Ocena wątku:
Załączenie klimy poniżej +5 stopni C -Czy ktoś już probował ominąć to
02-12-2016, 16:48 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-12-2016 17:59 przez wesol.)
Post: #1
Załączenie klimy poniżej +5 stopni C -Czy ktoś już probował ominąć to
Witam.Czy ktoś z was może ma jakiś patent na to żeby klima chodziła jak na dworze temp poniżej + 5 stopni C także zimą w celu osuszenia wnętrza.
Kiedyś jak jeżdziłem francuzami to klima chodziła cały rok niezależnie czy było -20 czy +4 C.Proszę o info czy można dokupić jakiś moduł a może Vagiem coś zmienić.Pozdrawiam.
ps.Jak zimą nie chodzi to na wiosnę pierwsze co muszę zrobić to naprawić klimę Wink i tak już od 4 lat co roku naprawa klimy .
Reklama

02-12-2016, 21:21
Post: #2
RE: Załączenie klimy poniżej +5 stopni C -Czy ktoś już prubował ominąć to
U mnie działa poniżej 5 stopni,naciskam AUTO i szyby szybko odparowują,jutro mam zamiar wymienic filtr kabinowy moze tak mocno nie bedą parowac bo troche mnie to denerwuje.
05-12-2016, 12:48
Post: #3
RE: Załączenie klimy poniżej +5 stopni C -Czy ktoś już prubował ominąć to
Z tego co ja wiem, to jest to celowo zabezpieczone, żeby klima się nie roz... w drobny mak. Nie wiem, czy zdrowo będzie to odblokować.

Mimo niezałączonego kompresora - po włączeniu odszraniania szyb - powinno Ci ładnie je wysuszyć. Jeśli tak nie jest - zaczynamy od filtra kabinowego.
05-12-2016, 15:35
Post: #4
RE: Załączenie klimy poniżej +5 stopni C -Czy ktoś już prubował ominąć to
nie wiem jak to dokładnie jest ale kiedyś mi powiedziano że mimo iź klimatyzacja się nie załącza to powietrze idzie przez osuszacz i dlatego szyba szybciej odparowuje. I w brew pozorom zimą powinno się jeździć na klimatyzacji bo dla niej to zdrowiej ( tzn nie włączać na eco).
A mówił to pan który ma ogromną wiedzę na temat klimatyzacji samochodowej.



klaustrofobia: czyli lęk przed zamkniętymi pomieszczeniami.
np.:
Idę do sklepu po piwo i boje się że będzie zamknięte.
05-12-2016, 17:51
Post: #5
RE: Załączenie klimy poniżej +5 stopni C -Czy ktoś już prubował ominąć to
Ten pan z ogromna wiedza powinien sie jednak doszkolic. 100% pewnosci jest ze jesli zakaczysz klime a ta nie bedzie dzialac w sensie kompresor nie bedzie tloczyl czynnika to nic to nie zmienia dla nadmuchu na szyby. Niech rozbierze sobie tunele i niech sobie przestudiuje dzialanie tego calego ukladu.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
05-12-2016, 22:03
Post: #6
RE: Załączenie klimy poniżej +5 stopni C -Czy ktoś już prubował ominąć to
po drugie, to mozna sobie po spalaniu na postoju sprawdzić. pomimo funkcji auto klima nie pracuje w zimnych temperaturach na zewnątrz. , żeby zaoszczędzić można wyłączać nadmuch na tyle jak niepotrzebny.



ALHAMBRA 1.9 TDI ASZ 2005, VW LUPO 1.4, wcześniej : TOYOTA AVENSIS T25, MERCEDES E 220 W124, OPEL ASTRA G, JEEP CHEROKEE WAGONEER, MERCEDES W 123, POLONEZY, MALUCHY, DUŻE FIATY, I KILKADZIESIĄT RÓŻNYCH SŁUŻBOWYCH.... oraz motorynka Stella z silnikiem Java 50ccm Tongue
06-12-2016, 15:17
Post: #7
RE: Załączenie klimy poniżej +5 stopni C -Czy ktoś już prubował ominąć to
Cłopaki, "nie bijcie piany", klimy się włączyć nie da poza przeprogramowaniem - nie wiem jak to zrobić niestety - lub pociągnięciem czujnika do kabiny i każdorazowo wsadzaniem go przynajmniej pod pachę Huh, żeby komp widział lato.

Nawet jeśli się da, to przeprogramowanie zniszczy kompresor podczas silnego mrozu - po coś producent układ zabezpieczył. I tyle Smile



150KM -> 150kW Tongue
09-12-2016, 14:50
Post: #8
RE: Załączenie klimy poniżej +5 stopni C -Czy ktoś już prubował ominąć to
Da się to obejść i zajmie to 5 minut. W prawym przednim nadkolu jest czujnik temperatury zewnętrznej. Wyciągasz wtyczkę, mostkujesz kabel i tyle.
Mam tak u siebie zrobione, jak mi ten czujnik szlag trafił. Miałem go wymienić, ale zapomniałem Wink
09-12-2016, 16:03
Post: #9
RE: Załączenie klimy poniżej +5 stopni C -Czy ktoś już prubował ominąć to
(09-12-2016 14:50)markiz323 napisał(a):  Da się to obejść i zajmie to 5 minut. W prawym przednim nadkolu jest czujnik temperatury zewnętrznej. Wyciągasz wtyczkę, mostkujesz kabel i tyle.
Mam tak u siebie zrobione, jak mi ten czujnik szlag trafił. Miałem go wymienić, ale zapomniałem Wink

a żyje Ci klima na wiosnę jak w zimę załączasz? Z ciekawości pytam...



150KM -> 150kW Tongue
09-12-2016, 16:27 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-12-2016 17:59 przez wesol.)
Post: #10
RE: Załączenie klimy poniżej +5 stopni C -Czy ktoś już probował ominąć to
(09-12-2016 16:03)dyzioNR1 napisał(a):  
(09-12-2016 14:50)markiz323 napisał(a):  Da się to obejść i zajmie to 5 minut. W prawym przednim nadkolu jest czujnik temperatury zewnętrznej. Wyciągasz wtyczkę, mostkujesz kabel i tyle.
Mam tak u siebie zrobione, jak mi ten czujnik szlag trafił. Miałem go wymienić, ale zapomniałem Wink

a żyje Ci klima na wiosnę jak w zimę załączasz? Z ciekawości pytam...

Niby dlaczego zima miałaby szkodzić klimie,

nie jest przypadkiem tak że jak się na max włączy wianie na przednią szybę to kompresor się uruchamie w celu osuszenia powietrza bez wzglądu na temp. na zewnątrz ?

w domu też włączam w zimie jak chce szybko dogrzać.

Pozdraiwiam




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  V6 szum poniżej 2k obr/min skimir 11 4,785 14-05-2014 11:47
Ostatni post: sp6qkx
  Czy może mi ktos pomóc?? rafciocrx 8 6,088 29-04-2011 20:56
Ostatni post: sebek29

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name