Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Leci ropa z wydechu pieca
#1
Dziś po odpaleniu pieca, podczas przedmuchiwania troszkę kopcił ale potem zaczęła kapać ropa z wydechu, piec pracuje i dopiero po jakimś czasie wyskakuje mu błąd: 01409 - Repeated Flame-Out. Dopiero co wymieniłem sitko, świeca została stara bo działała, ale może nie wytwarzała odpowiedniej temperatury (sprawdzałem na 6v akumulatorze).
Przed wymianą sitka ropa nie kapała tak bardzo choć podczas odpalania pieca bardzo dymiło. Zastanawiam się co teraz robić chyba najrozsądniej wymienić świecę ale czy to na pewno to? Piec Ebera D5wz.
Odpowiedz




#2
(07-09-2014, 16:20)redbestja napisał(a): świeca została stara bo działała, ale może nie wytwarzała odpowiedniej temperatury.
Na 99% tak jest.

Odpowiedz
#3
(07-09-2014, 16:20)redbestja napisał(a): Dziś po odpaleniu pieca, podczas przedmuchiwania troszkę kopcił ale potem zaczęła kapać ropa z wydechu, piec pracuje i dopiero po jakimś czasie wyskakuje mu błąd: 01409 - Repeated Flame-Out. Dopiero co wymieniłem sitko, świeca została stara bo działała, ale może nie wytwarzała odpowiedniej temperatury (sprawdzałem na 6v akumulatorze).
Przed wymianą sitka ropa nie kapała tak bardzo choć podczas odpalania pieca bardzo dymiło. Zastanawiam się co teraz robić chyba najrozsądniej wymienić świecę ale czy to na pewno to? Piec Ebera D5wz.


Po wymianie sitka, możesz mieć oprócz świecy problem ze sterownikiem, dmuchawą, lub brudną komorą spalania. Sprawdź czy drożna jest rurka ssania.

Serwis; dogrzewacze i ogrzewania postojowe, Webasto i Eberspacher, TEL. 601052155
Odpowiedz
#4
Komorę raczej mam czystą wypłukałem ja preparatem do mycia kominków, dmuchawa chodzi bo przepłukuje piec na start i koniec. Faktycznie pokuszę się o nowa świecę póki jest ciepło i jeszcze można na powietrzu popracować, podpytuje bo może coś jeszcze mogę sprawdzić. Fakt w zeszłym roku piec blokował się bo się przegrzewał ale tez straszliwie kopcił (w warszawskim korku musiało to cudnie wyglądać Wink). Zobaczymy jutro po zakupie świecy, a tak na marginesie to ciekawe czy dam radę wymienić świece bez odłączania pieca od układu wodnego -śruby mam już ruszone w końcu.
Odpowiedz
#5
Wymienisz bez problemu, tym bardziej że masz już zruszone śruby :-) nie powinno ci to zająć więcej jak pół godziny , powodzenia
Jestem Marcin z Jastrowia i mam VW Touran 1,9 TDI 105 KM z 2007 roku
GG 7631161
Skype jak coś na PW
Nie nienawidzę cwaniactwa
służę pomocą w diagnostyce grupy VAG
Odpowiedz
#6
Po wymianie świecy poszedł gwizd i dym, czyli piec ruszył i zagrzał. Co mnie martwi to mocno dymił niczym ciężarówka Kamaz po nocnym postoju, ale temperaturę podniósł. Robiłem jednocześnie odczyt vag i temp doszła do 325 stopni - chyba to temp palnika? Poczekamy do chłodniejszych dni już nie mam siły z nim walczyć jak się jeszcze raz popsuje to albo będę marzł albo w końcu zrobię pełne ogrzewanie postojowe - na pilota - a jakże. To czy inaczej dziękuję za pomoc. Świeca - była do wymiany.
Odpowiedz




#7
Dymi teraz bo masz zapaskudzony tłumik ropą która się tam gromadziła wczesniej przy nie udanych startach. Sam piec pewnie nie dymi! Jak pochodzi z 20-30 minut to powinien wypalić wszystko z tłumika i bedzie gitara.
To ciesz sie na zimę ciepełkiemSmile
Serwis; dogrzewacze i ogrzewania postojowe, Webasto i Eberspacher, TEL. 601052155
Odpowiedz
#8
Dzięki Stefano, zeszłej zimy się wymarzłem....ten model bez pieca to zimą tragedia.
Odpowiedz
#9
Potwierdzam!!!
Dołóż jeszcze sobie instalację postojówki i na zimę to bedziesz miał juz komfort. Tongue
Serwis; dogrzewacze i ogrzewania postojowe, Webasto i Eberspacher, TEL. 601052155
Odpowiedz
#10
Dołacze się do postu.

zakupiłem świecę i sitko od Stefano latem i zamontowałem niedawno, bo latem probowalem uruchomić dogrzeawcz i zaczał dymić, kilka razy probowal zastartowac ale nie udało mu się. Myslalem, że świeca na wykonczeniu bądz sitko brudne (już je wczesniej regenerowałem a świeca stara była).
Teraz własciwie bez zmian - piec czasem sie wlaczy a czesem tylko na chwilę by za moment umilknąć. Dodam, że piec zaczał wydawać dziwne buczenie - tak jaby luz na silniku dmuchawy sie pojawił - zamierzam to sprawdzić. Ktoś ma pomysł?
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Straszne dymienie pieca weber2000@wp.pl 5 1,791 14-03-2016, 14:22
Ostatni post: Bogos

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości