Ocena wątku:
Trzęsie kierownicą i całą budą
31-10-2012, 11:33
Post: #51
RE: Wibracje podczas przyspieszania
Witam.

Trochę odświeżam wątek bo stało mi się coś podobnego i nie ma sensu zakładać nowego.

Samochód przy prędkości ok. 70 km/h wpada w wibracje. Wibracje przodu na boki. Wibracje występują przy dodawaniu gazu, po odpuszczeniu cichną. Przy prędkości ok. 100km/h ciężko utrzymać kierownicę. Trochę ciężko wrzuca się biegi 2,4,6.

Wstępnie sprawdzone i uznane jako sprawne to poduszki. Najprawdopodobniej coś z zawieszeniem. Macie może pomysły co to może być?



VW SHARAN 1.9TDI 4Motion 2001r


Piszę do was z telefonu,
Reklama

16-11-2012, 14:25
Post: #52
RE: Trzęsie kierownicą i całą budą przy przyspieszaniu! POMOCY!
Witam. Ja mam podobny problem i czytajac te wszystkie fora nie jestem 100% pewny co u mnie jest. Mam sharana 2004 z silnikiem ASZ ,131 km. Od jakiegos moze roku w momencie dodawania gazu słychac głuchy stukot, ale to nie zawsze. Ostatnio jadac na długiej trasie zaczeło stukac po 600km. i tak az przez 400km. Stuka tylko przy dłuzszych trasach. W necie wyczytałem ze mozna sprawdzic przeguby na parkingu przekręcając kierownicą na maxa , robic kułka i dodając gaz. Zrobiłem to i nic nie słychac w lewo jak i prawo. Wymieniłem niedawno amortyzatory, łączniki ,swożen lewy. A jeszcze powiem ze czy letnie opony czy zimowe to mam tosamo.
Czy tak sie zachowują wytarte przeguby? Zaznaczam ze to mam na dłuzszych trasach, na krotkich nieodczuwalne jest.

Pomóżcie
16-11-2012, 15:15
Post: #53
RE: Trzęsie kierownicą i całą budą przy przyspieszaniu! POMOCY!
czyżby rozwalona podpora prawej półosi i łożysko, lub wewnętrzne przeguby - sprawdzaj.

obowiązkowo wyważ tez koła, aby te nie wprowadzały dodatkowych wibracji.



