Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: sharan 2.0 ATM bierze olej po remoncie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8
Poczytajcie na forach Audi na temat tych silników (ATM, ALZ, ALT) - tam jest znacznie więcej tematów niż tutaj.
Oby tylko branie oleju bylo wada tego silnika. Ja juz sie przyzwyczailem do dolewania oleju. Sytuacji w kwestii spalania oleju nie zmienila tez instalacja gazowa
Jest taka osoba której nawet deka nie weźmie ten silnik, barciak cioteczny ma forda Galaxy też 2literki i gada że od wymiany do wymiany nie zejdzie mu z miarki oleju
to nie ATM pewnie
A może już ktoś "ulepszył" ten silnik po swojemu, dlatego oliwy nie pije. Znajoma ma też 2.0 ATM i od wymiany do wymiany litra dolewa. Gaz jest. Tyle że u niej nie widać i nie czuć oleju z tyłu. Litr na 10 000 km to dobry wynik.
Witam, u mnie też jak w temacie Sharan bierze olej. Model '01 , kupiłem go w Niemczech 150tkm przejechane, dolewam nawet nie wiem dokładnie ile i co ile, ale na pewno za dużo, mam jeszcze Sharana z 1998r też 2.0 115KM i tam od zmiany do zmiany ani kropli nie dolewam, a olej przy spuszczaniu jak nowy.
Mam pytanie czy przetestował ktoś tą odmę? A może to wina tego wentylatora co się włącza przy zimnym silniku?
Nikomu dotad nie udalo sie jeszcze ugasic jego wielkiego pragnienia? Moze ceramizer da rade☺
Witam też mam ten sam model silnika z instalacją gazową, i trochę podzwoniłem po serwisach, gdyż chciałem robić remont ale... branie oleju to litr na 2200km a jeżdżę na castrol 10 w40 ... , i tam kazali przeczytać dane techniczne auta i co się okazało, że ten silnik technologicznie powinien zużywać 1l oleju na 1000km(to jest norma tego motoru), dałem sobie spokój z remontem. I jeszcze jedno w tych silnikach i na ogół po roku 2000 jest zamontowany czujnik poziomu oleju informujący o dolewaniu oleju.
Lepiej napisać i palić głupa, że taka norma spalania na 1000km oleju, niż przyznać się, że to wada fabryczna ....Smile
Pewnie racja to nie co stare vw
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8
Przekierowanie