Ocena wątku:
Dymienie z dogrzewacza
15-11-2012, 16:17 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-11-2012 09:04 przez ENDRJU222.)
Post: #1
Question dymienie z Webasto / dogrzewacza
witam wszystkich zainteresowanych tematem.
na początek podam że to standardowy Galaxy 2001, 1,9 tdi AUY

otóż ostatnio zaniepokoiło mnie ostre zadymienie z webasto - biały dym. pojawia się on po delikatnym przejechaniu dosłownie 5 km, gdy silnik jest oczywiście niedogrzany jeszcze dostatecznie. ostatnio po zgaszeniu to ze 2 minuty dawało zasłonę dymną, jakby się palił od spodu. nie wspomnę że ludzie się na światłach gapią co się dzieje jak jadę przez miasto. dym oczywiście wydostaje się z rury wydechowej podgrzewacza. zastanawia mnie co może być przyczyną takiego stanu, bo nawet nie wiem jak się do tego zabrać? czy w ogóle dam radę sam to zjawisko zlikwidować czy będę musiał do "fachowców" się udać. bardzo proszę o jakieś porady i z góry dziękuję za pomoc wszelaką. pozdrawaim



nie mam już galaxy ale ciągle chcę galaxie Big Grin
Reklama

15-11-2012, 16:57
Post: #2
RE: dymienie z Webasto
kolego, ale generalnie startuje piec, wchodzi na obroty i grzeje ?

bo podejrzewam że masz zapchany tłumik i tam nalane jest ropy i stąd to dymienie.



Jeżdżę na felgach KUTYCH firmy slik i dziur się nie boję - http://www.forgedwheels.pl
15-11-2012, 17:47
Post: #3
RE: dymienie z Webasto
Niech sciagnie ten uklad wydechowy. Bedzie jedynie gwizdac jak cos. Osobiscie wydaje mi sie ze palenisko jest zasyfione i dlatego dymi chyba ze sitko jest wypalone na swiecy zarowej.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
15-11-2012, 21:12
Post: #4
RE: dymienie z Webasto
witam
dzięki za wsparcie techniczne. może zacznę od tego, że mam galaxa od dwóch miesięcy i nie bardzo wiem czy i jak to webasto działa. wujas jeździł dużo i takich problemów nie miał. ja jeżdżę raczej niewiele i na krótkich dystansach i może dlatego?... generalnie piecyk startuje, F-16 sie rozkręca, leci dymek ale czy grzeje?! nie mam pojęcia...a jak to sprawdzić? sugerujecie koledzy zatkany i zalany tłumik, czyli trzeba rozebrać do samego końca te rury i przeczyścić? tylko jak osuszyć jakąś ścierą czy przepłukać ekstrakcyjną? druga sugestia - palenisko, czy to będzie jakoś w tym tłumiku czy to od paleniska odchodzi tłumik, jak to ewentualnie wyczyścić. no i to co najbardziej mnie martwi... sitko na świecy ( czyli tam jest dodatkowa świeca do webasto?) będę wszystko w sobotę rozbierał dlatego chciałbym maksymalnie zgromadzić podpowiedzi. w temacie webasto jestem zielony, ale z mechaniką za pan brat więc się nie boję Wink czekam na podpowiedzi i dziękuję



nie mam już galaxy ale ciągle chcę galaxie Big Grin
15-11-2012, 21:27
Post: #5
RE: dymienie z Webasto
zobacz budowę pieca w google i wszystko jasne...



ALHAMBRA 2.0 TDI 140 KM
Zapraszam:
https://www.facebook.com/wachlewski Big Grin
15-11-2012, 22:39 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-11-2012 23:39 przez ENDRJU222.)
Post: #6
RE: dymienie z Webasto
ok, rzeczywiście zazwyczaj jestem bardziej dociekliwy Wink no i już nie jestem całkiem zielony, poczytałem, budowę też przestudiowałem, no i jak sie okazuje to nie webasto tylko to automatyczne dogrzewanie. zasada działania raczej podobna, tylko sobie nie mogę budy i silnika docieplić zanim ruszę w podróż... za to teraz pojawia sie pytanie - jak to wyczyścić i czy się da? same rury ok, ale gorzej z tym paleniskiem, wygląda na solidną rozbiórkę włącznie chyba z demontażem całego pieca... a samo sitko osłaniające świecę to już w ogóle. od czego zacząć? chyba ten demontaż rur zrobie, uruchomię i jak dalej będzie tak walić na biało to znaczy że palenisko tak? dobrze kombinuję?



