Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA
Trzęsie kierownicą i całą budą - Wersja do druku

+- Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA (http://www.vw-sharan.pl/forum)
+-- Dział: DZIAŁ TECHNICZNY (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Dział: Sharan Alhambra 1995-2009, Galaxy 1995-2005 (/forumdisplay.php?fid=13)
+---- Dział: Ogólno techniczny (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- Wątek: Trzęsie kierownicą i całą budą (/showthread.php?tid=992)



Wibracje podczas przyspieszania - marrioz - 18-12-2010 13:37

Witam serdecznie wszystkich.Mam problem zmoim autkiem posiadam sharana 2002 r. 115Km PD + chip 6-biegow.Pewnogo razu podczas zjazdu z autostrady i ruszajac spod swiatel do okolo 80km/h wystepuja wibracje przodu samochodu tzn.podczas dodawania gazu przy zmianie biegow tj.1-szy bieg gaz wibracja,caly przod sie trzesie 2-ka gaz , przod wibruje odczuwalne to bylo dosc mocno wszystko z przodu wibrowalo tylko przy rozpedzaniu autka jak puszczalem gaz badz tez rowno trzymalem to wibracji nie bylo badz tez nie byly tak uciazliwe.Jeden ze znajomych podpowiedzial mi ze to wina przegubu wewnetrznego, weic wymienilem za razem dwie cale kompletne poloski.Wibracje troche ustaly ale sa nadal odczuwalne.Kedy wylacze ESP i dam mu ostro po gazie to czasami jest taki glosny loskot jakby ktos walil mlotem po podlodze.Dodam tez ze cale zawieszenie w samochodzie jest tez nowe.Co do wymiany z przodu zostaly tylko gumy na kielichy amortyzatorow.Czy to wina poduszek silnika i skrzyni?
Prosze o porady, podpowiedzi.
Przepraszam za znaki interpunkcji itp niestety brak polskiej klawiatury


RE: Wibracje podczas przyspieszania - Jabol - 18-12-2010 14:35

Zobacz w jakim stanie jest poduszka od skrzyni biegów , do poduszki masz dobry dostęp trzeba zdjąć tylko osłone od silnika.
Poduszka jest przykręcona na dwie śruby więc w razie potrzeby wymiany nie będziesz miał problemu z wymianą .
Tydzień temu w swoim wyciagałem poduszke urwała mi się śruba mocująca poduszkę do podłogi, przy ruszniu tłukło i przy zmiane biegów jak obroty spadały do ok 2 tyś .
W moim przypadku obyło się bez wymiany poduszki musiałem tylko wykręcić to co pozostało w obudowie poduszki i przegwintować,280zł zostało w kieszeni.


RE: Wibracje podczas przyspieszania - marrioz - 18-12-2010 14:59

Kolego jesli chodzi o te lape pod silnikiem to ona jest w dobrym stanie bez rys itp.mialem rozrzad wymieniony ale chyba tam jest wyszytko ok.bo silnik musial podwiesic by rozrzad zwalic ale martwi mnie ewentualnie ta poduszka po przeciwnej stronieod skrzyni.Raz z kuzynem sprawdzalismy jak sie zachowuje silnik podczas ruszania przy otwartej masce puszczalem sprzeglo raptownie je popuszczajac silnik bujal sie dosc mocno.Dodam ze wibracje zaczely sie jak lecialem na atostradzie tak ok 220km/h troche mnie zastanawia co ma to wpolnego z poduszkami ale fakt jest taki ze od zjazdu z autostrady do swiatel problem powstal a silnik buja sie ... a moze sprzeglo??


RE: Wibracje podczas przyspieszania - Jabol - 18-12-2010 18:32

W moim przypadku jak wziełem na pół sprzegał to silnik szarpał jak by chciał z ramy wyskoczyć ,podczas postoju nie było stuków ale jak gasiłem silnik to wtedy aż deska rozdzielcza cała drżała.


RE: Wibracje podczas przyspieszania - marrioz - 19-12-2010 12:16

Kolego to nie bedzie sprzeglo to sa inne objawy troche.Ja sadze ze to beda poduszki chodz moze byc walnieta tulejka klinowa walka na dyferencjale.Chyba czeka mnie troche rozbierania..
Czekam jednak na dalsze podpowiedzi jesli usterka zostanie usunieta dam znac.


RE: Wibracje podczas przyspieszania - dwoje19 - 01-02-2011 09:29

Sprawdzić vagiem działanie EGRu.


RE: Wibracje podczas przyspieszania - shrek - 01-09-2011 21:48

Kolego sprawdz i wymien przeguby wewnętrzne, ja miałem coś takiego uczucie jakbyś jechał po tarce...


RE: Wibracje podczas przyspieszania - marecki_name - 02-09-2011 08:47

kolego shrek Smile czytaj dokładnie bo w pierwszym poście jest napisane że zostały wymienione Smile


RE: Wibracje podczas przyspieszania - wesol - 02-09-2011 09:07

Nie podałeś dokladnie co było wymienione w tych półośkach bo jesli tylko te czesci z przegubami to ja wietrze półoś podpory. Ta nieszczesna czesc od skrzyni do podpory z łożyskiem. Moze tez samo łozysko ma juz dosc i ma luzy. Ja przymierzam sie do wymiany tej półosi ale jakoś szkoda mi kafla na to. Objawy wlasnie podobne bo przy przyspieszaniu czuć drgania- jakby koła byly niewywazone ale przy odpuszczeniu gazu juz tego nie ma.


RE: Wibracje podczas przyspieszania - Sigma_74 - 04-09-2011 09:37

moga być dwie przyczyny
1 . która już wspomnieli przedmówcy - przegób wewnętrzny
2. pól os skrzywiona lekko i też tak będzie sie działo
3 . raczej niemozliwa ale warto sprawdzic ... dokręcenie kól w aucie.