Ocena wątku:
Sprawna klima nie chłodzi
04-06-2016, 22:42
Post: #1
Sprawna klima nie chłodzi
Climatronic w 100% sprawny. Sprężarka zaskakuje (nowa), gaz full, ciśnienia w porządku, komputer nie pokazuje błędów. Problem w tym, że nie chłodzi. Czasami zaskoczy i zacznie chłodzić, ale jak zmienię mu temperaturę, to potrafi znów przestać chłodzić, pomimo tego że nadal pracuje dobrze w 100%. Po zgaszeniu silnika i ponownym uruchomieniu znów potrafi nie działać.
Nie znam się, dlatego zwracam się z tym do Was fachowcy! Podejrzewam, że jest jakieś urządzenie coś w rodzaju przepustnicy, która steruje temperaturą i wydaje mi się, że ono może być przyblokowane mechanicznie, a komputer tego nie widzi. Jeśli mam rację, to gdzie tego szukać i czy jest to naprawialne?
Reklama

05-06-2016, 13:11
Post: #2
RE: Sprawna klima nie chłodzi
Zawór rozprężny przy grodzi. Po napełnieniu gazem powinno być widać na manometrach maszyny skoki ciśnienia. Jak nie, to się zacią i do wymiany jest.
06-06-2016, 22:18
Post: #3
RE: Sprawna klima nie chłodzi
Musisz pojechać do klimiarza, żeby ci podłączył maszynę i sprawdził ciśnienia podczas pracy klimy. Jak znam życie to Dmusek ma rację.



Seat Alhambra 1.9 TDI 110 KM 1998r - żyje dalej na Ukrainie (chyba)
06-06-2016, 23:53
Post: #4
RE: Sprawna klima nie chłodzi
Warunkiem gwarancji sprężarki jest wymiana owego zaworu na nowy, więc wykluczam tę ewentualność. Jakieś inne pomysły?
07-06-2016, 09:32 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-06-2016 09:33 przez tolus24.)
Post: #5
RE: Sprawna klima nie chłodzi
Witam.

Jeżeli jest tak jak mówisz, to wychodzi na silnik nastawczy klapy temperatury tzw. V68 zintegrowany z potencjometrem G92 bądź instalacja do niego i trzeba by go sprawdzić, można to zrobić poprzez vag-a, bodajże wejście w klimatyzację 08 potem 03 test elementów wykonawczych, dodatkowo w klimatyzację 08 potem 08 wartości rzeczywiste i grupa 005 i obserwować jak zmieniają się wartości podczas zmiany temperatury na klimatroniku. Aczkolwiek jeśli ten silnik bądź jego instalacja jest uszkodzona to wyrzuca błąd na vag-u. Do sprawdzenia też wskazania czujników temperatury powietrza, zarówno zewnętrznej jak i wewnętrznej i czujnik nasłonecznienia. Druga sprawa to pisałem już wielokrotnie, że nowe elementy nie muszą równać się sprawne elementy. Jeżeli prawdą jest to co napisałeś to podaj konkretnie:
- ile czynnika i ile oleju zostało zapodane do układu,
- jakie jest LP i HP i jak się zachowuje w układzie podczas pracy klimatyzacji, w momencie kiedy jak twierdzisz klimatyzacja chłodzi, a jak kiedy jak twierdzisz nie chłodzi i przy jakiej temp. zew.
Po trzecie jeśli wykluczasz coś tylko dlatego, że teoretycznie powinno być wymienione/sprawne to daruj sobie dalszą diagnostykę. A tak na marginesie to który producent wymaga aby przy wymianie sprężarki klimatyzacji wymieniać zawór rozprężny?

Pozdrawiam
04-10-2016, 12:22
Post: #6
RE: Sprawna klima nie chłodzi
Przepraszam, że tak późno odpisuję.

