Ocena wątku:
Duży pobór/upływ prądu, grzanie się przewodów/elementów instalacji itp. - temat zbiorczy
14-11-2014, 22:20
Post: #41
RE: duży pobór prądu
Witam dziś podzwoniłem po kilku elektronikach trochu znajomych według nich jest to zgodne co się u mnie dzieje jeden mówił że dzisiejsze auta nawet do 2 godzin się usypiają a drugi że BSI chce się z czymś komunikowac próbuje godzinę i odpuszcza. W zasadzie nie mogę się połączyć z podgrzewaczem działa ale diagnozy vag com nie mogę zrobic dzwoniłem do stefano mówił że do komfortu to raczej nie idzie tylko do szyny chyba can może jutro zaglądnę do wtyczki pieca bo rok temu nie odpalało kilka razy odpiołem kostkę i zapiołem i działało i działa ale wtedy vag się łączy a teraz nie. napiszę czy coś się zmieniło jak zadziała vag to czy napięcie będzie szybciej spadało czy dalej po godzinie. Pozdrawiam
Reklama

14-11-2014, 22:29
Post: #42
RE: duży pobór prądu
Jaki masz piec d5wz? Czy D5ZF?



Gdyby mi się chciało tak jak mi się nie chce Big Grin
01-04-2015, 00:13
Post: #43
Problem z poborem prądu - ktoś może pomóc?
Witam,

Panowie sprawa wygląda tak: nie wiadomo skąd i kiedy dokładnie, bo już nie pamiętam zaczęły dziać się komplikacje z moim samochodem.

SEAT ALHAMBRA 1.8 turbo 150 koni, benzyna z gazem, 2002 rok

Komplikacje polegały na tym, że po prostu chce gdzieś jechać, a akumulator rozładowany...

Było różnych sporo pomysłów co to może być. Tato radził. W każdym razie pobór był za duży i był pomysł, że to akumulator. Podjechaliśmy do sklepu, panowie sprawdzili i mówią, że wszystko ok.

Tato zauważył, że pobór prądu spada kiedy po zamknięciu centralnego zamka wyciągne z przodu na chwilę bezpiecznik czerwony odpowiedzialny za centralny zamek i inne.

Jednak taka zależnośc była czasowa i mnie irytowała. Z czasem nawet to nic nie dawało i pobór już nie spadał.

Następnie elektryk uznał, że trzeba wymienić moduł komfortu co się stało. Zapłaciłem i nic to nie dało koniec końców.

Później regulator w alternatorze został wymieniony.

I teraz odebrałem samochód od ostatniego elektryka i pobór z momentami 500-600mA spadł do 170 (po wymianie regulatora, okazało się, że tamten był słaby, chińśki, a teraz jest boscha), jednak ojciec mówi, że to za dużo. Bo powinno być wg jego 70-100. I jak teraz wyjmuje bezpiecznik to spada gdzieś do 130mA.

Panowie jaki powinien być pobór? Po zamknięciu centralnym zamkiem Oczywiście po zgaśnięciu wszelkich świateł w środku itd

Dodam, że elektrolit jest ciemny w akumulatorze i dostałem info od elektryka, że lepiej wymienić, bo na zimę może nie palić a na teraz nie powinno to wpływać jak cieplej jest.

Ktoś może coś podpowiedzieć?
Czy już wymieniać akumulator?
Czy pobór jest odpowiedni i tylko ojciec wymyśla? Czy jednak za duży i będą problemy?
01-04-2015, 06:33
Post: #44
RE: Problem z poborem prądu - ktoś może pomóc?
przy 170 mA uplywnosci a nawet i 70 mA nie dostaniesz gwarancji na akumulator nowy. Uplywnosc dopuszczlna to okolo 30 mA. No powiedzmy ze do 50 mA bedzie okej. Szukaj, szukaj co wciaga prad bo tak to akumulator zaorasz kazdy, chyba ze robisz dzoennie po 100-200 km trasy to jeszcze jakos by to bylo ale sam aku tez nie wytrzyma raczej wiecej jak 4-5 lat.
Szukaj jaki obwod ciagnie prad wyciagajac bezpieczniki.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
04-04-2015, 23:56
Post: #45
RE: Problem z poborem prądu - ktoś może pomóc?
No to lipa w każdym razie. Bo serio już nie wiem co z nim.

Dziękuję za odpowiedź.

