Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: ALU felgi do sharana w starszej budzie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
Witam mam pytanie jak bym chciał założyc alufelgi 17 jakie ma byc ET zeby w razie czego zeby nie obcierało i czy profil opony /50 wejdzie ?? rozstaw śrób rozumię że 5x112 Smile
ja na felach 15 mam ET 35 i na pierwszy rzut oka wyglada to dobrze

mysle ze przy 17 tkach 40-45 nie powinno nic namieszać i nie powinno być obcierek

profil opony pewnie wejdzie ale musisz sprawdzic jak to sie bedziemiało do rozmiaru felgi (zeby licznik nie oszukiwał) no i czy 50 to dobry pomysł do Szarika - ale moze dać rade- wygląd na pewno nie ucierpi - gorzej z felgami na naszych drogach
Chce /50 zeby felgi nie cierpiały na naszych drogach,i żeby nie stracić na wyglądzie bo baloniaste opony ciulowo wygladaja na aucie
Kolego wejdź na stronę http://www.alcar.pl/AlcarKonfigurator/pr...i_key=5927 daj ptaszek na 17" i w informacjach technicznych masz info jakie gumy możesz założyć na 17"
u mnie są założone 18", szerokość 8J, ET 42, opony 225/40, na wiosnę będą 225/45, jak dla mnie to się bardzo miło jedzie, żadnego walenia ani tłuczenia i pod względem komfortu wszystko zależy od tego ile tak naprawdę nabijesz powietrza w te koła.
moge dac namiar na gościa z felgami Smile udziela wszelkich info Smile
Ale czy bedzie wiedział jakie ET wchodzi do sharana żeby przy większym obciązeniu koła się chowały w nadkolu a nie obcierały.Patrzylem na oryginalną felgę do sharana to ma ET 59.Czyli od 59 w dół wejdzie tylko do ilu ET 40,35 Dodgy
jeśli chodzi o chowanie się w nadkolu to jeszcze to poza et ważna jest też szerokość bo np felgi które miałem kiedyś o szerokości 7,5J i ET35 odstawały od samochodu mniej więcej tyle samo co teraz 8J i ET42, zmieniła się odległość koła od amortyzatora, do tego jeszcze szerokość opony, czy naciągana czy szersza żeby chronić rant.
a poza Tym to na seryjnym zawieszeniu to coś się mi wydaje ze musiał byś dużo na sharana zapakować, żeby usiadł tak, że koła schowają się w nadkolach.
A teraz te co ty masz felgi to wchodzą w nadkola czy nie i jakie masz zawieszenie seria czy sport ??
przód nie wejdzie na pewno, tył jak wejdzie to będzie obcierał, co do zawieszenia to zimą nic innego się nie da jak seryjne zawieszenie, ale jak tylko śnieg stopnieje będą zmiany.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
Przekierowanie