Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Odma - temat zbiorczy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7
cieknie jak by u góry z odmy ale mechanior mówił że jak będzie niedrożna odma od głowicy to właśnie górą będzie wywalać. tak naprawdę nie mam pojęcia czy może leci odma tą od zaworów bo jest uszkodzona. zasilanie turbo było teraz założone nowe.
Może po prostu sprawć stan tej odmy czy nie jest popekana i czy dobrze siedzi na pokrywie zaw.Uszczelka pod sama pokrywa tez by wypadało sprawdzić ,EGR może juz puszczać. Problem jest raczej prosty tylko trzeba sie troche postarac i sprawdzić dokładnie skąd cieknie. Trochę ci podpowiedziałem także sprawdz dokładnie z kąd leje a potem bedziemy mysleć jak temu zaradzić.
Pozakładaj opaski zaciskowe na połączeniach tego przewodu gumowego co łączy pokrywę z rurą dolotu. U mnie rzygało na łączeniach dopóki nie zacisnąłem.
ok dzięki postaram się jutro pobawić i zdam relację
Ja bym jeszcze dokładnie przejrzał EGR.
mam taki problem z sharanem AFN z odmy leci mi olej i to dosyc mocno a dokladniej z zaworu odmy co moze byc przyczyna i czy wystarczy wymienic ten sam zawor?
Albo odma dokonała żywota, albo pękł gumowa rurka. Wyjmij ją, sprawdź i przewody oczyść
Słyszałem od wielu mechaników ze te z banieczkatrzeba pilnować gdyz jak sa duże różnice temperatur szcżegolńie po mrozie to przez zamarznięcie tej banki co jest na tym przewodzie miedzy blokiem a odma mozna rozwalić motor. Dokładnie turbina wyciągnie olej i mamy problem. Jaka jest prawda nie wiem,ale lepiej tego nie doświadczyć.
I to jest prawda z tym zatykającym się separatorem na odmie. Sporo znajomych zmieniło to na całkowitą przelotową odmę z Topran. Wytrzymała i tania koszt 54 złote.Smile i nie ma problemu z silnikiem.Wink
Droznosc ma to do siebie ze za duza na tej odmie to wiecej par oleju trafia do dolotu. Za mala to przy malych przelotach moze sie przytkac tym maslem ale generlanei nei slyszalem by od tego turbo odfrunelo. TO jakis mit.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7
Przekierowanie