Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Odma - temat zbiorczy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7
Cześć, w ramach dbałości lubię sobie profilaktycznie pogrzebać w moim Galaxie i chciałem przeczyścić odmę olejową, lecz w "sam naprawiam" nie znalazłem żadnej informacji na jej temat, czy ktoś wie gdzie w silniku 2,3 się ona znajduję, może ktoś ją czyścił i ma jakiś tutorial albo foto? Interesują mnie również wasze opinie czy warto się tego tykać.
Odgrzewam kotleta. Ten sam silnik Smile.

Przy odmie tym "grzybku" powiedzmy na samej górze, w najwyższym punkcie leje się trochę olej. Trochę tam nazbierało się oleju jest dosyć mokro więc postanowiłem zrobić tę odmę.
W związku z tym mam pytanie: czy elementy owej to w zasadzie same przewody z zaworem czy coś jeszcze i czy naprawienie całego problemu to kwestia tylko wymiany samych elementów czy jakaś inna ingerencja ?

Z góry dzięki za podopowiedźi Smile.

Jak to wygląda ?

[attachment=5358]
Witam! Czy ktoś może wyjaśnić (podać schemat) działania separatora oleju w pokrywie zaworów silnika BRT? Po co doprowadzane jest podciśnienie z VACUM? Czy jest bezobsługowe czy trzeba czyścić? Jeżeli czyścić to na co uważać?
Witam mam pewien problem w alhambra 1.9 tdi auy 115 odma mi puszczą olej ... co z tym zrobić? ... olej wylewa się z intercoolera tam gdzie się łączy ten plastik z chlodnica choć nie wiem dlaczego... samochód nie dymi ma moc ...
generalnie nic sie z tym nie robi. Tak juz jest i tyle. Po to jest ta odma. a nieszczelnosc to juz albo Ic jest rozdupcony albo polaczenie przepuszcza. Te na szybkozlaczke zazwyczja sa zapocone. w AUY masz na opaski ale kto wie co tam u ciebie sie dzieje na tym. Moze pekniety waz moze opaska jakas inna itd.
Na pewno to nie na złączce dałem nowa wymylem to dzisiaj i typowo puszczą tam na łączeniu tego czarnego plastiku z częścią aluminiową...filtr powietrza suchy... A można by było wypiąć odme i puścić za silnik żeby nie dostawał się olej do dolotu ?
A olej ci ubywa z silnika? Musisz duzo dolewac oleju?
Nie ...w sumie jakiś litr na 15 tyś km ... A można odpiąć odme i puścić kolo silnika ?..
Mysle ze jak pisano na innych forach i tu bylby na postoju nie fajny zapach oleju i zima niby potrafi zamarznac. Jak koniecznie cos xhcesz z tym zrobic. Oil catch tank zamontuj. Bo w atmosfere tylko bys zalowal. Lubisz majstrowac to za kilkanascie zl sam go zrobisZ Smile ja sie przyzwyczailem i juz tam nie patrze Tongue

Ps. Litr na 15tys nie masz czym sie martwic Smile
1 litr to nie ubytek oleju a pocic sie tam bedzie zawsze czy z odma czy nie. troszke turbo popuszcza troszke ta odma. Problem jest w IC bo sie rozszczelnil ale jak to tylko lekkie zawilgocenie to mozna to olac.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7
Przekierowanie