Ocena wątku:
klima nie działa - jestem bezradny - proszę o pomoc Kraków
30-06-2014, 19:26
Post: #1
klima nie działa - jestem bezradny - proszę o pomoc Kraków
Witam,
od kilku miesięcy jestem posiadaczem VW Sharana rocznik 2004 po lifcie.
Piszę o tym, choć nie wiem czy ma to jakieś znaczenie dla rozwiązania mojego problemu.

Proszę o pomoc w sprawie klimatyzacji.

Po zakupie samochodu (t.j. w listopadzie 2013 r.) klimatyzacja została odgrzybiona, w maju b.r. została nabita gazem, okazało się że instalacja jest nieszczelna więc rurki zostały pospawane (polutowane), okazało się że mimo to klimatyzacja nie działa. Została wymieniona sprężarka (na używaną - nowa ponoć kosztuje ok 2000).
Mechanik poradził, żeby odciąć drugą strefę bo może się okazać że znowu gdzieś pojawia się dziury i gaz ucieknie - klima przestanie chłodzić. Odcięliśmy więc drugą strefę. Klima pochodziła 2 dni i zaczęła grzać. Mechanik postawił diagnozę, że prąd nie dochodzi do sprężarki, i że pewnie panel jest uszkodzony, ale nie warto go wymieniać bo to za duży koszt, radzi żeby wykonać dodatkowy "pstryczek", którym będzie można włączać i wyłączać klimę tj "auto" - tak też zrobił.
Kiedy odbierałem samochód od mechanika - jeszcze nie zdążyłem od niego wyjechać - coś zaczęło "świszczeć". potem nastąpił jakby "wybuch" i dym poszedł z pod maski i smród.
Po otwarciu maski okazało się. że coś się rozszczelniło - nie wiem co, i pod maską jest zalane olejem. Mechanik twierdzi że to od sprężarki.
Upuścił trochę gazu.

Proszę bardziej doświadczonych użytkowników Sharana o pomoc.
Za niespełna 2 tygodnie wybieramy się do Bułgarii - nie wyobrażam sobie jechać bez klimy.

W naprawę tej klimatyzacji włożyłem już ok. 1700 zł, w dalszym ciągu nie działa a mój mechanik nie wie co jej dolega.
Bardzo proszę o namiar na dobrego specjalistę od klimy z Krakowa lub okolic.
Czas nas nagli.
Reklama

30-06-2014, 19:35
Post: #2
RE: klima nie działa - jestem bezradny - proszę o pomoc Kraków
oddales do kowala nie do klimiarza. To juz normalnie masakra ze ktos zdrutowal kompresor klimy tak by na stale bylo zaloaczone sprzegielko. Znaczy sie zalozyl pstryczke elektryczek ale w razie przekroczenia cisnien nie wylaczylo kompresora. To trzeba byc totalnym patałachem. Ciekawe czy wiatraki sie zalaczaly przy tym wlaczeniu klimy.
Przede wszystkim powinien psrawdzic instalacje elektryczna od tej klimy. PRzeciez to nic nie kosztuje a roznie bywa. Kabelki sie lamią, przecieraja, zwieraja.
Za 1700 zl to bys mial klime praktycznie odnowiona na tyle kolego ze by spokojnie pohulała kilka lat bez awarii.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
30-06-2014, 19:36 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-06-2014 19:39 przez jaro211.)
Post: #3
RE: klima nie działa - jestem bezradny - proszę o pomoc Kraków
proszę cie jedz do fachowca od klimy . masz dwu strefowa klime i nawet jak by była jakas nieszczelnosc i maszyna tego niewykryla bo zakrotko podłaczona byla to klima po nabiciu musi dzialac i na urzadzeniu pokaze czy sprezark ok czy nie jezeli wykryta nieszczelnosc to trzeba zlikwidowac podłaczyc pod kompa bo po bledach naprowadzi cie co i gdzie zrobił na krotko smiech chlop niema pojecia o zasadzie dzialania klimy
wesol napewno jak zaslepil druga strefe to nabil gazu 1050 pstryczek jak piszesz smiglo stalo i BUMMMM!!
30-06-2014, 19:42
Post: #4
RE: klima nie działa - jestem bezradny - proszę o pomoc Kraków
Że to kowal a nie klimiarz to już wiem.
To jednak nie rozwiązuje mojego problemu.
Powiadasz sprawdzić elektrykę, spróbuję.
Też uważam, że skoro prąd do sprężarki nie dochodzi - to jest to problem elektryki.
Jestem nowy w Sharanie, masz może Kolego namiar na dobrego specjalistę od Sharana w Krakowie lub okolicach?
Desperacja u mnie sięga zenitu.
Kieszeń przedrenowana, efektu pozytywnego brak a Bułgaria coraz bliżej.
Mój mechanik podłączył VW do komputera, ale błędy żadne nie wyszły.

Dlatego tak desperacko poszukuję DOBREGO FACHOWCA OD SHARANA.
Z tą klimatyzacją działało już 3 mechaników (jeden odgrzybiał, drugi spawał i nabił, a trzeci wymienił sprężarkę, zatkał 2 strefę i zamontował ów nieszczęsny pstryczek) a efekt j.w.
Mogę jechać do kolejnego, kolejnego ... będę płacił, czas będzie uciekał a efekt niepewny.

