Ocena wątku:
Klima przestaje działać po 5 sek.
07-07-2014, 23:04
Post: #11
Tongue RE: Klima przestaje działać po 5 sek.
Więc, to było tak:
-według wszystkich info co zebrałem w necie prawdopodobnie padł presostat. Ale nauczony (niejednokrotnie) Tongue , że jak coś nie działa i ma wtyczkę, to zaczynamy od wtyczki, właśnie posprawdzałem jakość podłączeń.
I co? Wtyka na presostacie okazała się cała zalepiona białym nalotem. Popsikałem contatorem, posmyrałem pędzelkiem, wydmuchałem i po odpaleniu klima ruszyła i nie wyłączała się jak wcześniej to było. Kilka dni żona jeździ i mówi, że działa bez zarzutów Big Grin



VW Sharan TDI AUY
AUDI A6 C5 Quattro APS
Reklama

19-07-2014, 17:02
Post: #12
RE: Klima przestaje działać po 5 sek.
witam,
panowie masakra! nic nie kumam...
dzisiaj zrobiłem 800km z bezproblemowo działającą klimatyzacją.
dotarłem do domu, wybrałem się do typa od klimatyzacji który stwierdził po wszystkim co mu opowiedziałem że on tu nic nie widzi podejrzanego a nie ma czasu na diagnostyke, bo nie ma terminów wolnych...
oczywiście jak tylko od niego odjechałem zaczęło się rozłączanie i niedziałanie klimy...
błędy jakie znalazłem w vagu są takie:
00926 - Terminal 30
002 - Lower Limit Exceeded
01271 - Positioning Motor for Temperature Flap (V68)
009 - Open or Short to Ground
01189 - Front Air Distribution Flap Motor (V145)
009 - Open or Short to Ground

dodam że odłączyłem wtyczkę, bo przeczyściłem styki licząc że może to coś da, może to od tego te błędy.
analizowałem sobie to we łbie i jak dla mnie to chyba coś nie tak z tym sprzęgiełkiem całym chyba.

podpowiedzcie proszę co z tych błędów wynika
z góry dzięki



nie mam już galaxy ale ciągle chcę galaxie Big Grin
19-07-2014, 18:05
Post: #13
RE: Klima przestaje działać po 5 sek.
no jak odpinalem kable to wypadaloby pokasowac te bledy i wtedy po przejażdzce sprawdzic co wywala. Tak to lipa po bledach cos wnioskowac. To ze silniczki od klap wywalaja to pikus bo to nie istotne az tak.
Jesli mowisz os przegle na kompresorze to sa dwa wyjscia albo dziala albo nie dziala. Stanów polowicznych nie ma raczje. Czasami jak ktos tam grzebal i zla szczleine utawil to moze sie slizgac lub moz ebyc wytarte ale to sa przypadki sporadyczne. Generalnie po podaniu napiecia na cewke to ma ciagnac i ma sie krecic i tyle. co sie dzieje z cisnieniami jest wazne. Tu ci szpece od klim moze z forum podpowiedza cos. ale pewnie i tak na odleglosc to niewiele mozna bo to trzeba przy tym stanąć.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
19-07-2014, 21:00 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-07-2014 21:16 przez ENDRJU222.)
Post: #14
RE: Klima przestaje działać po 5 sek.
no właśnie... najgorsze jest to, że jak to się dzieje to tylko ja jestem tego świadkiem a pojechałem do mechaniora i wszystko pracowało - jak na ironię.
teraz dla przykładu jeździłem w tym skwarze po mieście jakieś pół godziny i za cholere nie chciała się klima załączyć. ciągle mi tylko przyhamowywała silnik. słychać też, że jak chodzi dmuchawa to ewidentnie spowalnia też i ją - w momencie jak próbuje coś tam załączyć kompresor. o ile nie zdechnę przez ten tydzień to pojadę w przyszłym do innego szpeca i zobaczę może ten coś innego mądrego powie.
idę skasować błędy, uruchomię klimę i wtedy zobaczę czy jakieś nowe wyskoczą.
ok, mały update. teraz klima chodzi Big Grin, po skasowaniu błędów brak jednak...
i kto mi powie o co tu k...wa chodzi??
z tego co kminie to wychodzi na to, że temperatura na zewnątrz spadła, silnik ostygł i się załączyła sprężarka, tak samo miałem dzisiaj w nocy. w południe jeździłem, upał po 35 stopni, pod maską jak w kaflowym piecu i wtedy szopki się zaczynają.
miał ktoś kiedyś coś takiego? może ktoś coś kuma bo ja nie bardzo



nie mam już galaxy ale ciągle chcę galaxie Big Grin
19-07-2014, 22:05
Post: #15
RE: Klima przestaje działać po 5 sek.
Opisywałem podobny przypadek.
Za radą klimiarza, który całe szczęście na wstępie nie zaczął generować kosztów, zdjąłem zderzak i wodą pod ciśnieniem oraz sprężonym powietrzem wyczyściłem chłodnice.

Pomogło.



--
Był: VW SHARAN VR6 4motion (2001) - dobrze służył.
19-07-2014, 22:05
Post: #16
RE: Klima przestaje działać po 5 sek.
czyli jak dobrze rozumuje klima ci przestaje chodzic jak jest duzy upał tak?? Moze masz za duzo czynnika zaladowane.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
03-08-2014, 21:02
Post: #17
RE: Klima przestaje działać po 5 sek.
witam kolegów,
jak się okazało przyczyną tak świrującej klimatyzacji był PRĄD - a konkretnie brak masy. główny kabel masowy był zaśniedziały i miejsca styków też zasyfione. wszystko odczyściłem, wymieniłem na inny kabel i elegancko! ładowanie jak należy, dzisiaj całą trasę zrobiłem z klimą włączoną i ani razu nie było tych objawów co wcześniej. całe szczęście że problem (oby) wyeliminowany. pozdrawiam



nie mam już galaxy ale ciągle chcę galaxie Big Grin




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  vcds 08 klima ? dement 1 679 04-05-2021 14:47
Ostatni post: dement
  Klimatronik czasem przestaje działać Niemago 6 1,280 31-07-2020 11:56
Ostatni post: Stefano
  Sharan Klima zamarza lolobb 8 1,792 05-03-2020 08:07
Ostatni post: wesol
  Sprawna klima nie chłodzi Patrol 23 4,603 22-05-2017 15:17
Ostatni post: kapec
Sad Klima działa, ale po godzinie słabo wieje z kratek tom_mil 6 1,784 21-06-2016 21:50
Ostatni post: mamwi
  Klima nie działa... ale jest sprawna xD iruss 1 1,197 27-04-2016 14:14
Ostatni post: tolus24
  Klima chlodzi 30-60 sec po wlaczeniu. adampyrek 3 2,067 01-07-2015 08:07
Ostatni post: adampyrek
  klima chodzi tylko na 1 biegu raaza 14 6,650 27-06-2015 19:57
Ostatni post: DDiablo
  Klapki nawiewu - które mają działać skimir 6 2,039 22-06-2015 21:05
Ostatni post: skimir
  klima nie działa - jestem bezradny - proszę o pomoc Kraków pawlicam 13 6,978 06-05-2015 17:31
Ostatni post: inside4

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name