nie mam już galaxy ale ciągle chcę galaxie Big Grin
15-11-2012, 23:50
Post: #7
RE: dymienie z Webasto
sam ze sobą piszę posta Big Grin
widzę, że ludziska mają z tym problemy, choć u mnie nie jest jeszcze aż tak tragicznie jak tu:
http://www.youtube.com/watch?v=311Qzcz_w...re=related

masakra normalnie... i proponują mu czyszczenie i wymianę świecy.
zaczne chyba od czyszczenia i zobaczę co dalej.

oby to sam tłumik, bo do paleniska koniczny będzie raczej demontaż całości prawda? a to znaczy, że poleci płyn i czy sie nie zapowietrzy układ znowu...



nie mam już galaxy ale ciągle chcę galaxie Big Grin
16-11-2012, 07:19
Post: #8
RE: dymienie z Webasto
Na 99% nie bedzie to wina wydechu. Zresztą ile trwa demontaz tego wydechu- 5 minut?? wecej nie chyba ze sruby skorodowaly.
Co do rozebrania pieca to odrazu ci powiem ze zapewne nie rozbierzesz paleniska bo bedzie tak zasyfione i zasniedziale ze ukrecisz a nie odkrecisz. ODrazu ci powiem zebys sobie kawalek rurki zakombinowal by zmostkowac uklad wodny bo to sie na jednym dniu rozbierania i skladania nie skonczy. Ja u siebie rozwalislem piec bo nie szlo go ruszyc ale zakupilem prawie nowiutki piec i teraz juz smiga elegnacko.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
16-11-2012, 09:03
Post: #9
RE: dymienie z Webasto
no niezbyt to pocieszająca informacja... no cóż coś robić trzeba w tej kwestii. ok samo zmostkowanie układu wody to luzik, a co z resztą? wystarczy go odłączyć z wtyczki i już nie będzie działał czy muszę kombinować z szukaniem bezpiecznika? w instrukcji są 3 chyba do nagrzewnicy i nie wiem który to. spróbuję to zdjąć i rozebrać. mam nadzieję że uda mi się go przeczyścić czy cokolwiek, zeby naprawić. a jeśli nie czy to faktycznie kosztuje 500-700 pln? i czy te używki z "Alle"są warte zainteresowania? szlag... akurat przed zimą... da radę bez tego jeździć?



nie mam już galaxy ale ciągle chcę galaxie Big Grin
16-11-2012, 11:23 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-11-2012 11:23 przez fotograf123.)
Post: #10
RE: dymienie z Webasto
(16-11-2012 07:19)wesol napisał(a):  Na 99% nie bedzie to wina wydechu. Zresztą ile trwa demontaz tego wydechu- 5 minut?? wecej nie chyba ze sruby skorodowaly.
Co do rozebrania pieca to odrazu ci powiem ze zapewne nie rozbierzesz paleniska bo bedzie tak zasyfione i zasniedziale ze ukrecisz a nie odkrecisz. ODrazu ci powiem zebys sobie kawalek rurki zakombinowal by zmostkowac uklad wodny bo to sie na jednym dniu rozbierania i skladania nie skonczy. Ja u siebie rozwalislem piec bo nie szlo go ruszyc ale zakupilem prawie nowiutki piec i teraz juz smiga elegnacko.

A znasz średnice tej rurki ?. ( mnie też to czeka) .;-).

Big Grin



ALHAMBRA 2.0 TDI 140 KM
Zapraszam:
https://www.facebook.com/wachlewski Big Grin




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Demontarz dogrzewacza bialekmleko 4 1,071 16-07-2022 00:20
Ostatni post: Stefano
  wpięcie oryg. sterownika z pilota do dogrzewacza? m-blue 6 3,349 26-03-2020 16:22
Ostatni post: wesol
  zapach spalin od dogrzewacza. daneczek76 30 19,022 11-03-2018 18:28
Ostatni post: wesol
  Po ilu km grzeje w aucie/sprawność/działanie dogrzewacza weber2000@wp.pl 39 11,703 21-09-2017 23:57
Ostatni post: Stefano
  Zegar sterujący dogrzewacza-działanie/problemy wgali 9 5,999 22-07-2017 21:24
Ostatni post: manfred12a
  Upgrade dogrzewacza do postojowego (D3WZ) maciek-basia 56 43,886 15-02-2017 01:46
Ostatni post: brratek
  pompka paliwa dogrzewacza marcorp1 62 19,087 23-10-2016 21:41
Ostatni post: jacekzukowo71
  Straszne dymienie pieca weber2000@wp.pl 5 1,770 14-03-2016 14:22
Ostatni post: Bogos
  swieca dogrzewacza d5w z neus001 6 3,105 13-02-2016 23:49
Ostatni post: Stefano
  Głośna praca dogrzewacza Wojciech 3 2,151 22-11-2015 15:17
Ostatni post: Wojciech

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name