Stąd mój post.
30-06-2014, 21:53
Post: #5
RE: klima nie działa - jestem bezradny - proszę o pomoc Kraków
kompem od vw wiele nei zdzialasz w diagnozowaniu klimy.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
01-07-2014, 00:14
Post: #6
RE: klima nie działa - jestem bezradny - proszę o pomoc Kraków
Przyjedz do mnie do wawy to ci zrobie ta klime a jak sie nie uda to nie wezme ani zlotowki ryzykujesz tyle co pliwo i czas na dojazd.
01-07-2014, 12:37
Post: #7
RE: klima nie działa - jestem bezradny - proszę o pomoc Kraków
Jedź kolego na Śliczną:
http://www.autoklimatyzacja.com.pl/?page=kontakt

Warsztat nie specjalizuje się w naprawie Sharanów, ale w naprawie klimatyzacji. Muszę przyznać, że zarówno gość jak i warsztat zrobił na mnie pozytywne wrażenie. Nie jest to mechanik typu "nie wiem co się dzieje, więc wymienimy sprężarkę" tylko gość, który metodycznie, krok po kroku sprawdzi Ci całą klimę i powie ile będzie kosztować naprawa.

Drugi warsztat od klimy, który mogę polecić z czystym sumieniem, to All Happy:
http://allhappy.krakow.pl/
U nich robiłem klimę w poprzednim autku (Vectra B), a w Sharanie dogrzewacz. Pełen profesjonalizm: najpierw diagnoza potem wycena i na końcu robota.



VW Sharan Family
2003 r.
1.9TDI AUY
01-07-2014, 22:28
Post: #8
RE: klima nie działa - jestem bezradny - proszę o pomoc Kraków
(01-07-2014 12:37)mareceq napisał(a):  All Happy:
http://allhappy.krakow.pl/
U nich robiłem klimę w poprzednim autku (Vectra B), a w Sharanie dogrzewacz. Pełen profesjonalizm: najpierw diagnoza potem wycena i na końcu robota.

Potwierdzam - All Happy - naprawdę świetni specjaliści Exclamation ale lepiej szybko rezerwuj termin bo i klientów mają dużo



BMW Z4 3.0i [Obrazek: icon3.png]
VW SHARAN 1.8T MK2 [Obrazek: icon4.png]
05-07-2014, 08:03
Post: #9
RE: klima nie działa - jestem bezradny - proszę o pomoc Kraków
Ja stawiam na uszkodzony sterownik wentylatorów, jak można włączyć sprężarke na krótko??? Wzrosło ciśnienie gaz sie nie skraplał presostat widać że sprawny bo wyłącza spreżarkę a tu bum.
05-07-2014, 08:29
Post: #10
RE: klima nie działa - jestem bezradny - proszę o pomoc Kraków
Pierwsze co to jak koledzy wcześniej napisali to czy po włączeniu klimy działają wentylatory (oba)??
Jeżeli nie to tak jak również napisali wzrosło ciśnienie i zawór bezpieczeństwa pozbył się niebezpieczeńśtwa czyli za dużego ciśnienia.
Czy po tym jak zawór wystrzelił klima działa czy wywalił cały gaz??
Na twoim miejscu po zrobieniu klimy poszedł bym do tego mechanika co ci odciął drugą strefę (nie wiem jak to zrobił) i palnął bym go w łep zaraz po tym jak dałbym mu rachunek za poprawną naprawę klimatyzacji.
Musiałeś być bardzo zdesperowany skoro dałeś się namówić na druciarstwo i zrobienie pstryczka elektryczka i odcięcie panela climatronica, co również mogło się przyczynić do odłączenia wentylatorów podczas pracy klimatyzacji.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  vcds 08 klima ? dement 1 683 04-05-2021 14:47
Ostatni post: dement
Sad Nie działa wentylator nagrzewnicy. szwarc 45 13,176 01-01-2021 16:20
Ostatni post: adamsaba1
  Sharan Klima zamarza lolobb 8 1,802 05-03-2020 08:07
Ostatni post: wesol
  Klimatyzacja nie działa - skany z VAG robertkol 3 2,407 04-08-2019 23:56
Ostatni post: Stefano
  Klimatyzacja działa ale tylko z Przodu adamzg 6 2,043 23-05-2018 14:37
Ostatni post: wossi_2008
  Sprawna klima nie chłodzi Patrol 23 4,605 22-05-2017 15:17
Ostatni post: kapec
Sad Nie działa wentylator Marika541 2 1,549 05-01-2017 16:20
Ostatni post: mamwi
Sad Klima działa, ale po godzinie słabo wieje z kratek tom_mil 6 1,784 21-06-2016 21:50
Ostatni post: mamwi
  Klimatyzacja Kraków wojtek041 2 2,041 28-05-2016 23:05
Ostatni post: jani68
  Klima nie działa... ale jest sprawna xD iruss 1 1,197 27-04-2016 14:14
Ostatni post: tolus24

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name