Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: sharan 2.0 ATM bierze olej po remoncie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8
Mi po zalaniu mineralnym zdechł silnik, po 10 tys dokladnie, niewiadomo czy ma to związek z olejem jeszcze
Ta jasne a jeszcze 20 lat temu auto sie od oleju mineralnego silniki nie krzaczyly. Teraz sa robione z gumoleum a kiedys ze stali.
Te ATM to mało żywotne silniki albo ja mam pechowy egzemplarz. Wymienione zawory prowadnice i uszczeleczki zaworowe, sprawdzi się czy pomogło zlikwidować apetyt na olej. Mineralny zalalem 10w
Te ATM'y to faktycznie jakieś wadliwe silniki. Kogo nie zapytam, to każdy mówi, że mu wciąga olej. Mój w mieście spala około 0,4 l na 1000km. W trasie apetyt na olej zanika. Wyjazd do Chorwacji - zero dolewki, Bułgaria to samo.
A miasto Sad
Miałem robić generalkę, ale jak czytam o Waszych perypetiach, to chyba wolę zainwestować te 2 tyś w 100 l Castrola
Witam wszystkich użytkowników sharanów, 2 miesiące temu kupiłem sharana 2.0 atm 2001 i tak samo bierze olej ok 1 l na 1000 km, niby ma 200 000 km przebiegu, zaraz po zakupie wymieniłem olej na castrol edge 5w40, połykał 1l na 1000 zmienilem uszczelniacze na zaworach i dalej to samo, wymieniłem olej na motul 10w40 i bez zmian, podejrzewam że może to byc zaworek odmy bo jak wyjąłem rurę dolotową to za zaworkiem czyli tam gdzie ma być juz czyste powietrze do silnika jest syf z odmy, zaworek przepuszcza i idzie na kolektor ssący. Pocieszam sie ta mysla ze to może to skoro piszecie ze po remoncie dalej bierze jak brał. Muszę spróbować kupic ta rurę z zaworkiem odmy i zobaczyć czy bedzie zmiana, jak nie to grosza do niego nie dołożę więcej
Tongue
Zdiadnozuj kolego to. Mi na mineralnym przestał tyle zrec oleju. Teraz mam uszczelniona głowice po wypaleniu zaworu i licze na zanik brania calkowity.
(06-01-2016 00:58)shatan napisał(a): [ -> ]podejrzewam że może to byc zaworek odmy bo jak wyjąłem rurę dolotową to za zaworkiem czyli tam gdzie ma być juz czyste powietrze do silnika jest syf z odmy,

podaj dokładniejszą lokalizacje tego zaworka to zobaczę u siebie jak to wygląda, zrób fotkę może w którym miejscu on jest
Odma wychodzi obok korka wlewu oleju i prowadzi nad kolektorem do rury zaraz za filtrem powietrza, przed przepustnicą. Nie mogę wrzucić zdjęcia, zrobione telefonem i za duże Undecided podaj Tel na pw mms wyśle fotkę
Też myślałem że to może do odmy ucieka ten olej , ale mi się wydaje że to miejsce to zwykły trójnik do którego podłączony jest jeszcze taki cieniki wężyk . Jak coś wyjdzie z wymiany tego trójnika to daj znać . Interesuje mnie kwestia czy problem z braniem oleju dotyczy tylko silników z roczników 2001 czy tez młodszych np. 2005
[attachment=4117]nie jest to zwykły trójnik tam właśnie jest zaworek, ten cienki przewód co podłączony jest pod spodem działa podciśnieniowo zasysa żeby ta membrana się zamykała, wymienić samego zaworka nie można bo jest to zgrzane, jedynie kupić całą rurę używaną, nie wiem może się mylę ale jest coś dziwnego w tych silnikach skoro po remoncie dalej biorą olej i u każdego praktycznie jednakowo
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8
Przekierowanie