Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: ALU felgi do sharana w starszej budzie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
Witam,
to co czytam, to mnie trochę "wzrusza"
jest jedna generalna zasada - średnica koła musi być w tolerancji producenta,
i tak można założyć większą felgę ale profil opony musi być mniejszy,
np. felga 15 opona o profilu 75, ale dla felgi 18 profil opony musi być już 45, itd, itp ...
Dla nie wtajemniczonych, profil to w uproszczeniu "wysokość" opony, im nizszy profil
tym większa możliwość uszkodzenia opony na polskich drogach - czytaj; "dziury, dziurki, bardzo duże dziurki - i na końcu miastowe drogi na wiosnę", z drugiej strony im niższy profil, tym lepsze prowadzenie auta na suchej nawierzchni - po polsku - opona mniej się ugina( bo jest jej mniej w wysokości) pod wpływem sił bocznych, mniejszy promień - czytaj w google :-) tam to jest dokładnie wytłumaczone.
a "wstrząsają" mną posty, że średnica felgi ma wpływ na ET, tak ale pod warunkiem, że ET czyli 'odsadzenie" przekroju pionowego felgi od płaszczyzny montażowej - tarcza hamulcowa, zewnętrzna płaszczyzna bębna hamulcowego - to tak przykładowo, przekracza dopuszczalne wymiary.
No i należy pamiętać, że jeżeli pojedziemy z ET na (-) to zawsze jest możliwość kolizji z np. zaciskiem hamulcowym.
Ale też może, się okazać, że felga firmy X z ET Y w rozmiarze Z pasuje i wszystko gra,
ale felga producenta XX z tymi samymi parametrami ET i średnicy już nie, bo ma inny kształt, np. ramiona felgi są inaczej ukształtowane.

Ufff, ale się napisałem

Zawsze przed zakupem felg, kompletnych kół, przymierz do swojego auta na obu osiach ...
aha, i spuść autko z podnośnika na glebę i wykonaj maksymalny skręt :Big Grin

Pozdrawiam, szerokości
Witam u mnie siedzi 17" 225 /45 nic nie obciera , prowadzi sie super ..polecam .
Witam szukałem odpowiedzi na moje pytanie na tym forum i nie znalazlem pewnej odpowiedzi, wiec dopisze sie tu, chce kupic te felgi http://moto.allegro.pl/kola-aluminiowe-1...20613.html tu et jest 35 i 8J szerokosci felgi i pytanie czy upchne to do seata alhambry 2000 rok ale to jeszcze stara buda silnik 1,8T prosze o pomoc kogos kto wie cos na ten temat bo pilnie sa mi potrzebne kola a te wyglądają ciekawie z góry dziekuje za pomoc
nikt nie pomoże ?
Ja miałem w starej budzie ( zresztą w MK2 też mam ) felgi tylko 16'' 7,5' ET 35 ( Enzo ) i idelanie pasują. Też tego nie rozumiem - bo mówią że takie ET za niskie - oryginalnie jest chyba 54 itd. A tutaj auto się prowadziło bardzo dobrze, nie chlapało więcej niż na zimówkach na zewnątrz itd. Jednak tutaj jest 8' + 17'' - w tym już nie pomogę.
+ Dzisiaj na allegro patrzyłem i widziałem identyczne felgi ( wzór ) i raczej też firmowe - tak samo 17'' itd za 400zł - z tego co się orientuje + 6x opon ( ale już złomy ). Nie znam gościa, nie chce "reklamować" tylko mówię że jak tak samo bd wyglądały itd to po co przepłacać. Sam szukam felg 17'' ale mi się ten wzór nie podoba.
bo wy nic nie kapujecie Odpowiednei ET jest do odpowiedniej szerokosci felgi Co innego ET 60 do felgi 6 cali a co innego ET60 do 10 calowej felgi.
To raczej logiczne że ET będzie inne jak zmienia się szerokość felgi, jednak mowa jest jak to wygląda przy takiej samej szerokości. + Dlatego napisałem że nie pomogę jak jest 8' felga - ponieważ ja mam 7,5' i pasuje. A nie 8'.
Nie. ET moz ebyc takie samo. Tylko chodzi oto ze przy ET powiedzmy 60 i szedkosci felgi 6 cali kolo bedzi esie ladnie krecic i skrecac odpowiednio w kazdej pozycji kiery a przy ET tez 60 ale feldze szerokosci 10 ali moze byc tak ze na wprost bedzie okej ale pryz skrecie maksymalnym moze opona trzec o podluznice w nadkolu. ET to odleglosc od osi synetrii felgi. Trzeba odpowiednio dobierac tak by kolo nie ocieralo o nic ani nie wystawalo a przy tym skrecajac kiera kolo tylko sie przekrecalo w jednym punkcie a nie zataczało rogala.
felgi kupiłem jutro bede zakładac i napisze co i jak Wink
Mam zamiar kupić fajny felunek do mojego felga 17 ET 37,szerokość 7,5 opona 225/45 ktoś ma takie felgi proszę o opinie czy nie będą obcierać.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
Przekierowanie