Ocena wątku:
Sprawna klima nie chłodzi
15-04-2017, 10:18
Post: #11
RE: Sprawna klima nie chłodzi
juz panowie sie rozwiazało ,powodem był brak bezpiecznika 29 po wpieciu wszystko hula niemiec rozłonczy sprezarke i wyjoł bezpiecznik
Reklama

12-05-2017, 19:15
Post: #12
RE: Sprawna klima nie chłodzi
To teraz zagwozdka.
Sharan 2005, klimatronik. Klima nie działa - dziurawe przewody. Pospawane, instalacja szczelna, klima nabita (1050gram czynnika, dolane też coś oleju (nie wiem dokładnie ile). Kompresor załącza się, ciśnienie na wysokim robi skok w granice 10 bar i spada do 3-4. Niskie 2 bary. Efekt - kompresor do regeneracji. Dziś założony świeżo zregenerowany. Klima odpaliła, chłodziła 10 min, po czym zaczęło lecieć ciepłe powietrze z nawiewów. Założony kolejny kompresor, używany, ale 100% sprawny. Dalej z kratek nie leci zimne powietrze. Ciśnienie na wysokim 7 bar, niskie 2 bary. Jedna rurka wyraźnie ciepła, druga, ta co powinna być zimna jest temperatury otoczenia. Ale co ciekawsze zawór na grodzi wyraźnie chłodny.
Ki czort? Może być tak że zacięła się jakaś klapa od parownika i dlatego nie leci zimne powietrze? A gdyby tak było czy rurka powinna być zimna? Czy z racji tego, że nie ma odbioru zimnego powietrza nie będzie ona zimna? Zagwozdka jak cholera.
12-05-2017, 21:27 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-05-2017 21:28 przez tolus24.)
Post: #13
RE: Sprawna klima nie chłodzi
Witam.

Pytanie pierwsze brzmi czy masz auto z klimą przód i tył czyli z dwoma parownikami (to nie to samo, że temperatura na klimatroniku regulowana przód i tył, bo często ludzie to mylą), że "wtłoczyli" 1050g czynnika, bo jeśli nie to masz odpowiedź, co Ci zarzyna sprężarki, równie dobrze mogli zapodać za dużo oleju co też wykończy sprężarkę, no i czy po zatarciu poprzedniej, a przed założeniem innej układ był płukany i ile czynnika odzyskano. Poza tym przy jakich temperaturach były przeprowadzane testy i jaką temperaturę miało powietrze z nawiewów. Trochę mało danych i chaotyczny opis problemu aby go jednoznacznie rozwiązać na forum.
Pytanie drugie czy naprawiałeś to u piekarza, ginekologa itp. Wink, jak można mieć maszynę/manometry i nie móc zdiagnozować usterki.
Jeśli chodzi o ewentualną awarię silniczka klapy mieszającej powietrze, to jest to diagnozowalne przez vag-a.

Pozdrawiam
12-05-2017, 21:40 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-05-2017 21:45 przez mamwi.)
Post: #14
RE: Sprawna klima nie chłodzi
A bierzesz po uwagę, że w trakcie spawania mogli zalać przewód? Spawanie amelinum to ciężki temat, trzeba mieć duże doświadczenie, a jak dziura duża albo rurka sporo utleniona to zapomnij. Tak jak Tolus napisał, na maszynie widać ciśnienia, na VAG-u błędy. Skoro nie potrafią ci zdiagnozować, zmień warsztat.
Z tą ilością czynnika to tak nie do końca. Mi kiedyś też do jednostrefowej zapakowali 1050g i nie było żadnego problemu. Kompletnie nic się nie stało. Przy następnej obsłudze ściągnęli 950g i nabili 975g. Jakby wpakowali ze 3kg, to pewnie układ by wystrzelił po włączeniu agregatu.
Ja właśnie dzisiaj wymieniłem oringi na osuszaczu i napełniłem PONOWNIE Angry układ i wszystko chodzi Cool



Seat Alhambra 1.9 TDI 110 KM 1998r - żyje dalej na Ukrainie (chyba)
12-05-2017, 22:24
Post: #15
RE: Sprawna klima nie chłodzi
Roznica cisnien jakas w sumie niewielka. Reszta tak jak koledzy pisali. Olej w ukladzie to bardzo wazna sprawa. Na pusty ulad ma trafic odpowiednia ilosc w kompresor i odpowiednia w reszte ukladu. Wypadaloby tez wymienic osuszacz. Liche cisnienie to tez moze byc winny zawor rozprezny. Za duzo czynnika to bedzie rozlaczac kompresor. Presoatat wykrywa za duze cisnienie.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
12-05-2017, 22:32 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-05-2017 22:35 przez kapec.)
Post: #16
RE: Sprawna klima nie chłodzi
Problem rozwiązany.
Winą był zasyfiony układ i zawór rozprężny. W środku kupka jakichś opiłków. Zawór wymyty, wypłukany, klima chodzi, z kratki dmucha 4.8 stopnia.
Co do fachowców.
Kilkanaście lat temu trochę pracowałem w firmie w branży chłodniczo klimatyzacyjnej, więc mniej więcej wiem, jak układ działa. To, czego nie wiedziałem, to to, że zawór ma iglicę, która reguluje rozprężenie gazu. Majster, który mi robił teraz klimę to dobry chłop, ale jak widać każdy może mieć jakąś zaćmę techniczną. Dużo ludzi robi u niego auta i jakoś jeżdżą, mi też kilka razy coś tam robił i nigdy nie narzekałem.
Niestety z racji tego, że układ nie został dobrze przedmuchany i wyczyszczony liczę się z tym, że problem będzie wracał, ale to już jest jego problem a nie mój. Nie chciało poświęcić się parę minut na dmuchanie, szczególnie kiedy był wyjęty kompresor i porozpinane węże do spawania, to teraz będzie poprawiał za friko.
A jeszcze zapomniałem o spawaniu. Spawany był gruby przewód w miejscu, gdzie się zagina pod kątem 90 stopni jak pamiętam. I pęknięcia były wzdłuż na jednym i drugim boku takie po kilka cm. Nie wiem czy to standard w szaranach, czy to mój egzemplarz jest taki trefny. Raczej niewielka szansa, żeby przy takim spawaniu spowodować niedrożność przewodu, bo tam w środku średnica jest spora.
13-05-2017, 06:28
Post: #17
RE: Sprawna klima nie chłodzi
Mowilem ze zawor rozprezny. To ze tam sie przymyka i odmyka nieco przeplyw to pikus. Tam w nim jest kanal na taka ala mijanke zrobiony. Pchla sie tam nie przecisnie.