Jeżdżę na felgach KUTYCH firmy slik i dziur się nie boję - http://www.forgedwheels.pl
16-11-2012, 15:18 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-11-2012 15:25 przez bercik350.)
Post: #54
RE: Trzęsie kierownicą i całą budą przy przyspieszaniu! POMOCY!
pisałem wam kiedyś o prawidłowym montazu przegubu wewnętrzenego i tu leży problem panowie.
przerabiałem temat wibracji auta przy przyspieszaniu i ogólnego telepania budą . opiszę do czego doszedłem i się nauczyłem.przegub wewnętrzny z lewej jak i z prawej strony jest taki sam .wahliwe łożyska na krzyżaku powinny kręcić się lekko i wahliwie obracać na krzyżaku bez żadnych zacięć.klielich przegubu w środku bez dołków,wgłębień i nierówności.po wymontowaniu przegubu z auta należy dokładnie umyć łożyska i przegub wewnątrz oraz gumową osłonę np benzyną ekstrakcyjną .należy też sprawdzić czy w osłonie gumowej przegubu na końcu mamy dziurkę odpowietrzającą ,jeśli jest należy ją zaślepić najlepiej silikonem lub założyć osłonę w zamienniku.[oryginały GKN miały dziurkę].przez tą dziurkę dostaje się woda jak i wilgoć która powoduje zacieranie się łożysk w środku kielicha i wyrabianie się flanszy wewnątrz przegubu przez co prowadzi do wibracji auta np przy przyspieszaniu i szybszego wyrabiania się .co do montażu to do przegubu nakładamy 3/4 smaru ŁT 43 kolor zielony można go nabyć bez problemu. do gumowej osłony wkładamy 100-150gram smaru.i tak nakładamy flanszę przegubu na półoś zakładamy krzyżak + zabezpieczenie. zakładamy osłonę gumową i opaski -mogą być skręcane.musimy tez pamiętać o łożysku na podporze z prawej strony powinno być oryginalne i bez luzu ,mój zamiennik wytrzymał 1000km. łożysko pod wpływem temperatury odkleiło się z gumy którą był nieodpowiednio oblany. luz na łożysku podporowym także powoduje wibracje auta . Opisuje to gdyż doświadczyłem i przerabiałem to sam bez naszych niektórych pseudo mechaników ,którzy nie wiedzą jak się do tego zabrać .Problem wibracji auta znikł na amen
 Thanks given by: sharanista
17-11-2012, 09:24 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-11-2012 09:24 przez wesol.)
Post: #55
RE: Trzęsie kierownicą i całą budą przy przyspieszaniu! POMOCY!
w tipocie nie ma satelit to sa pierscienie a w srodku łożyska igielkowe. nic nie trzeba byc chyba ze dostal sie tam piach czy woda. Wyrabia sie poprostu to ulozyskowanie na krzyżaku i tyle. Ja u siebie podokladalem smaru i nic to nie zmienilo. Zamienilem miejscami cale polosie i juz spokoj jest bo teraz cisnie na druga strone krzyzaka.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
17-11-2012, 10:05 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-11-2012 10:08 przez bercik350.)
Post: #56
RE: Trzęsie kierownicą i całą budą przy przyspieszaniu! POMOCY!
wyrabia się też flansza robią się dołki w niej tam gdzie pracuje łozysko nie tylko ułożyskowanie na krzyżaku.widocznie wesol żle złozyłeś przeguby.ja u siebie zrobiłem tak jak pisze wyżej i jak ręką odjął już z 30 tys km zrobiłem i nic nie trzęsię.wcześniej nie mogłem sobie dać rady z tym . aaa jeszcze jedno ,panowie przeguby wewnętrzne muszą być oryginalne mogą być od a4 model b7 są takie same oraz od a6 coś ok 2004r. jeśli będziecie zakładać kamoki,spidany i inne dziadostwo to nigdy nie będzie dobrze w waszymi wibracjami. mogą być używane ale oryginalne gkn.
17-11-2012, 10:27
Post: #57
RE: Trzęsie kierownicą i całą budą przy przyspieszaniu! POMOCY!
Nie no co Ty oco mnie podejrzewasz Big Grin Co tam zreszta mozna zle zlozyc. Krzyzaka odwrotnie nie zalozysz na walek. Nawet wsadzalem krzyzak w obudowe tak by trafil inymi tulejkami. Smaru nafaszerowalem. Nic to nie dalo. A zamienilem tylos tronami cale polosie z dwoma przegubami- lewa na prawa prawa na lewą i jazda probna i zero drgań. Dodam ze zadnych powaznych dolkow w obudowie przegubu nie stwierdzilem a robilem regeneracje osobiscie kilku przegubów tyle ze homokinetycznych 6 i 8 kulowych- zewnetrznych. Mam gdzies fotki takich przegubów przed i po regeneracji ale to nie w temacie naszym bo nam chodzi o wewnetrzne i do tego tripoty. Kurna z miła checia bym sie przesiadl na homokinetyczne wewnetrzne jakby od czegos dopasowac sie dalo ale musza tez to byc z kompensacja wzdłużną.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
17-11-2012, 12:31
Post: #58
RE: Trzęsie kierownicą i całą budą przy przyspieszaniu! POMOCY!
łożyska nie moga się zacinać w żadnym położeniu na tym rogu ,a rozbieżność pracy łożyska jest duża.smaru ma być 3/4 kielicha.i dużo smaru w samą gumę.,poza tym nie może tam być powierza po złożeniu ,a wiem ze ludzie popełniaja błąd przy montażu.
17-11-2012, 18:27
Post: #59
RE: Trzęsie kierownicą i całą budą przy przyspieszaniu! POMOCY!
wiesz w zasadzie smaru tez nie daje sie za duzo. Poza tym po to dostaje sie ten caly woreczek lub tubke ze smarem na jeden przegub by zapodac odpwiednią ilosc. Mozna tam cos dolozyc ale tez bez przesady. Jak zaladujesz do wewnatrz tego kielicha smaru to spoko maroko siła odsrodkowa wyrzuci smar tak ze trafi na ułożyskowania.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
17-12-2012, 17:34
Post: #60
RE: Trzęsie kierownicą i całą budą przy przyspieszaniu! POMOCY!
a zamienialesz stronami te polosie?? Nie ma sily bo w naszych autach to albo ta polos podpory z lozyskiem podpory siada albo te przeguby wewnetrzne w polosiach.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kierownica Grzechu 0 451 22-03-2022 16:32
Ostatni post: Grzechu
  ['03] Kierownica zwykła wymiana leo 3 993 19-10-2021 07:06
Ostatni post: leo
  Kierownica przed i po fl. bebet28 1 1,074 21-02-2018 14:06
Ostatni post: wesol
  Podgrzewana kierownica. Scrappy 17 12,438 20-01-2018 01:40
Ostatni post: Bogos
  trzęsie kierownica przy hamowaniu z każdej prędkości kowalwalcz 17 6,804 14-03-2017 10:12
Ostatni post: Czerwony
  Galaxy tempomat kierownica multi???? Kamillo 0 1,129 10-01-2017 11:47
Ostatni post: Kamillo
  Kierownica z 7N zyga4don 9 5,216 25-05-2016 19:56
Ostatni post: Artur677
  Po wymianie kół krzywa kierownica. Porsche Design 42 16,411 02-12-2015 20:52
Ostatni post: wesol
  Opadająca kierownica Dzyrooo 9 4,736 09-05-2015 12:44
Ostatni post: koleś
  kierownica- obszycie maciek-basia 45 27,226 18-01-2015 00:42
Ostatni post: rizist

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name