Ocena wątku:
AFN po czyszczeniu nastawnika zdechł
10-11-2014, 18:24
Post: #11
RE: AFN po czyszczeniu nastawnika zdechł
Ok,dzieki za info
Jutro zabieram się za włożenie i ustawianie pompy,mam pytanie co do kąta wtrysku,jest możliwość ustawienia tego za pomocą zegara i potem skorygować vagiem,pytam się dlatego że po włożeniu innej pompy nie mam zaznaczonego znaku i był ruszany nastawnik,i podejrzewam że będzie kłopot z uruchomieniem silnika.
Gdzieś w google wyczytałem że ktoś tak próbował i lipa,koleś ustawiał zegarem 0.55mm a na vagu wyszło mu około 100,potem miał coś kombinować by zejść na zegarze do ok 0.30mm to powinno być około 55.Na tych eksperymentach się skończyło.
Macie koledzy jakieś pomysły jak by to sprawnie ogarnąć,posiadam vag i zegar.
Reklama

20-11-2014, 07:38
Post: #12
RE: AFN po czyszczeniu nastawnika zdechł
(15-11-2014 21:18)blabson napisał(a):  Jutro zabieram się za włożenie i ustawianie pompy,mam pytanie co do kąta wtrysku,jest możliwość ustawienia tego za pomocą zegara i potem skorygować vagiem,pytam się dlatego że po włożeniu innej pompy nie mam zaznaczonego znaku i był ruszany nastawnik,i podejrzewam że będzie kłopot z uruchomieniem silnika.
Gdzieś w google wyczytałem że ktoś tak próbował i lipa,koleś ustawiał zegarem 0.55mm a na vagu wyszło mu około 100,potem miał coś kombinować by zejść na zegarze do ok 0.30mm to powinno być około 55.Na tych eksperymentach się skończyło.
Macie koledzy jakieś pomysły jak by to sprawnie ogarnąć,posiadam vag i zegar.
Już wszystko ogarnełem i auto śmiga.
20-11-2014, 21:31
Post: #13
RE: AFN po czyszczeniu nastawnika zdechł
(20-11-2014 07:38)blabson napisał(a):  
(15-11-2014 21:18)blabson napisał(a):  Jutro zabieram się za włożenie i ustawianie pompy,mam pytanie co do kąta wtrysku,jest możliwość ustawienia tego za pomocą zegara i potem skorygować vagiem,pytam się dlatego że po włożeniu innej pompy nie mam zaznaczonego znaku i był ruszany nastawnik,i podejrzewam że będzie kłopot z uruchomieniem silnika.
Gdzieś w google wyczytałem że ktoś tak próbował i lipa,koleś ustawiał zegarem 0.55mm a na vagu wyszło mu około 100,potem miał coś kombinować by zejść na zegarze do ok 0.30mm to powinno być około 55.Na tych eksperymentach się skończyło.
Macie koledzy jakieś pomysły jak by to sprawnie ogarnąć,posiadam vag i zegar.
Już wszystko ogarnełem i auto śmiga.

podaj przyczynę awarii i co było ewentualnie źle złożone,przyda się dla innych



Jestem Marcin z Jastrowia i mam VW Touran 1,9 TDI 105 KM z 2007 roku
GG 7631161
Skype jak coś na PW
Nie nienawidzę cwaniactwa
służę pomocą w diagnostyce grupy VAG
20-11-2014, 22:13
Post: #14
RE: AFN po czyszczeniu nastawnika zdechł
Popieram i dołączam się do prośby Marcina i zachęcam aby w każdym takim przypadku opisywać rozwiązane problemy.
Takie podzielenie się wiedzą i własnymi doświadczeniami na pewno pomoże innym - to właśnie moim zdaniem jest idea forum mi pomagają - ja też pomagam innym.



