Ocena wątku:
Kradzież katalizatora
23-06-2015, 21:13
Post: #51
RE: skradzony katalizator... co dalej - wstawić nowy czy rurę?
noo.... sądziłem, że większość narzędzi już widziałem, ale to mnie zaskoczyło.. także wiadomo już jak... teraz tylko jak się zobaczy gośćia z takim w ręce, to od razu w ryj i jaja takim obciąć...



Pozdrawiam,
Michał
-------------------------------------------------------------------------
Nie polemizuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później pobije doświadczeniem...
Reklama

23-06-2015, 21:23
Post: #52
RE: skradzony katalizator... co dalej - wstawić nowy czy rurę?
Nie ma u nas prawa dla złodziei. Jak by było prawo jak w Chinach to by dziesięć razy się ktoś zastanowił zanim by ukradł. Osobiście bym takiemu ręce połamał żeby już nikomu nic nie ukradł.Angry



Jest: VW SHARAN 2.0 TDI BRT 140 KM, MAGIA TKWI W TDI Heart
Było: VW SHARAN 1.9 TDI AHU 90 KM
VW SHARAN 1.9 TDI 1Z 90 KM
VW SHARAN 2.0 ADY 115 KM
23-06-2015, 22:44
Post: #53
RE: skradzony katalizator... co dalej - wstawić nowy czy rurę?
Robertkol, to jeśli z czymś takim startują to wystarczy do rur przed i za katem dospawać wzdłuż kawałki pręta np. fi6.
Wtedy takie narzędzie założy ale nie obróci...



--
Był: VW SHARAN VR6 4motion (2001) - dobrze służył.
24-06-2015, 11:46
Post: #54
RE: skradzony katalizator... co dalej - wstawić nowy czy rurę?
Pzu wyceniło szkodę na 1600 do łapy albo bezgotówka w ASO (koszt brutto trochę ponad 7kPLN). Wycena to kawałek rury od kolektora do kata i sam kata. O rurę musiałem się upomnieć, bo wpisał sam katalizator. 1600 to wycena zamiennika w takiej samej konf. realnie oczywiście sporo taniej się kupi, chociaż tyle by mogło zostać nawiązki na chodzenie i załatwianie. Muszę się przespać z tematem...
Problem z aso taki, że 2 tygodnie trzeba czekać na części.



Pozdr.



Pozdrawiam,
Michał
-------------------------------------------------------------------------
Nie polemizuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później pobije doświadczeniem...
24-06-2015, 16:40
Post: #55
RE: skradzony katalizator... co dalej - wstawić nowy czy rurę?
m-blue
Mam rozumieć, że jeżeli nie weźmiesz pieniędzy od ubezpieczyciela czyli te 1600zł, tylko dasz do ASO na wstawienie kata, który rzekomo chce za tą czynność 7000zł i wystawią Ci fakturę na taką cenę, to PZU za to zapłaci..?? (te 7000zł) ??
24-06-2015, 17:07
Post: #56
RE: skradzony katalizator... co dalej - wstawić nowy czy rurę?
ja bym negocjowal nawrt polowe tej kwoty co mieliby zaplacic dla ASO. 3000-3500 to i tak sobie zrobisz nawet wstawiajac kata jakiegos uzywke plus robota to zostanie ci ze 1500-2000 zl jak nic.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
24-06-2015, 19:53
Post: #57
RE: skradzony katalizator... co dalej - wstawić nowy czy rurę?
Kolega Wesol ma rację. Też bym negocjował kasę. Albo daja 3 tysie albo stawiam do ASO i niech ubezpieczenie płaci. Pewno by przystali na kasę.Wink



