Ocena wątku:
V6 szum poniżej 2k obr/min
14-05-2014, 08:48 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-05-2014 08:59 przez skimir.)
Post: #11
RE: V6 szum poniżej 2k obr/min
Pompę oleju zdejmowałem i skontrolowałem zawór nadciśnieniowy. Czysty i pracujący bez zacięć. Luzów na zębatkach nie było.

Co do parametrów na 208 i 209 to o ile pamiętam nawet po złożeniu rozrządu nie były zerowe tylko właśnie coś koło tego.

Przedziwne są te materiały - to jakaś praca magisterska? Ktoś się bawił w prześwietlanie, mierzenie... Szkoda, że po niemiecku.



--
Był: VW SHARAN VR6 4motion (2001) - dobrze służył.
Reklama

14-05-2014, 11:47
Post: #12
RE: V6 szum poniżej 2k obr/min
Sporo czytałem na temat tych silników i wiem że najlepiej jest jeśli te dwa parametry są bliskie zeru z czasem gdy wyciąga się łańcuch i wycierają ślizgi te parametry pogarszają się dla tego warto stosować bardzo dobry olej tak jak pisze w tym materiale który dokładnie zgłębia problem rozrządu w rodzinie silników VR6 .
Pozdrawiam







Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Załączenie klimy poniżej +5 stopni C -Czy ktoś już probował ominąć to sharanwawa 12 3,368 11-02-2017 13:07
Ostatni post: markiz323

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name