Prawdę swą należy mówić głośno, nie schlebiając ani rzeczom, ani wypadkom, ani stosunkom, ani ideom - St. Żeromski
[Obrazek: stopka.png] - Pozdrawiam - moja www
- kontaktować się ze mną proszę przez e-mail
21-11-2014, 16:20
Post: #15
RE: AFN po czyszczeniu nastawnika zdechł
Pompa z Afn posypała się przez złe wcelowanie w oczko,na oko wyglądała Ok ale nie dawała ciśnienia,po odkręceniu przewodów wysokiego ciśnienia okazało się że leci paliwo,prawdopodobnie uwalony tłoczek.Założyłem pompę z 1Z i po wielu próbach regulacji odpalił,korekta kąta i dawki paliwa vagiem i auto z powrotem hula,tylko jest teraz trochę mułowate bo zostawiłem wtryski z AFNa i nie wiem czy lepiej nie byłoby założyć z 1Z bo takie posiadam.
21-11-2014, 16:46
Post: #16
RE: AFN po czyszczeniu nastawnika zdechł
(21-11-2014 16:20)blabson napisał(a):  Pompa z Afn posypała się przez złe wcelowanie w oczko,na oko wyglądała Ok ale nie dawała ciśnienia,po odkręceniu przewodów wysokiego ciśnienia okazało się że leci paliwo,prawdopodobnie uwalony tłoczek.Założyłem pompę z 1Z i po wielu próbach regulacji odpalił,korekta kąta i dawki paliwa vagiem i auto z powrotem hula,tylko jest teraz trochę mułowate bo zostawiłem wtryski z AFNa i nie wiem czy lepiej nie byłoby założyć z 1Z bo takie posiadam.
Bardzo fajnie że nam to opisałeś. Pociąg ten temat do końca bo teoria teorią ale praktyka czasem mówi coś innego także czekamy. A jaką teraz masz ustawioną dawkę??
21-11-2014, 21:16
Post: #17
RE: AFN po czyszczeniu nastawnika zdechł
Bogos ale co mam pociągnąć do końca bo nie rozumiem,chcesz wiedzieć co dokładnie się stało z pompą,musiałbym dać ją do pompiarza i wtedy dokładnie by zdiagnozował,ale wątpie czy jest opłacalne,mi osobiście nie zależy by ją naprawiać.
Co do dawki to mam ustawione na 3,6mg.
21-11-2014, 21:59
Post: #18
RE: AFN po czyszczeniu nastawnika zdechł
blabson

Mialem na mysli ze dasz znac jak wymienisz wtryski z afn na 1Z i czy nie będzie taki muł.Ogólnie chodzi o to czy pompa od 1Z nie jest zasłaba do wtrysków 216. Kiedyś czytałem że ci którzy mają silniki 1Z,AHU to mogą wsadzić wtryski od AFN i ma to dodać pare koni. Teraz mamy to mozliwość sprawdzic na twoim przykładzie. Pozdro.
21-11-2014, 22:25
Post: #19
RE: AFN po czyszczeniu nastawnika zdechł
Ok dam znać jakie będą odczuwalne różnice,jak znajdę trochę czasu.
25-11-2014, 15:43
Post: #20
RE: AFN po czyszczeniu nastawnika zdechł
Wczoraj chciałem wymienić wtryski na te od 1Z i lipa,wtrysk sterujący sprawdziłem i ma 93 Ohm więc nie zakładałem ich,a regenerować ich nie będę bo wolałbym jak już to jakieś większe np 216.
Pompa z 1Z i wtryski z AFN można powiedzieć że przypomina jazdę zwykłym dieslem,nawet jak turbo pompuje to masakra ledwo co ciągnie.
Będę musiał albo regenerować swoją pompę z AFNa bądz ją przerobić na 11,albo kupić inną.
Porównanie mam na przykładzie mojego Galaxy jak go kupiłem to siedział w nim oryginalnie 1Z,ale mechanik rozpie...lił mi silnik i kupiłem z golfa 3 AFNa.Wtedy na ori. gratach auto jakoś ciągło do przodu a teraz to lipa straszna.
Może niech ktoś inny się wypowie czy auto jeżdzi mu na pompie 1Z i 216,bo moim zdaniem to wątpie.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Problem po czyszczeniu wtryskiwaczy LIQUI MOLY DIESEL SPULUNG jacekadmin 55 30,910 16-02-2023 22:17
Ostatni post: Łukasz12502
  Sharan 98 1.9 TDI 110KM - bardzo duże zużycie paliwa po czyszczeniu sprężarki toniemy 6 7,305 07-05-2012 16:41
Ostatni post: toniemy

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name