Ocena wątku:
kierownica- obszycie
26-12-2013, 14:07 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-12-2013 09:09 przez wesol.)
Post: #1
kierownica- obszycie
witam własnie obszyłem pierwszy raz kierownice która była juz nieco zniszczona


Załączone pliki Miniatury
   
Reklama

26-12-2013, 14:40
Post: #2
RE: kierownica
fajnie wyszła kolorystycznie ,chyba bede musiał swoją obszyć,na necie zamawiałeś skórke czy gdzie inndziej kupowałeś?i jakie koszty jak można wiedzieć?



Jestem Marcin z Jastrowia i mam VW Touran 1,9 TDI 105 KM z 2007 roku
GG 7631161
Skype jak coś na PW
Nie nienawidzę cwaniactwa
służę pomocą w diagnostyce grupy VAG
26-12-2013, 14:49
Post: #3
RE: kierownica
czesc koszty smieszne i troche checi podam ci moze gdzie bralem i u kogo
http://allegro.pl/pokrowiec-na-kierownic...source=mlt
26-12-2013, 16:08 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-12-2013 16:09 przez marcyb3.)
Post: #4
RE: kierownica
dzięki , no to po nowym roku bedzie chyba trzeba kierownice obszyć, a jaka jakość tej skóry??



Jestem Marcin z Jastrowia i mam VW Touran 1,9 TDI 105 KM z 2007 roku
GG 7631161
Skype jak coś na PW
Nie nienawidzę cwaniactwa
służę pomocą w diagnostyce grupy VAG
26-12-2013, 21:56
Post: #5
RE: kierownica
Ja tam skórę od razu PO zapachu poznaję ..ale są różne sposoby Smile



Galaxy AUY
27-12-2013, 03:39
Post: #6
RE: kierownica
Fajna kolorystyka, trochę wyobraźni i można to zrobić samemu. Koszt skóry w granicach 30-50 PLN, a specjaliści biorą za obszycie z materiałem około 200PLN+ koszty wysyłki. Ja też sam obszywałem swoją kierownicę rok temu,dzięki temu zdobyłem nowe doświadczenieBig Grin Dobrałem kolory siwy i czarny tak jak deska rozdzielcza w aucie.
Wybaczcie ale przed chwilą zrobiona fotka.

[Obrazek: 3f5abde1e813.jpg]
27-12-2013, 20:58
Post: #7
RE: kierownica
Wiadomo duży "+" za chęci no i samemu coś mamy zrobione.
Jednak mi osobiście by średnio odpowiadał taki stan wyjściowy obszytej kierownicy ( czy to chociaż by krawędzie które nie dochodzą do końca w pierwszej fotce jak też sam szew w drugim zdjęciu kolegi. )

Ja parę lat temu jak miałem starszego Sharana to też obszywałem kierownicę ( wysłałem - obszycie jeden dzień i wróciła do mnie kurierem ) zapłaciłem z tego co pamiętam 130zł i kierownica była obszyta + klejona i wyglądała jak oryginał. Tylko skóra nie była "śliska" i wytarta no i kolor był delikatnie mniej czarny jak w starej skórze.

http://s1126.photobucket.com/user/raggam...c.jpg.html

Tak przykładowo wyglądało wykonanie ( fotka też kogoś z allegro ).
Oczywiście inny szew / kolor itd tylko chodzi mi o efekt.



Sharan 1.9 TDI AUY + Suszarka ARL = 166KM i 393Nm
27-12-2013, 21:19
Post: #8
RE: kierownica
Ja parę lat temu jak miałem starszego Sharana to też obszywałem kierownicę ( wysłałem - obszycie jeden dzień i wróciła do mnie kurierem ) zapłaciłem z tego co pamiętam 130zł i kierownica była obszyta + klejona i wyglądała jak oryginał
[/quote]

Bez urazy kolego,ale albo robiłeś coś sam -albo nie,trzeba się określić ...andrew wyraźnie napisał,że robiłsam obszycie i wygląda na to ,że ma zdolności :0



Galaxy AUY
27-12-2013, 21:58
Post: #9
RE: kierownica
(27-12-2013 20:58)piotto0 napisał(a):  Wiadomo duży "+" za chęci no i samemu coś mamy zrobione.
Jednak mi osobiście by średnio odpowiadał taki stan wyjściowy obszytej kierownicy ( czy to chociaż by krawędzie które nie dochodzą do końca w pierwszej fotce jak też sam szew w drugim zdjęciu kolegi. )

Ja parę lat temu jak miałem starszego Sharana to też obszywałem kierownicę ( wysłałem - obszycie jeden dzień i wróciła do mnie kurierem ) zapłaciłem z tego co pamiętam 130zł i kierownica była obszyta + klejona i wyglądała jak oryginał. Tylko skóra nie była "śliska" i wytarta no i kolor był delikatnie mniej czarny jak w starej skórze.

