Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Odma - temat zbiorczy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7
Witam
Mój problem to pęknięta odma w sharanie V6 (nr części 7M0128101), chodziłem trochę po sklepach, nikt tego nie ma. W serwisie VW mogą sprowadzić to za 170zł. Miał ktoś podobny problem? Może da się to czymś zastąpić?
Nie wyglada to tragicznie-ten waż( wiadzialem na necie). Musialbys to jakims wezem przemyslowym zastapic. Ale nie wiem co to jest po srodku z takim malym króćcem. Jak nie to uzywka z allegro.
to po środku to jest jakby separator oleju z wyprowadzeniem go gdzieś tam Smile Jak na złość nie znajduje żadnych ofert sprzedaży tego, każdy chce sprzedać cały silnik.. No nic pewnie zostaje mi poczekać, poszukać a póki co klej epoksydowy..
zawsze mozesz zagadac czy nie sprzedadza tej czesci. Nikt nie bedzie kazdej srubki i kazdego weza wystawial na allegro bo majatek by stracil na tych aukcjach.Mozesz ewentualnie sam waz zapodac bez tego separatora i tez bedzie git.
dzięki za odpowiedzi, kupiłem w końcu w ASO za 168zł, część badziewna strasznie, trzeba delikatnie zakładać bo się rozlatuje w rękach...:/ niestety to nie koniec problemów a właściwie początek ale to już może otworze następny wątek. Dziękuję!
następnym razem dzwoń po części używane np. do nich http://www.pkt.pl/galax-smolski-a/1916370/5-1/
ciągle u nich biorę, mają prawie wszystko.
Czołem Panowie Smile

Mam pytanko odnośnie odmy. Mianowicie czy jest to element który co jakiś czas trzeba wymieniać tak jak np rozrząd, czy się tego nie wymienia? A może są jakieś oznaki w pracy silnika sugerujące, że należałoby ją wymienić?
nie to tylko rurka laczaca dolot z pokrywa zaworową. Pełni funkcje odpowietrzenia skrzyni korbowej. Chodzi oto by byla drożna tylko i szczelna.
No chyba że "przypadkiem" ci się połamie Big Grin Wtedy trzeba wymienić.
wesol czyli rozumiem, że co jakiś czas trzeba do tej rurki zajrzeć i ją przedmuchać zapewniając jej drożność ?

mamwi jak znam życie to całkiem możliwe, oczywiście zupełnie przypadkiem Big Grin
Stron: 1 2 3 4 5 6 7
Przekierowanie