Ocena wątku:
Straszne dymienie pieca
13-03-2016, 22:56
Post: #1
Straszne dymienie pieca
Co może być przyczyną ze piec strasz nie dymi. Tak mocno dymi że jak stoję na światłach to ludzie pukaja w szybę ze mi się auto pali. Piec niedawno przeszedł przegląd wymieniono w nim świece. Pompka paliwa była wadliwa wymieniłem na jakąś inną. Czy winą tego strasznego kopcenia może być za duża dawką paliwa? Czy szukać przyczyny gdzieś indziej,?
Reklama

14-03-2016, 10:07
Post: #2
RE: Straszne dymienie pieca
Moze pompka ktora wymieniłeś daje za duzo paliwa?
A moze sitko ktore jest w piecu nadaje sie do wymiany albo czyszczenia
Przed wymiana pomki paliwa nie dymił?
Pamietaj ze pompe paliwa tez sie ustawia zeby dawala wystarczajaca dawke paliwa



Wcześniej Octavia 2000r 1.9TDI AGR 116KM
Teraz
Alhambra 1998 1.9TDI AFN 132KM by TUNE UP
14-03-2016, 11:31
Post: #3
RE: Straszne dymienie pieca
Pompek wymiennialem od razu z piecem i przez dwa miesiące było ok. A jak się zmniejsza dawkę na pompce?
14-03-2016, 13:15
Post: #4
RE: Straszne dymienie pieca
(13-03-2016 22:56)weber2000@wp.pl napisał(a):  Co może być przyczyną ze piec strasz nie dymi. Tak mocno dymi że jak stoję na światłach to ludzie pukaja w szybę ze mi się auto pali. Piec niedawno przeszedł przegląd wymieniono w nim świece. Pompka paliwa była wadliwa wymieniłem na jakąś inną.
No to jak to jest :dymi czy nie dymi?????
Szczerze mówiąc cóż to za przegląd że po kilku dniach padło.
Tak na poważnie to piec ci normalnie pracuje i dymi czy tylko przy próbie rozruchu dymi??? Sitko w jakim stanie było jak go przeglądałeś????
14-03-2016, 13:46
Post: #5
RE: Straszne dymienie pieca
Dymi dymiSmile ja tego przeglądu nie robiłem tylko mechanik z tego co mówił sitko czyścil, świece wymieniał. A dymi po jakiś paru minutach od rozruchu i cały czas podczas jazdy.
14-03-2016, 14:22
Post: #6
RE: Straszne dymienie pieca
Nie wiem jak inni ale dla mnie sitka sie nie czyści bo tam nie ma co czyścić jak jest przepalone. Wymiana tylko na nowe i masz spokój na kilka lat, jesli jest ori.Do tego jak jeszcze zle zamontowane to juz calkiem porażka. Wymień sitko i powinno byc dobrze. Oczywiście dozowanie pompki tez warto by sprawdzić aby ale to nie ma raczej wpływu na dymienie przy sprawnym piecu.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Question Dymienie z dogrzewacza ENDRJU222 195 126,438 22-10-2021 20:39
Ostatni post: gumis252
  Leci ropa z wydechu pieca redbestja 18 10,290 25-01-2018 23:21
Ostatni post: andrew7800

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name