Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: ALU felgi do sharana w starszej budzie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
Pisałem wyżej już, według kilku konfiguratorów + jak pytałem paru "gumiarzy" to opona 225 do 7,5 cala felgi ( Nowe samochody z fabryki wychodzą na felgach 7,5 cala i oponach 225 lub felgach 8 cali i oponach 235. Zakładając felgę o 0,5 cala większą czyli 1,27cm myślę że nic się nie zmieni jak dam oponę 225 a nie 235 Smile
Poniżej dam fotki opon które zresztą sprzedaję.
Felga 7,5 cala opona 205/55
[Obrazek: BNvkxqMl.jpg]
[Obrazek: aOgLsoVl.jpg]
a tutaj widać jak popatrzymy na oponę na drugim planie jaki jest brzuszek:
[Obrazek: 8EUraPhl.jpg]
Zdjęcia robione do sprzedania opon, a nie pokazania tego jak wyglądają - ale jak tylko nie zapomnę to czym prędzej porobię fotki żebyś zobaczył wesol jak to wygląda ( mam jeszcze 215 )
Śmigałem tak i ani się ranty nie powycierały ani twardo nie było ( ciśnienie trochę większe o 0,2 ). Więc nie przesadzajmy... Rozumiem wesol ze masz swoje zdanie, i nie mówię że nie masz racji tylko wolę jakoś ufać temu co sprawdziłem, więc co do różnicy tego 0,5 cala i opony o 1cm węższej niż powinna być ... zaryzykuję
Kupiłem Sharana pierwszego i miał na tych felgach co powyżej opony Conti PremiumContact 2 na dwóch wychodziły druty po bokach ( mogłeś ukuć się w rękę ) ale bieżnika jeszcze trochę miały z 2mm myślę, a na kolejnych dwóch było z 3mm bieżnika. Wracałem Sharanem 500km - i szczerze pamiętam tą trasę jak dziś, zaczęło lać jak cholera a ja lecę 130-170 i opony trzymają na wodzie - za mną jedna mgła nic nie widać ale szedł jak "szatan". Potem myślę tylko Conti - ale że były cholernie drogie (ok 2007r.) to kupiłem Fuldę ( 215/55/R16) pomijam fakt że rozmiarowo napisane to samo co Conti a jak przyłożyłeś to wyglądają na węższe jak te 205 co mam do sprzedania... to do tego przez pierwszy rok było ok - na drugi rok jako tako a potem jak już nie były nowe ( Fuldy ) to ch** a nie opony, najsłabiej się zachowywały właśnie na wodzie a bieżnik: [Obrazek: h0CyEQPl.jpg]

Tak więc wygląd bieżnika wcale nie oznacza niczego. + Właśnie min. Conti przez te rowki dobrze odprowadzają wodę, do tego teraz większość nowych markowych opon a nawet nowy model Fuldy mają właśnie takie bieżniki: przykładowa aukcja z wzorem: http://allegro.pl/opony-letnie-215-60r16...63771.html

Teraz już nie kupuję jak wcześniej co mi doradzą w sklepie, tylko patrzę na opinie + testy, i nie przez przypadek Conti zajmuje pierwsze miejsca, czy też w pierwszej "trójce". ( http://www.oponeo.pl/artykul/test-opon-l...45-r17-w-y )
Teraz na nowe felgi zastanawiam się właśnie nad Conti - jedyny "problem" to 500zł za sztukę.
piotto0 robisz jak uwazasz. Kazdy ma swoja koncepcje i swoje wizje. Co do tego co pisales o gumiarzach. Tez by tak odpowiedzial ( tez bylem gumiarzem- tez pracowalem w takim zakladzie). Ludzie zakladaja i 195 na felgi 8 czy 9 cali a nawet i 10 calowe i tez jezdzą. To ich sprawa. Zakladalem i takie opony na takie felgi.Nie chcesz to nie rób po swojemu. Dla mnie to mozesz zakupic i nawet 12 calowe fele i zalozyc i 175 ja sie uda i mozesz mowic ze jest okej. LEkkie rozbieżnosci sa dopuszczalne. Tylko czemu tak jak pisalem ludziska zwiekszaja szeroksoc opony o 2 cm oraz szerokosc felgi tez o 2 cale. Czy cal jest rowny centymetrowi??
Wesol dla niektorych pewnie tak. Mysle ze najbardziej odpowiednia szerokosc to 7-7;5 cala. Ale jak ktos lubi to moze zapodac nawet 10. Big Grin
sam mam 7 cali felgi z opona 205/55/16. poporstu jak kupowalem felgi to mialem do wyboru tylko taka najmniejsza szerokość i dwa wymiary ET wziąlem to wieksze ale to i tak jest ET 42 albo 47 jak dobrze pamietam.
sawa dobra jest do tira. Tez sporo takich nazakladlem sie.
w audi miałem alu 7` i trafiły mi się za darmo zimówki 165-niestety kapciarz gimnastykował sie jak mógł a nie dał rady ich napompować-po prostu były za wąskie
stasio59 - właśnie chce kupić gumy 225/45R17 - i albo Conti do wyboru - tylko cena.
Albo właśnie Sava - na stronach z oponami to niby opona klasy "ekonomicznej" ale ma dużo pozytywnych opinii. Poza tym bliski znajomy kupił do Audi S3 200HP + właśnie Savę w tym rozmiarze jakoś nie cały rok temu i jak pytałem co sądzi o nich to mówił że świetne, bardzo dobrze trzymają drogi na mokrym / suchym itd, a jeździ raczej dynamicznie Wink. Tylko to było około 1mc po zakupie, muszę się dowiedzieć teraz po dłuższym czasie jak to u niego wyglądało.
A jak ty oceniasz dokładniej tą Savę ? Głównie chodzi mi o jazdę bardziej "dynamiczną" bo przy umiarkowanej jeździe to prawie każde będą "ok".
Jak zachowywały się w zakrętach przy większej prędkości czy też na wodzie ?

Do tego dzisiaj pomierzyłem i myślę jeszcze nad 225/50R17 rozmiarem opony, tylko ceny: Sava - 500zł~ Conti - 680zł ~ ...
jak wyglada sprawa cenowa z takimi markami jak uniroyal, fireston??
Uniroyal Rainsport 2 225/45 R17 94 Y XL - ~ 430zł
Firestone FHSZ90 225/45 R17 94 V XL - ~ 410-440zł
Nie znam opon / nie mam opinii o nich.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
Przekierowanie