Ocena wątku:
Klima przestaje działać po 5 sek.
19-06-2014, 00:06
Post: #1
Klima przestaje działać po 5 sek.
Ostatnio prze okazji wymiany paska wielorowkowego zauważyłem, że klima nie działa i mruga wyświetlacz klimatronika. (auto eksploatuje żona Wink )
Dziś pojechałem do warsztatu i "spec" po podłączeniu swojej katarynki powiedział, że czynnika jest za mało czynnika. Po uzupełnieniu i uruchomieniu okazało się, że klima zaczęła chłodzić, ale po 5-7 sek. zaczęło lecieć powietrze o temp. otoczenia.
- wiatraki chodzą.
- sprężarka chodzi.
- ciśnienie w układzie jest.
- po wciśnięciu ECON sprężarka się rozłącza, a po wyciśnięciu znowu rusza i działa cały czas, ale chłodzenie przestaje działąć po kilku sek.
Spec rozkłada ręce i mówi, że trza na komputer jechać, bo mechanicznie jest OK.
W domu podłączyłem pod VAGa i [automat-usunięto wulgaryzm]: nie mam żadnych błędów Huh
Jak pojadę do niego znowu i powiem, że brak błędów to czuję, że zacznie się wielkie gdybanie, które bedzie mnie sporo kosztować.
Co może się dziać? Na co mam zwrócić uwagę???



VW Sharan TDI AUY
AUDI A6 C5 Quattro APS
Reklama

19-06-2014, 08:04 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-06-2014 12:16 przez wesol.)
Post: #2
RE: Klima przestaje działać po 5 sek.
Jurek jedź do dobrego klimiarza jak nie to dam ci namiar. Mi to wygląda na awarie kompresora lub zaworu zozpreznego. Podglądad ciśnień wiele powie.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
19-06-2014, 12:41
Post: #3
RE: Klima przestaje działać po 5 sek.
Miałem podobnie.
Opisałem to w watku - Sprężarka przerywa.

Wyczyściłem chłodnice (strumieniem wody) i jakby się poprawiło. Kompresor nie wyłącza się co chwilę.



--
Był: VW SHARAN VR6 4motion (2001) - dobrze służył.
19-06-2014, 12:58
Post: #4
RE: Klima przestaje działać po 5 sek.
Tyle ze kolega pisze z ekompresor chodzi caly czas. Brak droznosci na skraplacz to brak chlodzenia czyli wysokie cisnienie i wylaczenie kompresora przez presostat. TO samo jest jak wyciagniesz bezpiecznik w tej czarnej skrzyneczce co jest na aku. Tu u kolegi jest nieco inny objaw. Zaden komp tu nie pomoże i adna diagnostyka sprzetami komputerowymi. Tu trzeba badac cisnienia w ukladzie i co powoduje dana nieprawidlowosc.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
20-06-2014, 19:57
Post: #5
RE: Klima przestaje działać po 5 sek.
(19-06-2014 00:06)Drops napisał(a):  - wiatraki chodzą.
- sprężarka chodzi.
- ciśnienie w układzie jest.
- po wciśnięciu ECON sprężarka się rozłącza, a po wyciśnięciu znowu rusza i działa cały czas, ale chłodzenie przestaje działąć po kilku sek.
Ciśnienie w układzie jest ale jakie?? Konkretnie jak się zachowuje LP i HP w momencie załączenia sprężarki i za te 5-7 sek jak przestaje chłodzić?
Podejrzewam, że po tych 5-7 sek ciśnienia się wyrównują.
(19-06-2014 00:06)Drops napisał(a):  Spec rozkłada ręce i mówi, że trza na komputer jechać, bo mechanicznie jest OK.:
Kłamie bo po prostu nie wie.
(19-06-2014 00:06)Drops napisał(a):  Jak pojadę do niego znowu i powiem, że brak błędów to czuję, że zacznie się wielkie gdybanie, które bedzie mnie sporo kosztować.
Co może się dziać? Na co mam zwrócić uwagę???
Przed wszystkim to zmień tego nabijacza na porządny serwis klimatyzacji.
A zwrócić to masz uwagę na cisnienia tak jak pisałem wyżej.
Pozdrawiam
21-06-2014, 12:10
Post: #6
RE: Klima przestaje działać po 5 sek.
U mnie było kiedyś tak że chodziła około 10s i się sprężarka rozłączała i tak w koło.A co było przyczyną?To że jakiś spec bo to nie za mojej kadencji nabił 1050g czynnika gdzie powinno być 750g bo mam 1 strefową klimę.Klimiarze jak zauważyłem patrzą na panel sterujący klimatronika jak ma dwa osobne klawisze do temperatury to już dla nich jest dwu strefowa i to jest błąd bo powini położyć się pod samochód i zobaczyć czy jest drugi parownik z tyłu lub (nawiewy w podsufitce na 2 i 3 rząd).
A jak tak załączała i wyłaczała się to spaliła się cewka na sprężarce i sprzęgło.
05-07-2014, 19:09
Post: #7
RE: Klima przestaje działać po 5 sek.
witam,
panowie, u mnie podobna sytuacja. mam klimę manualną, na pokrętła i przycisk AC. uzupełnianie czynnika i odgrzybianie miałem robione w maju tego roku.
u mnie klima chodzi dużo, podróżuję dużo i potrzebuję mieć w aucie "klimat" Wink
zacznę od tego, że przy rozruchu mam dziwny odgłos coś jakby zgrzyt suchego łożyska, przez 1-2 sekundy,potem cichnie. zaczęło się to nasilać od czasu jak mi zaczęły się kłopoty z klimą. dodam, że to nie rozrusznik, bo już mam sprawdzone. klima się włącza, chwilkę chłodzi, potem wyraźnie czuć szarpnięcie silnikiem, przestaje chłodzić i co jakieś 15 sekund powtarza się to szarpnięcie, jakby kompresor nie wiem próbował się włączyć czy wywalał ciśnienie... jak wyłączę AC to szarpania nie ma. czasami jak jadę z włączonym AC czuje jakby mi silnik sam przyhamowywał, delikatnie poszarpywał. sam już nie wiem co się dzieje i czy mogę bezpiecznie bez używania AC wrócić do Polski? mam 800km do przejechania, trochę się obawiam bo czytałem że jeśli to łożysko to może mi brykę unieruchomić a tego raczej bym nie chciał. czy to siada sprężarka czy ten zawór? podpowiedzcie coś proszę, z góry dzięki



