Ocena wątku:
Wymiana termostatu - Benzyna
09-01-2016, 17:25
Post: #11
RE: Wymiana termostatu
obroty masz prawidlowe by nawet nie powiedziec ze troszke za wysokie. Powinienes miec zdaje sie 700 obr +- 50 obr. Dodajac lekko gazu pedalem to calkiem inna historia niz na jalowych.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Reklama

09-01-2016, 18:21 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-01-2016 18:48 przez Bielawa.)
Post: #12
RE: Wymiana termostatu
Wlasnie juz dosyc szukalem na temat obrotow i musze przejzec wszystkim schemata w etce moze egr wywalic. Wczoraj dopiero zapoznalem sie ze strona etka online i jestem milo zaskoczony wszelakimi schematami. Podczas poszukiwan odnosnie obrotow wyczytalem ze aby ustawic Kompa po rozladowaniu trzeba uruchomic silnik (na PB bez zmiany na LPG ani gazowania) i ma sie samoczynnie zagrzac do momentu wlaczenia schlodzenia i schlodzenia temperatury plyn chlodzacego. Duzo goglujac napotkalem angielskojezyczna procedure resetowania komputera:
http://wiki.the-corrado.net/vr6_ecu_rese...edure.html

Jest tam napisane bardzo szczegolowo co i kiedy trzeba zrobic i zastanawiam sie czy to sa jakies bajki czy ja cos zle zatrybilem. Czy ktos moze mi wytlumaczyc czemu sluzy ta procedura i czy zwykle uruchomienie do zagrzania sie silnika wylaczenia wentylatorow wystarczy po padnieciu aku.

EDIT:aaa to procedura resetu sterownika wtrysku - chyba Wink a ja myslalem ze kompa
09-01-2016, 23:54
Post: #13
RE: Wymiana termostatu
Wesol, zmienił bym ten termostat, tylko, że najzywczajniej mi się nie chce - roboty tam w ciul - wyciągnaie akumulatora, płyta pod akumulatorem, chyba linki od skrzyni trzeba zwalić... Ogólnie dostęp fatalny...

Inna. sprawa, że jakoś nie ufam termostatom. Kiedyś miałem paska B3 (do dziś u mnie na zasłużonej emeryturze). Miałem problem z niedogrzewaniem i dosłownie cztery razy wymieniałem termostat aż trafiłem na taki co dobrze trzymał temperaturę. Wszystkie po drodze otwierały duży obieg wcześniej niż trzeba (może tepiej tak niż zbyt późno ale...)



--
Był: VW SHARAN VR6 4motion (2001) - dobrze służył.
10-01-2016, 10:50
Post: #14
RE: Wymiana termostatu
Ja zawsze gotuje termostaty. Wymień go.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
10-01-2016, 23:02
Post: #15
RE: Wymiana termostatu
Dzięki za info. Ze zdjęć i filmiku jaki przesłał BIELAWA spróbuję zmienić termostat. Tylko jedno pytanko- Czy przy wymianie tego termostatu trzeba wymieniać jakieś uszczelki? bo jeśli tak to od razu kupię wraz z termostatem
10-01-2016, 23:48
Post: #16
RE: Wymiana termostatu
uszczelka powinna być w komplecie razem z termostatem
13-01-2016, 01:30 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-01-2016 01:43 przez Bielawa.)
Post: #17
RE: Wymiana termostatu
Tak jak pisalem zdam relacje co i jak. Powtorna operacja uszczelniania ukladu chlodzenia zakonczyla sie pelnym sukcesem Smile nowy termostat rowniez wniosl zmiany wskazowka wychyla sie mniej za polowe po czym uklad sie chlodzi i wraca do pionu - jest roznica. Odnosnie turbulencji-drgan na LPG wykrecilem (ukrecilem ile strachu przy tym sie najadlem) jedna z 6 swiec pomyslalem ze jade do miasta to na szybko wykrece tak co napewno dobre swiece kupie. Swiec oczywiscie na miesjcu nie bylo dopiero jak juz to na zajutrz ( na aledrogo kilka zl taniej dorwalem i do domu rzecz jasna bez jezdzenia dotra-tam tez zamowilem). Jedno szczescie ze u starszych wiekiem sprzedawcow w hurtowniach podpytalem o pomysl na wykrecenie felernej ukreconej swiecy. Na szczescie znalazl sie jeden z jakims doswiadczeniem w tej kwesti przedstawil mi zestaw wykretakow (na szczescie Tato moj pozostawil owy zestaw po sobie w garazu) natychmiast po powrocie uzylem go wedlug instrukcji jednego ze sprzedawcow - akcja ta zakonczyla sie pelnym sukcesem -cale szczescie Wink. Co prawda i tak byla ta swiece w najdogodniejszym mozliwym miejscu (dolny rzad pierwsza po lewej). Dzisiaj zamowilem sciagasz do przewodow wysokiego napiecia ( http://allegro.pl/show_item.php?item=5539487467 ) mam nadzieje ze przypasuje. jak narazie tylko ten jeden przewod sciagnelem Wink. na podporce do maski niestety u mnie brak sciagacza. Mam nadzieje ze przypasuje ten ktory zamowilem ...