http://s1126.photobucket.com/user/raggam...c.jpg.html

Tak przykładowo wyglądało wykonanie ( fotka też kogoś z allegro ).
Oczywiście inny szew / kolor itd tylko chodzi mi o efekt.
Wiem kolego że pod względem estetycznym moja kierownica nie jest do końca ok, ale jak wyżej pisałem że dzięki temu zdobyłem doświadczenie i następna kierownica będzie idealna. Zaczynałem z zerowym doświadczeniem i nie chciałem żeby wyglądała tak jak na pierwszym zdjęciu (nie obszyte ramiona kierownicy). Następnym razem użyje innej nici bo ta jest za gruba oraz w inny sposób obszyję ramiona wtedy będą szwy ukryte za kierownicą.

Osobiście uważam że kolega na pierwszym zdjęciu obszył kierownicę po raz pierwszy sam i należy mu się szacunek za to że podjął się tego wyzwania, bo pewno stara skóra się przetarła tak jak u mnie i podczas prowadzenia auta bardzo to przeszkadza.
28-12-2013, 02:29
Post: #10
RE: kierownica
(27-12-2013 21:19)goozik napisał(a):  Ja parę lat temu jak miałem starszego Sharana to też obszywałem kierownicę ( wysłałem - obszycie jeden dzień i wróciła do mnie kurierem ) zapłaciłem z tego co pamiętam 130zł i kierownica była obszyta + klejona i wyglądała jak oryginał

Bez urazy kolego,ale albo robiłeś coś sam -albo nie,trzeba się określić ...andrew wyraźnie napisał,że robiłsam obszycie i wygląda na to ,że ma zdolności :0
[/quote]

obszywałem kierownicę czyli wysłałem ją do firmy w której obszycie ( wybacz jeśli nie zrozumiałeś tego określenia tak więc się poprawię, w której ręczne szycie wykonała firma ) następnie kierownica wróciła do mnie kurierem co również jest w fragmencie który za-cytowałeś. Następnie całość jest podsumowana nawet kwotą jaką musiałem zapłacić. Uważałem że z tego całego fragmentu każdy potrafi wywnioskować że użyte określenie "obszywałem kierownicę" nie ma na celu opisania czynności szycia skóry nicią i igłą wokół kierownicy tylko sam zabieg wymontowania, wysłania i odebrania oraz montażu kierownicy. Cały ten zabieg skończył się tym że kierownica posiadała nową skórę - tak więc została obszyta. Mam nadzieję że teraz wyjaśniłem Ci wszystkie wątpliwości kolego: "goozik" ...

Wracając do tematu
Nie piszę tego aby skrytykować twoją / czyjąś pracę tylko aby przedstawić swoje zdanie + dać pogląd od drugiej strony dla innych.

Wierzę że kolejna kierownica będzie idealna - i do takiej pracy nie ma się co przyczepić bo wtedy i koszty na duży "+" no i fakt że samemu się coś zrobiło.
Tylko kolejna sprawa która mnie trochę ciekawi i też może innych zaciekawi jak wygląda różnica w zakupionej skórze u Ciebie "andrew7800" a u kolegi "maciek-basia" ?
Bo w twoim przypadku nie jest obszyta sama "obręcz" tylko również sięga skóra na ramiona (przy poduszce) ? I jest tam przyklejona ? Przynajmniej tak to wygląda i nie zostaje trochę miejsca i widać pod spodem kawałek starej skóry.



Sharan 1.9 TDI AUY + Suszarka ARL = 166KM i 393Nm




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Question Trzęsie kierownicą i całą budą marrioz 611 281,965 26-09-2023 20:25
Ostatni post: domel_pl
  Kierownica Grzechu 0 440 22-03-2022 16:32
Ostatni post: Grzechu
  ['03] Kierownica zwykła wymiana leo 3 976 19-10-2021 07:06
Ostatni post: leo
  Kierownica przed i po fl. bebet28 1 1,058 21-02-2018 14:06
Ostatni post: wesol
  Podgrzewana kierownica. Scrappy 17 12,347 20-01-2018 01:40
Ostatni post: Bogos
  trzęsie kierownica przy hamowaniu z każdej prędkości kowalwalcz 17 6,734 14-03-2017 10:12
Ostatni post: Czerwony
  Galaxy tempomat kierownica multi???? Kamillo 0 1,120 10-01-2017 11:47
Ostatni post: Kamillo
  Kierownica z 7N zyga4don 9 5,176 25-05-2016 19:56
Ostatni post: Artur677
  Po wymianie kół krzywa kierownica. Porsche Design 42 16,348 02-12-2015 20:52
Ostatni post: wesol
  Opadająca kierownica Dzyrooo 9 4,709 09-05-2015 12:44
Ostatni post: koleś

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name