Ludzie generalnie mysla ze ten gaz ma tam latac w kolo. A to nie oto chodzi. Gaz ma sie sprezyc scisnac tak by sie skroplil. Na zaworze ma byc dlawiony tak by za nim lecial tylko ciurkiem jak nitka w postaci cieklej. Tam na niskim kuz cisnieniu ulega rozprezeniu tak jak gaz w zapalniczce jak go wypuszczamy. To rozprezanie to odbieranie ciepla by przejsc w stan gazowy z cieklego.

Klimiarz powinien odkrecic rurki i przedmuchac uklad a nawet chyba przeplukac oraz wymienic oduszacz bo na nim beda na jego filtrze syfy wszystkie.

Gratuluje dojscia do przyczyny.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
15-05-2017, 12:28
Post: #18
RE: Sprawna klima nie chłodzi
Podepne się tu, chociaż nie wiem, czy to problem.
Zaczęło się ciepło, weekend przejeździłem samochodem, mam klimę dwustrefową - wyraźnie odczuwam różnicę w "zminości" powietrza lecącego z tyłu z sufitu a tym z przodu z nawiewów z deski rozdzielczej.
Zimniejsze leci z tyłu (temperatury ustawione takie same).
Pół roku temu miałem jedyny błąd na kliemie - 01086 - Speedometer Sensor (G22), po wykasowaniu już się nigdy nie pojawił.

Jest jakieś proste rozwiązanie tego problemu? Czyścić czujnik temperatury na panelu klimy? Podaje błędne dane? Z tyłu elegancko dmucha.
Czym może być spowodowana różnica w temperaturze - błędów brak.



150KM -> 150kW Tongue
15-05-2017, 14:44
Post: #19
RE: Sprawna klima nie chłodzi
To na przedzie to ciagnie powietrze z dworu cieple a tylny ciagnie tylko z kabiny.
Moze byc ewentualnie wina zaworu rozpreznego bo osobny jest na tyl i przod.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
16-05-2017, 09:16
Post: #20
RE: Sprawna klima nie chłodzi
Jeszcze nie zerkałem, ale może ktoś podpowie, gdzie jest zawór na tył? Dużo roboty z wyjęciem? Po piątkowej walce z klimą zgodnie z moimi przypuszczeniami i zrobieniu ze 200km klima chłodzi nieco słabiej - na kratce miałem wcześniej poniżej 5 stopni, teraz 7. No i rurka pod maską ta co powinna być zimna mocno jest tylko chłodna. Chcę rozpiąć cały układ na ile można, czyli wywalić zawór rozprężny, odpiąć węże od kompresora i dmuchać. No i chcę też osuszacz wymienić, ale majster, ten co w piątek dostał zaćmy mówi, żeby nie ruszać, bo jak się raz ten korek otworzy to się już nie uszczelni. No i tak myślę, żeby rozpiąć też zawór tylni i wszystko porządnie przedmuchać.
Alternatywnie majster proponuje mi płukanie układu jakimś płynem, ale po jego ostatnich wyczynach średnio mi się chce wydawać 400zł, bo nie wiem, jak on niby miałby zamiar to zrobić tak, żeby było dobrze.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Klimatyzacja nie chłodzi ,nabita,brak błędów jednostrefowy climatronic Tomek Westfalia 6 2,300 21-05-2021 12:41
Ostatni post: Tomek Westfalia
  Klimatyzacja nabita nie chłodzi/słabo chłodzi/inne problemy wojci 211 100,429 13-05-2021 22:04
Ostatni post: undertaker20
  vcds 08 klima ? dement 1 687 04-05-2021 14:47
Ostatni post: dement
  Sharan Klima zamarza lolobb 8 1,804 05-03-2020 08:07
Ostatni post: wesol
Sad Klima działa, ale po godzinie słabo wieje z kratek tom_mil 6 1,784 21-06-2016 21:50
Ostatni post: mamwi
  Słabo chłodzi - brak bezpieczników misiek19812 1 1,110 15-05-2016 13:25
Ostatni post: wesol
  Klima nie działa... ale jest sprawna xD iruss 1 1,198 27-04-2016 14:14
Ostatni post: tolus24
  Nie chłodzi po wymianie kompresora dj_lawa23 20 6,212 16-10-2015 23:27
Ostatni post: wesol
  Klima chlodzi 30-60 sec po wlaczeniu. adampyrek 3 2,072 01-07-2015 08:07
Ostatni post: adampyrek
  klima chodzi tylko na 1 biegu raaza 14 6,656 27-06-2015 19:57
Ostatni post: DDiablo

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name