Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: ALU felgi do sharana w starszej budzie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
Ok wielkie dzięki, wiele mi wyjasniłeś ,Przynajniej bede miał jakies pojęcie co do kupna felg bede musiał szczególna uwagę zwrócić na szerokosć felgi i na et. Felga szersza to et większe,felga węższa to et mniejsze Smile
(23-01-2011 13:23)RAFFEN napisał(a): [ -> ]Ok wielkie dzięki, wiele mi wyjasniłeś ,Przynajniej bede miał jakies pojęcie co do kupna felg bede musiał szczególna uwagę zwrócić na szerokosć felgi i na et. Felga szersza to et większe,felga węższa to et mniejsze Smile

no właśnie nie wiem czy wyjaśniłem. Wymiar ET to z tego co ja wiem to odległość płaszczyzny symetrii(połowy felgi) do płaszczyzny, która przylega do piasty, więc czy mniejsze Et tym felga jest bardziej na zewnątrz(bardziej odstaje), i gdy napisałeś,że czym szersza felga to et wiesze, to przesadzić też nie możesz, bo tak jak u mnie to wewnątrz odległość felgi od amortyzatora to ok 15mm, tak, że to co napisałeś nie jest do końca poprawne.
Ja bym się zastanowił mocno nad montażem 17-tek.
Opona to pierwszy i główny element amortyzujący w zawieszeniu.
Zmniejszając profil opony znacząco pogorszysz charakterystykę a ta wpłynie nie tylko na komfort ale i na trwałość podzespołów. Zdecydowanie szybciej polecą łączniki, końcówki drążków i tuleje. Do tego 17-tka niestety droższa. Moim zdaniem do takiego autobusu nie ma sensu. Lans słaby bo to buda na kołach i osiągi kiepskie a tyłek odczuje to in minus.
Ale 15 czy 16 to moim zdaniem zdecydowanie za małe felgi do takiego samochodu i śmiesznie wyglada a 17 juz poprawiają wygląd, a opony jak założę /50 to nie stracę zbyt wiele na komforcie a i felgi nie będą cierpiały,tak przynajmniej mnie się wydaje Smile
Najlepiej byłoby gdybys miał mozliwośc założenia i przekonania się samemu. Różnica jest naprawdę spora. Oczywiście na mniejszym profilu będzie się lepiej prowadził ale i tak takim kioskiem w zakrętach szału nie ma. profil opony musisz przeliczyć, sa do tego kalkulatory. Pamiętaj, że profil to nie wymiar w mm Przy róznych szerokościach bieznika opony o tym samym profilu mają różne średnice.
Co do wymiaru felgi to terenówki z balonowymi oponami tez mają 15 a wyglądają, ze hoho Smile
Ale to tak dla żartu.
Suma sumarum.. ja założyłem raz 17-tki do XMa a tam było hydro i komfort poleciał zdrowo w dół.
Ronda brałem przy 60km/h ale zawias przechodził katusze co poszło mi w portfel.
To takie moje osobiste zdanie.. Kupiłbym max 16-tki
musisz sobie odpowiedzieć na zajebiście trudne pytanieBig Grin: czy mają się bardziej prezentować, czy to ma być bardziej wygodne.
jak chcesz to Ci podrzucę zdjęcie jak moja Alhambra wygląda na 15, 16 i 18 i sam sobie ocenisz:]
Dokładnie o to się rozbija sprawa.
Dla mnie wygoda. Wink
Dla mnie felgi mają sie prezentować a sharanem i tak wygodnie się jeżdzi wiec nie bede narzekał,wczesniej miałem w innym samochodzie 16 205/50 zawieszenie sportowe i jakoś się jeżdziło. Hamamatsu jakbyś mógł podesłac te fotki to byłbym wdzięczny rafenn@wp.pl
Tak na szybko może to pomoże
http://www.alcar.pl/AlcarKonfigurator/pr...i_key=5925

Jak dla mnie optycznie 18 i 17 jednak zbyt duże. Troche rozpychają nadkola
Acha. Nie wszystkie felgi wystepują w pełnej rozmiarówce. Zaleznie od typu pokazuje się pod samochodem rozmiarówka do wyboru.
(24-01-2011 21:33)acinski napisał(a): [ -> ]Jak dla mnie optycznie 18 i 17 jednak zbyt duże. Trochę rozpychają nadkola

To już kwestia gustu. ale jak dla mnie przy tak dużym aucie 18 wyglądają małe. Po porostu ze względu na dużą bryłę auta.

dobra rozmiary rozmiarami, jaki model wg was pasował by do takiego samochodu? po rozmawiajmy o wyglądzie.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
Przekierowanie