PS. Wesol odnosnie obrotow to wprowadzilem Cie w blad -nie celowo rzecz jasna Wink myslalem ze wskaznik obrotow jest skalowany co 1/10 a on jest 1/5 czyli obroty od poczatku byly prawidlowe tak jak pisales ok 700 +-50 z tym ze na gazie wypada zaplon (wpada w drgania) i tylko na gazie wywala bedy VAG o zwarciu (temat na tym forum w dziale VAG) jestem na etapie wymiany swiec mysle ze gora pojutrze dotra nowe oraz przyrzad do sciagania fajek takze bede wiedzial czy to to Wink.
14-01-2016, 02:47 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-01-2016 03:01 przez Bielawa.)
Post: #18
RE: Wymiana termostatu
Znalazlem dzisiaj w torbie ze sprzetem wedkarskim kleszcze do wychaczania szczupaka wygladaja tak tylko troszke dluzsze mam: http://wedkarski-swiat.pl/allegro/foto/AC-3106.jpg Co prawda zamowilem sciagacz do kapturkow ale nie wytrzymalem i musialem tym sprobowac Big Grin. Jutro-no wlasciwie to juz dzis dotra swiece i sciagacz do fajek (no i tez zakladacz tych fajek). Zobacze czy te drgania ustana. Wszystkie swiece wykrecone i oczekuje paczki z nowymi. Dzisiaj profilaktycznie polozylem sie pod autem i ku mojemu zdziwieniu zobaczylem niewielka plame-kaluze (srednica 3-5cm) pod silnikiem rozowego plynu. Okazalo sie ze oring z zoltego czujnika (jednego z czujnikow z obudowy termostatu) jest nie szczelny. Zastanawiam sie jak wymienic ten oring aby nie spuszczac plynu - wskazowki mile widziane. W najgorszym wypadku trzeba bedzie zrobic to "NA SZYBKO" bo leci xD.
20-01-2016, 22:49
Post: #19
RE: Wymiana termostatu
Czy zepsuty termostat ma wpływ na grzanie w samochodzie, bo mam problem z temperaturą bo z nawiewników leci mi zimne powietrze. Dopiero po przejechaniu kilku kilometrów i trzymaniu na wyższych obrotach zaczyna lecieć ciepłe powietrze. Znajmy mówił że przyczyną tego może być zepsuty elektrozawór, tylko gdzie takowy jest i jak to można sprawdzić
21-01-2016, 05:20
Post: #20
RE: Wymiana termostatu
Po pierwsze - to normalne, że musisz przejechać kilka km aby zaczęło grać. Silnik musi się rozgrzać.

Jeśli masz rozgrzany silnik i dalej nie grzeje to mogą być różne przyczyny.
- zapowietrzony układ (dodawanie gazu powoduje zwiekszenie szybkości przepływu płynu). Odpowietrz układ i zobacz co dalej. Jak się będzie sam zapowietrzać to znów są różne przyczyny - od nieszczelności w układzie, po uszczelkę pod głowicą a nawet pękniętą głowicę lub blok...

- uszkodzone sterowanie klapami lub same klapy.

Tam nie ma elektrozaworu. Ciecz chłodząca płynie przez nagrzewnicę cały czas a jedynie klapy sterują przepływem powietrza.



--
Był: VW SHARAN VR6 4motion (2001) - dobrze służył.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  ATM 2.0 Benzyna - kilka pytań Mathek2019 26 9,146 11-03-2021 13:53
Ostatni post: macino1987
  VW Sharan 2.0 benzyna 2000 zwarcie w obwodzie pompy paliwa. Bjunior 1 1,797 28-11-2020 13:28
Ostatni post: ghostmusic
  benzyna 2.0 - do czego ta rura? ziepa 2 1,355 30-09-2019 19:44
Ostatni post: skimir
  Sonda lambda - problemy/diagnostyka /wymiana Loco 70 25,150 29-08-2019 10:35
Ostatni post: wesol
  Wymiana świec dragon 7 7,944 14-07-2019 14:18
Ostatni post: Endriu Fakowski
  wymiana świec w ATM ciastek34 5 7,335 13-07-2019 10:25
Ostatni post: Endriu Fakowski
  Wymiana skrzyni 5 na 6. sebamixx 32 18,472 12-06-2019 10:37
Ostatni post: tolus24
  Wymiana koła dwumasowego na sztywne 2.8 ayl/ 4-motion wojti_gu 23 8,999 19-05-2019 14:17
Ostatni post: mariusmd
  wymiana rozrzadu 1.8t magrad 10 17,312 28-03-2019 11:34
Ostatni post: rodzynek
  SGA 1.8T AWC wymiana silnika/głowicy, od czego pasuje jarek_mizerski 31 16,960 25-02-2019 09:43
Ostatni post: adrek88

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name