Wesołych Świąt! Wink
05-04-2015, 15:03
Post: #46
RE: Problem z poborem prądu - ktoś może pomóc?
Jedyna rada to jak było już powiedzone ,wyjmować bezpieczniki -pojedynczo-.jeżeli na obwodzie jest pobór nie wkładać .
Przerabiałem podobną usterkę ,trochę z lenistwa ,trochę z pośpiechu zakończyło się kwotą 1000 zł .Uszkodzony komputer ,sterownik LPG .licznik, moduł komfortu i nowy akumulator.Co było przyczyną ? , zwarcie w obwodach modułu komfortu .Przecież mozna jechać bez niego ,prawda ;-)
Po wymianie uszkodzonych części pobór prądu jest ok.25-35 mA.
26-04-2015, 15:59
Post: #47
bardzo duży pobór prądu
Witam.
W mojej Alhambrze 2,8 wczoraj zaczęło się dziać coś dziwnego, po nagrzaniu silnika do 90 stopni woltomierz spada do wartości okolo 10-11 obroty na biegu jałowym podnoszą się do okolo 1000 ogólnie silnik nierówno wtedy pracuje no i rozładowuje akumulator... Kontrolka ładowania się nie zapala więc domniemam ze alternator pracuje ale coś zżera mi prąd. Może miał ktoś kiedyś coś podobnego?? Z góry dziekuję za podpowiedzi
26-04-2015, 16:36
Post: #48
RE: bardzo duży pobór prądu
wyglada na siadniety alternator. Wyciagnij go i rozbierz. Sprawdzisz mierniczkiem czy diody sa okej czy nie ma przebic na stojan i na obudowe. albo diody dziabiete albo regulator do wymiany i bedzie latac dalej.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
01-05-2015, 12:57
Post: #49
RE: bardzo duży pobór prądu
Dzięki za podpowiedz, wczoraj byłem u mechanika i faktycznie to jednak alternator. Zmyliło mnie to że na zimnym jest ok a na ciepłym przestaje ładować. Przy okazji sie dowiedziałem ze silniczek mam naprawde zdrowiutki i na VAGu też nic nie wyszłoBig Grin
14-09-2015, 00:40
Post: #50
RE: duży pobór prądu
witam po pewnym czasie piszę znów z takim pytaniem kupiłem sobie multimetr cęgi bo idzie zima i tak nie jestem tego ładowania pewien i poboru co ciekawe zapalilem sharanka biorę cegi na przewodzie od alternatora 13A wchodzi on na listwe w puszce koło akumulatora a z niej na akumulator i na czerwonym kablu do akumulatora tylko 5A reszta na instalację włączyłem klime na przewodzie alternatora 45A na czerwonym do akumulatora 3.5A spadło wylaczylem klime na czarnym 22A na akumulatorze 5A reszta na instalację. ciekawe jest to że wskaźnik ladowania na blacie pokazuje mi na włączone Klimie i wolnych obrotach 12.5V jak chwile postoi tak jakby na skrzyżowaniu na światłach dodam gazu rośnie do ok 13.8 jak w czasie pokazywania mierzylem miernikiem akumulator ladowanie było 13.1 przy niby ok 12.5V alternator sprawdzany obciążony 14.2V daje na stole. jak nie wlanczam klimy to ladowanie na blacie ok 14V. ma może ktoś cegi mógłby u siebie pomierzyć jak to wygląda. prosilbym o pomiar po odpaleniu na czerwonym kablu co idzie do klemy ile macie amper na czarnym od alternatora z Klima i ile bez kliny.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pobór prądu a kontrolka alarmu motik1 18 2,919 07-07-2023 22:20
Ostatni post: PabloLG
  brak prądu na radiu toldi0528@wp.pl 0 371 11-07-2022 14:10
Ostatni post: toldi0528@wp.pl
  Kierownica multifunkcyjna - temat zbiorczy grzegorz79 123 40,276 08-07-2022 18:25
Ostatni post: petec
  Wiązka drzwi w przelotce - uszkodzenia/naprawa/pin-y itp. temat zbiorczy m-blue 62 19,401 20-12-2021 20:02
Ostatni post: kalamb
  VW Sharan I 2010 - zbyt duży upływ prądu - bezpiecznik 32 petec 1 776 10-09-2021 14:31
Ostatni post: kalamb
  Wtyczka P3 w module komforu. Złodziej prądu. bono09 18 4,779 19-06-2020 06:31
Ostatni post: wesol
  Podłączenie haka do orginalnej instalacji him2k 1 16,434 01-12-2019 20:29
Ostatni post: wisnia18-21
  Światła awaryjne - wątek zbiorczy adam 14 4,089 15-11-2019 11:58
Ostatni post: Czerwony
  Fabryczny autoalarm - lokalizazcja/działanie/zimiany/problemy - temat zbiorczy agaikarol 157 56,429 12-07-2019 04:15
Ostatni post: wesol
Information Czujnik/wskaźnik poziomu paliwa -problemy - temat zbiorczy Mario SharanVR6 79 31,703 10-05-2019 21:50
Ostatni post: tolus24

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name