Forum VW SHARAN, FORD GALAXY, SEAT ALHAMBRA

Pełna wersja: Lakierowanie, zaprawki - porady
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
witam...
prosiłbym o porady pozbywania się małych gniazd korozji na nadwoziu...
- jakie są najlepsze sposoby usuwania i co stosować ???
- gdzie najczęściej w SGA wychodzi "rdza" ???
Ja mam srebrnego MK.I Wszelkie odpryski,miejsca gdzie pojawia się rdza(po jej usunięciu)pokrywam srebrnym hameraitem.Nie wygląda to idealnie,ale jest zabezpieczone i nie rzuca się w oczy.
W roczniku 2001 już rdza?? Przecież Sharany po 2000 roku były już cynkowane. Toż to musi być auto albo powypadkowe, albo bardzo zaniedbane, albo w ogóle nie garażowane? W moim 1999 nie ma żadnych ognisk rdzy. A miałem zmieniać na nowszy model.
Najpierw oczyścić rdze (dokładnie) jezeli jest dosyć ostry dołek po szlifowaniu (czyszczeniu) trzeba poszpachlować następnie podkład i kolor . I przedewszystkim konserwacja środkiem do profili zamknietych czyli we wszystkie te miejsca gdzie słoneczko nie dochodzi . czyli drzwi od środka progi błotniki przednie tylne naprawde to dużo daje . Najważniejsze żeby nie było zapóźno bo jeżeli rdza jest już widoczna od środka elementu to już będzie wychodziła co jakiś czas
Swoje samochody zalewam olejem przepracowanym.
Robię to tak że podpinam pod kompresor szpryce z zbiornikiem w którą olej nalewam i pod ciśnieniem wale ile wlezie aż zacznie się wylewać.
Taki zabieg robię raz do roku,naprawdę pomaga.
Olejem zalewam drzwi progi ,nadkola,klape tylnią i wszędzie tam gdzie mogę podejść.
Jedyny minus takiego zalewania jest to że przez kilka dni wokół samochodu są plamy oleju.
Przekierowanie