Więc powodem niedziałającej klimatyzacji był alarm - a konkretnie zwarcie w instalacji elektrycznej. Na przewodzie masowym było podane jakimś cudem napięcie, przez co komputer nie widział w ogóle obrotów silnika. Po demontażu alarmu (co groziło pożarem) klimatyzacja wyleczona. Elektronik doszedł do tego przez przypadek, gdyż oparzył się gorącym włącznikiem przytwierdzonym do lewego błotnika, który wyłącza maska silnika. Usterka zajęła parę dni grzebania i każdy rozkładał ręce.
Oglądając przewody alarmu nie znalazłem żadnych nieprawidłowości. Bezpieczników nie było w wiązce choć powinny się tam znajdować a mimo to, jakiś magik to źle podłączył.
Najważniejsze - klima działa Wink
13-04-2017, 19:33
Post: #7
RE: Sprawna klima nie chłodzi
witam mam problem z klima niebyło po przywiezieniu z niemiec kostka z kompresora wypieta po wpioeciu nie było zadnych objaw braku gazu lecz niestety pusto climatronic panel nie migał po wpieciu vaga czujnik cisnienia uwalony wymieniłem na nowy klima szczelna nabita brak błedow na vagu czujnik cisnienia podmieniany i nic komresor na krótko załancza sie ale wiatraki stoja,chodzi mi dokładniej o to czy po porzadnym rozgrzaniu załonczy sie wentylator aby schłodzic bo teraz juz robi sie cieplej a niestety pracuje w niemczech i nichciałbym miec niespodzianek po drodze moze ktos wie czy to wszystko jest ze soba połonczone czy osobno
14-04-2017, 23:05
Post: #8
RE: Sprawna klima nie chłodzi
Nawet jak wiatraki by się nie załączyły to przy większej prędkości chłodnica klimy miałaby wystarczajacą efektywność żebyś poczuł chłód w kabinie.

ps. delikatnie proszę o choć trochę ortografii i interpunkcji, przecinki, kropki bo na jednym wydechu wszystko czytałem i na końcu juz siny byłem



ALHAMBRA 1.9 TDI ASZ 2005, VW LUPO 1.4, wcześniej : TOYOTA AVENSIS T25, MERCEDES E 220 W124, OPEL ASTRA G, JEEP CHEROKEE WAGONEER, MERCEDES W 123, POLONEZY, MALUCHY, DUŻE FIATY, I KILKADZIESIĄT RÓŻNYCH SŁUŻBOWYCH.... oraz motorynka Stella z silnikiem Java 50ccm Tongue
14-04-2017, 23:22
Post: #9
RE: Sprawna klima nie chłodzi
Muszą chodzić wiatraki. Jeżeli czynnik nie będzie oddawał ciepła to ciśnienie w układzie będzie cały czas wzrastać aż się układ wyłączy. Wzrost ciśnienia jest błyskawiczny. Im szybciej jedziesz, czyli większe obroty, tym skuteczniej spręża agregat. Przy prawidłowo działającym układzie sterownik (climatronik lub zwykły) sam włącza i wyłącza agregat w zależności od potrzeb. Z tego co wiem, w naszych autach po włączeniu klimy wiatraki włączają się na pierwszy bieg i chodzą cały czas. Może to właśnie jest przyczyna. Jak zaskoczą na chwilę, to włącza się klima.



Seat Alhambra 1.9 TDI 110 KM 1998r - żyje dalej na Ukrainie (chyba)
15-04-2017, 08:59 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-04-2017 09:10 przez wesol.)
Post: #10
RE: Sprawna klima nie chłodzi
Jest nawet jeszcze ciekawiej. Agregat ma ten sam wydatek niezaleznie od obrotow. Inaczej to na jalowych by chlodzenie bylo znikome a przy max wysadziloby napewno jakis element poza zaworem bezpieczenstwa.
Nad praca wiatrakow mozna rzec czuwa presostat jak i tym by zezwoluc na wlaczenie sprzegla na kompresorze.
Unas sprzeglo sie nie rozlacza podczas pracy calego systemu. Caly czas trzyma przy sprawnym dzialaniu zalaczonego systemu chlodzenia.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Klimatyzacja nie chłodzi ,nabita,brak błędów jednostrefowy climatronic Tomek Westfalia 6 2,247 21-05-2021 12:41
Ostatni post: Tomek Westfalia
  Klimatyzacja nabita nie chłodzi/słabo chłodzi/inne problemy wojci 211 100,129 13-05-2021 22:04
Ostatni post: undertaker20
  vcds 08 klima ? dement 1 674 04-05-2021 14:47
Ostatni post: dement
  Sharan Klima zamarza lolobb 8 1,783 05-03-2020 08:07
Ostatni post: wesol
Sad Klima działa, ale po godzinie słabo wieje z kratek tom_mil 6 1,778 21-06-2016 21:50
Ostatni post: mamwi
  Słabo chłodzi - brak bezpieczników misiek19812 1 1,104 15-05-2016 13:25
Ostatni post: wesol
  Klima nie działa... ale jest sprawna xD iruss 1 1,195 27-04-2016 14:14
Ostatni post: tolus24
  Nie chłodzi po wymianie kompresora dj_lawa23 20 6,199 16-10-2015 23:27
Ostatni post: wesol
  Klima chlodzi 30-60 sec po wlaczeniu. adampyrek 3 2,063 01-07-2015 08:07
Ostatni post: adampyrek
  klima chodzi tylko na 1 biegu raaza 14 6,648 27-06-2015 19:57
Ostatni post: DDiablo

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name