nie mam już galaxy ale ciągle chcę galaxie Big Grin
05-07-2014, 19:20
Post: #8
RE: Klima przestaje działać po 5 sek.
juz bylo o tym na forum od problemow z praca wiatraków zaczynajac po uszkodzenie kompersora. Bez klimy mozesz wraca i nawet na okolo kuli ziemskiej.
Poprostu jak sie robi z aduze cisnienei w ukladzie ( z roznych cisnień od braku studzenia zaczynajac) prosostat bedzie rozlaczal kompresor. Nawet z aduz ailosc czynnika moze powodowac z ebedzie tak kompresor pracowal cyklicznie. Wcale nie jest zdrowe ladowanie czynnika nawet nie tyle co wiecej jak powinno byc ale nawet tyle ile powinno byc. Czasami to juz jest za duzo.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
05-07-2014, 19:24
Post: #9
RE: Klima przestaje działać po 5 sek.
dzięki wesol, czytałem trochę tych postów, ale w każdym było coś innego, inne objawy, mniej lub bardziej zbliżone do moich, wolałem się podpytać. jak dotrę do Polski to pojadę do klimaciarzy i zobaczymy co tam znajdą. pozdrawiam



nie mam już galaxy ale ciągle chcę galaxie Big Grin
07-07-2014, 10:32
Post: #10
RE: Klima przestaje działać po 5 sek.
(19-06-2014 00:06)Drops napisał(a):  Po uzupełnieniu i uruchomieniu okazało się, że klima zaczęła chłodzić, ale po 5-7 sek. zaczęło lecieć powietrze o temp. otoczenia.
- wiatraki chodzą.
- sprężarka chodzi.
- ciśnienie w układzie jest.
- po wciśnięciu ECON sprężarka się rozłącza, a po wyciśnięciu znowu rusza i działa cały czas, ale chłodzenie przestaje działąć po kilku sek.

Słyszałem że może tak się dziać kiedy w układzie jest wilgoć i zawór rozprężny ulega oblodzeniu. Pytanie czy wymieniał osuszacz?



[Obrazek: Season_5_cast_banner.jpg]




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  vcds 08 klima ? dement 1 670 04-05-2021 14:47
Ostatni post: dement
  Klimatronik czasem przestaje działać Niemago 6 1,268 31-07-2020 11:56
Ostatni post: Stefano
  Sharan Klima zamarza lolobb 8 1,765 05-03-2020 08:07
Ostatni post: wesol
  Sprawna klima nie chłodzi Patrol 23 4,568 22-05-2017 15:17
Ostatni post: kapec
Sad Klima działa, ale po godzinie słabo wieje z kratek tom_mil 6 1,773 21-06-2016 21:50
Ostatni post: mamwi
  Klima nie działa... ale jest sprawna xD iruss 1 1,190 27-04-2016 14:14
Ostatni post: tolus24
  Klima chlodzi 30-60 sec po wlaczeniu. adampyrek 3 2,049 01-07-2015 08:07
Ostatni post: adampyrek
  klima chodzi tylko na 1 biegu raaza 14 6,644 27-06-2015 19:57
Ostatni post: DDiablo
  Klapki nawiewu - które mają działać skimir 6 2,034 22-06-2015 21:05
Ostatni post: skimir
  klima nie działa - jestem bezradny - proszę o pomoc Kraków pawlicam 13 6,961 06-05-2015 17:31
Ostatni post: inside4

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name