Jest: VW SHARAN 2.0 TDI BRT 140 KM, MAGIA TKWI W TDI Heart
Było: VW SHARAN 1.9 TDI AHU 90 KM
VW SHARAN 1.9 TDI 1Z 90 KM
VW SHARAN 2.0 ADY 115 KM
24-06-2015, 22:04
Post: #58
RE: skradzony katalizator... co dalej - wstawić nowy czy rurę?
No i jeszcze auto zastępcze na czas naprawy Tongue A, co? Jak jechać to grubo Big Grin
24-06-2015, 22:44
Post: #59
RE: skradzony katalizator... co dalej - wstawić nowy czy rurę?
Problem w tym, że ubezpieczyciel pokrywa max 90% szkody. Całość wylicza według Eurotaxu, a ten jest bardzo rozbieżny z ASO. Zwykle pokrywane są koszta naprawy ponad jakąś kwotę. Ogólnie rzecz biorąc, sam zastanawiałem się nad AC, ale po analizie regulaminów odpuściłem. Na nowego kata w 100% nie dostaniesz, będziesz musiał dopłacić, a to koszty i tu właśnie widać politykę ubezpieczalni. Negocjuj, weź co dadzą i ciesz się pieniędzmi. Używanego katalizatora nie wstawiaj, bo właśnie ten jest najcenniejszy dla złodzieja (zwykle idzie na przetop). Z osadów ze spalin osadzają się minerały szlachetne, w tym platyna. Im katalizator starszy tym bardziej szlachetny.



http://www.kolbuild.pro
KOLBUILD - Remonty i Wykończenia Wnętrz
24-06-2015, 22:49 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-06-2015 22:59 przez m-blue.)
Post: #60
RE: skradzony katalizator... co dalej - wstawić nowy czy rurę?
to nie tak działa. mam pełną opcję ubezpieczenia, czyli dopłaciłem, za naprawy na ori częściach, czyli dostaję kosztorys na ori albo na zamiennikach po cenach katalogowych wg eurotaxu, - nie za bardzo mają jak kombinować i naginać temat. Jeśli ori to muszę to udokumentować fakturą, że to części oryginalne od aso, takie są zasady bez negocjowaniaSmile.
wycena praktycznie idealnie pokryła się z tym, co mi podali w ASO, więc rozbieżności w cenach nie ma.
Co do dopłacania do czegokolwiek - udział własny też możesz dokupić, nie są to jakieś kosmiczne pieniądze, jak kupisz AC to dokupienie full opcji to róznica rzędu 200zł rocznie. Wolę dopłacić i spać spokojnie.
A naprawa faktycznie tak działa, że mogę oddać auto do aso i zapominam o kosztach, odbieram i tyle - aso rozlicza się wg faktury, ja nie widzę kasy.

Generalnie nie chodzi o to, żeby zarobić, tylko żeby mieć dobrze zrobione - w życiu nie pomyślałem, że mi kata ukradną, opcję ori wykupiłem raczej po to, że jak coś się z autem stanie w sensie blacharki , to oddaję do aso i mam wszystko gdzieś, auto ma być jak nowe. Mietek w garażu zrobi za 20-30% ale nie ma opcji, żeby powiedzieć, że coś nie pasuje, a w aso - krótka piłka, ma być jak nowe i tyle. Wyleczyłem się już z np z malowania czegokolwiek u lakiernika po znajomości jak kiedyś.
Co do auta zastępczego - z AC jest dwa razy w roku na 7 dni max.
Jak macie szkodę z oc, to dostajecie na czas naprawy na koszt sprawcy bez zbędnego proszenia itp. W ac trzeba dokupić assistance.
(24-06-2015 16:40)ULTRA napisał(a):  m-blue
Mam rozumieć, że jeżeli nie weźmiesz pieniędzy od ubezpieczyciela czyli te 1600zł, tylko dasz do ASO na wstawienie kata, który rzekomo chce za tą czynność 7000zł i wystawią Ci fakturę na taką cenę, to PZU za to zapłaci..?? (te 7000zł) ??

Dokładnie tak to działa. Jeden woli mieć wszystko ori, drugi wstawi rurkę zamiast kata i zostanie mu 1500 w kieszeni.



Pozdrawiam,
Michał
-------------------------------------------------------------------------
Nie polemizuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później pobije doświadczeniem...




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nowy sposób na kradzież aut luki058 6 5,074 29-01-2012 09:50
Ostatni post: Moro

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name