Ocena wątku:
Lakierowanie, zaprawki - porady
02-07-2011, 21:18
Post: #1
Lakierowanie, zaprawki - porady
witam...
prosiłbym o porady pozbywania się małych gniazd korozji na nadwoziu...
- jakie są najlepsze sposoby usuwania i co stosować ???
- gdzie najczęściej w SGA wychodzi "rdza" ???



SHARAN 1,9 TDI 115 KM 2001
"poczytaj mi mamo"... o SGA
Reklama

02-07-2011, 22:06
Post: #2
RE: Lakierowanie, zaprawki - porady
Ja mam srebrnego MK.I Wszelkie odpryski,miejsca gdzie pojawia się rdza(po jej usunięciu)pokrywam srebrnym hameraitem.Nie wygląda to idealnie,ale jest zabezpieczone i nie rzuca się w oczy.



Grzegorz
02-07-2011, 23:38
Post: #3
RE: Lakierowanie, zaprawki - porady
W roczniku 2001 już rdza?? Przecież Sharany po 2000 roku były już cynkowane. Toż to musi być auto albo powypadkowe, albo bardzo zaniedbane, albo w ogóle nie garażowane? W moim 1999 nie ma żadnych ognisk rdzy. A miałem zmieniać na nowszy model.



VW Sharan Family '99 2.0 ADY - no lpg
Raczej ostrożny rozmówca
02-07-2011, 23:39
Post: #4
RE: Lakierowanie, zaprawki - porady
Najpierw oczyścić rdze (dokładnie) jezeli jest dosyć ostry dołek po szlifowaniu (czyszczeniu) trzeba poszpachlować następnie podkład i kolor . I przedewszystkim konserwacja środkiem do profili zamknietych czyli we wszystkie te miejsca gdzie słoneczko nie dochodzi . czyli drzwi od środka progi błotniki przednie tylne naprawde to dużo daje . Najważniejsze żeby nie było zapóźno bo jeżeli rdza jest już widoczna od środka elementu to już będzie wychodziła co jakiś czas
03-07-2011, 13:06
Post: #5
RE: Lakierowanie, zaprawki - porady
Swoje samochody zalewam olejem przepracowanym.
Robię to tak że podpinam pod kompresor szpryce z zbiornikiem w którą olej nalewam i pod ciśnieniem wale ile wlezie aż zacznie się wylewać.
Taki zabieg robię raz do roku,naprawdę pomaga.
Olejem zalewam drzwi progi ,nadkola,klape tylnią i wszędzie tam gdzie mogę podejść.
Jedyny minus takiego zalewania jest to że przez kilka dni wokół samochodu są plamy oleju.



SHARAN 1.9 TDI 110KM 1998r


http://images.chomikuj.pl/button/Jabol2.0.gif[/IMG][/URL]

http://www.ekobris.pl Sprzątanie biur,hal,osiedli Warszawa




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Haldex problem/porady siambi 54 13,115 01-05-2023 16:56
Ostatni post: PabloLG

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name