Ocena wątku:
  • 46 głosów - średnia: 3.09
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Trzęsie kierownicą i całą budą
Tylko że przed wymianą przegubu tego nie było,dlatego wykluczam te rzeczy.
Odpowiedz




I co kolego sprawdzales czy wszystko dokrecone. wydaje się mi że przeguby od audi są dobre to coś innego pierniczy sprawę. może faktycznie coś z opona mówiłeś że zrobiłeś trasę może coś się jej stało.
Odpowiedz
Generalnie na początku myślałem że to z prawej strony bo to na początku było cichsze,ale teraz jak w zakręt wchodzą to dudni strasznie czy nasila się. Jak odpuszczam ster w lewo to przestaje, jak dokręcam w prawo dudni im bardziej w paweo tym bardziej dudni. Ja myślę że ten przegub z lewej jest wyje... bo wcześniej tego nie było. Podczas skręcania krzyżak się przesuwa w kielichu i najeżdża pewnie na wytarcie w kielichu i stąd te dudnienie. Mam zamiar zaryzykować i kupić przegub na lewą stroną gkn , tylko nie wiem co lepsze... ten z allegro od sylwekvp gość woła za niego 500zł i twierdzi że jest nowy, albo za 400zł od gościa z allegro też gkn widać że jest wypiaskowany czyli pewnie regeneracja nazywa się Moto mat z Torunia. Nie wiem co lepsze?
Odpowiedz
500 zl za przegub dlatego ze nowa cala polos czyli przegub wewn i zewn i patyk je laczacy to koszt okolo 650-700 zl wiec i ja moge rozebrac na czesci i sprzedac za taka kase. Zreszta wszyscy ci mowimy ze przeguby od audi sa okej bo to jeszcze raz powtarzam od auta mniejszego, i w automacie z napedem 4x4. Czyli ma sto razy mniejsze sily do przeniesienia. Poza tym wszystkim nie wypracowuje sie kielich tego przeguby ani te talezyki. Wypracowuje sie krzyzak- te czesci kuliste krzyzaka i te talezyki ale w czesci wewnetrznej. Tworzy sie tam luz okolo 0.5-1 mm i juz mamy drgania.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
Byłem dzisiaj pod autem, nie mogłem w to uwierzyć, lewa półoś wyskoczyła z przegubu zewnętrznego,stąd te stuki podczas skręcania w prawo. Musiała wyskoczyć mi podczas montażu. Poprawiłem cholerę i rura na próbę... przestało trzepać sterem ☺ Wreszcie mam to ogarnięte bo nie dawało mi to żyć. Dzięki wszystkim za porady.
Odpowiedz
Witam ! Jestem nowy na forum ,ale temat śledzę . Gdy kupiłem swojego Galaxiaka to trzęsło na 2-ce,Więc wymieniłem prawy wewnętrzny przegub z moto-maxa,trzęsiawki zostały .Krok następny to podpra z łozyskiem i krujec do skrzyni też z tej samej firmy ,dalej lipa. Finanse się skończyły to kupiłem półoś od audi, przegub poszedł na lewą stronę .Jest poprawa tak na 85%,jeszcze jak jadę na 2-biegu i skręcę kierownicą w lewo lub w prawo to czuć lekkie wibracje .Tylko jak rano przejadę ok 2km wibracji nie ma . Pytanie jest następujące -czy to może przegub zewnętrzny ? Nadmienie że lewy jest nowy Ruvila ,bo stary klikał .
Odpowiedz




Podczas skręcania kierownicą przegub zewnętrzny również się skręca jeśli w tm momencie jest obciążony i na skręconych kołach trzepie to ja bym go wymienił. Zresztą przegub zew. to nie jest aż tak duży wydatek, a po tym co napoisałeś to już Ci tylko zostały stare półosie zew.
Odpowiedz
W tygodniu mycie i smarowanie przegubu prawego zewnętrznego, zamówiłem jeszcze jedną półoś od audi .Sprzedawca zapewniał że przebieg znikomy.Myślałem żeby przełożyć przegub wewnętrzny z m-maxa na lewą stronę a, od audicy na prawą.Poinformuję o rezultatach tej operacji.Bo moja irytacja tym problemem powoli sięga zenitu.
Odpowiedz
wymień oba z audi i będzie spokój wiem o czym piszesz bo też przez to przechodziłem narazie jest ok chociaż przy 140 jeszcze odczuwam małe wibracje ale poloś stara tylko łożysko podpory zmienione więc nie wymagam ideału poprawa o 95%
Odpowiedz
U mnie podobnie, wjechały dwa przeguby wew. od audi i poprawa jest tak na 85% Przy 140km/h pojawia się takie delikatne mrowienie. Półoś krótką z podporą mam z zamiennika GSL ale widać że jest nowa więc ją zostawiam na razie. Rozmawiałem z człowiekiem, który regeneruje półosie i twierdzi że jeśli jest frez dobry na wielowypuście i łożysko podpory dobre niewyrwane to nie ma większego wpływu na drgania. Będę jeszcze sprawdzał alusy czy są proste.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kierownica Grzechu 0 492 22-03-2022, 16:32
Ostatni post: Grzechu
  ['03] Kierownica zwykła wymiana leo 3 1,068 19-10-2021, 07:06
Ostatni post: leo
  Kierownica przed i po fl. bebet28 1 1,137 21-02-2018, 14:06
Ostatni post: wesol
  Podgrzewana kierownica. Scrappy 17 12,589 20-01-2018, 01:40
Ostatni post: Bogos
  trzęsie kierownica przy hamowaniu z każdej prędkości kowalwalcz 17 6,960 14-03-2017, 10:12
Ostatni post: Czerwony
  Galaxy tempomat kierownica multi???? Kamillo 0 1,151 10-01-2017, 11:47
Ostatni post: Kamillo
  Kierownica z 7N zyga4don 9 5,267 25-05-2016, 19:56
Ostatni post: Artur677
  Po wymianie kół krzywa kierownica. Porsche Design 42 16,640 02-12-2015, 20:52
Ostatni post: wesol
  Opadająca kierownica Dzyrooo 9 4,772 09-05-2015, 12:44
Ostatni post: koleś
  kierownica- obszycie maciek-basia 45 27,377 18-01-2015, 00:42
Ostatni post: rizist

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości