

To sprawdź tak jak piszą koledzy bo możesz mieć nagrzewnice trafioną i tez będzie mokro i płynu będzie obywać.

A tą rynnę to gdzie znajdę jak sie tam dostać?
(25-09-2014 14:30)daneczek76 napisał(a): [ -> ]Fred w SGA rurka wychodzi na ścianie grodziowej kabiny tu ten problem nie występuje.

Na pewno masz rację daneczek76. Nie sprawdzałem tego. Tak jak pisałem, była tylko sugestia. Dzięki za info. Smile
(24-09-2014 22:22)marcyb3 napisał(a): [ -> ]może się rozłączył przewód spryskiwacza tylnego który idzie w progu , bo z tego co widzę to anglik. dlatego u pasażera jest mokro Big Grin sprawdź to

Kolego miałeś racie rurka sie odczepiła od drugiej i pryskało dosyć mocno. Ale teraz jest druga sprawa po wykładzina jest jakieś wyciszenie albo jakas dziwna gąbka która cały płyn wciągała do siebie i teraz jak to wysuszyć?? Bende bardzo wdzięczny za odpowiedz Shy
(24-09-2014 22:22)marcyb3 napisał(a): [ -> ]może się rozłączył przewód spryskiwacza tylnego który idzie w progu , bo z tego co widzę to anglik. dlatego u pasażera jest mokro Big Grin sprawdź to

Kolego marcyb3 miałeś racie rurka sie odczepiła od drugiej i pryskało dosyć mocno. Ale teraz jest druga sprawa po wykładzina jest jakieś wyciszenie albo jakas dziwna gąbka która cały płyn wciągała do siebie i teraz jak to wysuszyć?? Bende bardzo wdzięczny za odpowiedz Shy
ja ten filc wyjąłem i ponad dwa tygodnie się suszyło , troszkę roboty jest ale bez problemu do ogarnięcia Rolleyes
Mam ten sam problem,filc od strony kierowcy do wysuszenia.Wina lezala najprawdopodobniej po stronie szyby ktora przez 15 lat jest ta sama i odeszla w kilku miejscach.Seat to seat to nie to samo co Vw.
Zobaczymy czy to pomoze(przyklejenie na nowo szyby) teraz tylko zostalo wysuszyc delikatnie mokry filc.
Filc był przesiąknięty płynem bardzo mocno. Wiec wycielem to wszystko i bende musial kupic nowy.

Numer Czesci na filcu byl 7M4 863 919 E

Mam teraz pytanie czy on jest na cały przód? od strony pasażera i kierowcy czy on jest oddzielony?
Ja mam tez problem z klima, mianowicie ostanio zapalił mi sie brak plynu do spryskiwaczy, po kilku dniach zakupilem plyn w Lidlu i przy okazji kupilem taki odswiezacz do klimatyzacji, odpalasz klime na obiegu zamknietym, wciskasz puszke, zostawiasz na 10 minut i gotowe... W czasie robienia tego chodząc wokół auta dostrzeglem ze z lewego przedniego rogu zderzaka z pod spodu leci woda, po kilku minutach plama ma 20cm średnicy. Pomyslalem ze przecieka zbirniczek płynu. Nastepnego dnia rano panel klimy zaczą migac, klimatyzacja nie działa, wiatraki nievhodza wogule... panowie za duzo mi tu przypadków. Ktos cos podpowie? Dodam ze woda kapiac pachnoe jak lawendaSmile cos jakby plyn z lidla co mjie zmyliło...
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
Przekierowanie