Ocena wątku:
Wypadanie zapłonu 2.8 v6
03-03-2014, 14:20
Post: #21
RE: Wypadanie zapłonu 2.8 v6
Witam,
Właśnie odebrałem auto z warsztatu.Mechanik stwierdził oprócz ewidentnie wyciągniętego łańcucha rozrządu mniejszą kompresję na 3 cylindrach przez wypalone gniazda zaworówSadGłowica poszła do regeneracji.W trakcie rozbierania silnika wyszło,że praktycznie nie mam sprzęgła a dwumasa jest nadpalona i zużyta w ok. 70%...
Jednym słowem masakra..Naprawa ponad 8000zł..
Po tym wszystkim silnik pracuje super, bardzo cicho ale mechanik stwierdził, że auto jakby jest jakieś słabe jak na swoje 204km i podejrzewa jeszcze,że przepływomierz jest uwalony.
Poza tym jest świetnie Wink
pozdrawiam
Reklama

08-03-2014, 19:28
Post: #22
RE: Wypadanie zapłonu 2.8 v6
Z tą słabością to ja bym uważał.
Jak wsiadłem pierwszy raz do sharana (przy zakupie) to też byłem w szoku - gdzie te 204KM?
Jakby facet nie miał drugiego sharana 6 lat młodszego z takim samym silnikiem, którym mogłem się przejechać to byłbym święcie przekonany, że coś jest nie tak...

Ten samochód z kieowcą ma 2 tony więc 200KM nie powala...



--
Był: VW SHARAN VR6 4motion (2001) - dobrze służył.
08-03-2014, 21:37
Post: #23
RE: Wypadanie zapłonu 2.8 v6
204 konie sa przy obrotach 6200 wiec póki ich niema na obrotku jest znacznie mniej. To silnik wolnossacy wiec moc rosnie praktycznie wprost proporcjonalnie do obrotów.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
04-03-2015, 20:01 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-03-2015 20:58 przez tommi.)
Post: #24
2.8v6 24v wypadanie zapłonu
Witam mam mały problem posiadam sharana 2008r 2.8l v6 204km
Podczas mocniejszego przyspieszania na PLG wypada zapłon , na benzynie na wolnych pracuje nie równo .
pojawia się błąd wypadania zapłonu na drugim cylindrze , zamieniłem już cewki oraz swiece . bez zmian za każdym razem drugi cylinder . Miał ktos podobny problem?
Dodam jeszcze że podczas odpalania obroty potrafią spaść nawet do ok 500-600 obr/min i czasem zgasnąć , i silnik trzyma niskie wolne obroty ok600 przed pojawieniem się problemów były w okolicy 800
05-03-2015, 15:58
Post: #25
RE: 2.8v6 24v wypadanie zapłonu
Przyczyn może być jeszcze kilka.

Kabelkologia - jak gdzieś jest problem przed cewką to nie pomoże wymiana ani cewki ani świecy.

Wypadanie zapłonów będzie związane również z niewłaściwym składem mieszanki. Jak jest przelana to nie zapali, jak zbyt uboga to również samo powietrze palić się nie będzie (oczywiście tu i tu w bardziej skrajnych przypadkach).
Jak taki problem występuje na jednym cylindrze to komp może innych błędów nie widzieć bo sonda lambda widzi zbiorczy wynik - więc przy zbyt bogatej mieszance na jednym cylindrze nastąpi zubożenie całości aby wyrównać wynik - stąd też ogólnie nierówna praca silnika.

Jeśli piszesz, że jest kiepsko na Pb i LPG to raczej mało prawdopodobne aby padły wtryskiwacze PB i LPG równocześnie więc może to być również problem z kompresją na tym cylindrze.

Na twoim miejscu skontrolowałbym z grubsza instalację, czy nie ma jakiś przerw w obwodzie zapłonu tego cylindra.
Później sprawdziłbym czy wtryskiwacz gazu "nie puszcza" bo wtedy resztki gazu w reduktorze, przewodach itp jeszcze przez jakiś czas by zakłócały pracę na Pb na tym cylindrze.



--
Był: VW SHARAN VR6 4motion (2001) - dobrze służył.
03-02-2016, 11:28
Post: #26
Wypadanie zapłonów vr6 204km
Witam.
Mam problem z silnikiem vr6, a mianowicie na pb przy obrotach około 2000-2500 następuje wypadanie zapłonów jednocześnie na wszystkich cylindrach. Na lpg wszystko jest ok w pełnym zakresie obrotów. Osobiście nie słyszę ani nie czuje, żeby były jakieś przerwy w zapłonie.
Wymienione świece na NGK v-line 34, jakiś rok temu wymieniony przepływomierz. Katalizator wycięty i wstawiony emulator drugiej sondy. Problemy te zaczęły się jakiś miesiąc temu (dokładnie nie pamiętam) po wymianie uszczelki pod pokrywą zaworów.
Rozrząd wizualnie wyglądał na dobry, nie było luzów na łańcuchu a ślizgi nie były wytarte.

Bardzo proszę o jakieś podpowiedzi i sugestie gdzie mogę szukać problemu.
04-02-2016, 22:51
Post: #27
RE: Wypadanie zapłonów vr6 204km
Witam.

Zakładając, że nie zostały "uszkodzone" połączenia elektryczne, podczas operacji wymiany uszczelki, to prawdopodobnie kończy się pompa paliwa ale przy tak ubogiej "liście informacji" to tylko sugestia.

Pozdrawiam
05-02-2016, 15:52
Post: #28
RE: Wypadanie zapłonów vr6 204km
Przyczyn może być wiele.

Kończenie się pompy powodowałoby braki w paliwie nie tylko w tak wąskim zakresie obrotów. Inna sprawa to skąd kogutelk stwierdził, że chodzi właśnie o 2000 do 2500 obr/min?

Jakie są konkretnie błędy?
Losowe wypadanie zapłonów czy wypadanie zapłonów z podaniem numerem cylindra?

Kiedy ten katalizator wyciąłeś? Może obniżenie oporów na wylocie powoduje okresowe zubożenie mieszanki?


PS: Jaki masz ten emulator drugiej sondy lambda? Mam padnięty katalizator i co jakiś czas zaświeca się "check" - próbowałem tuleje z otworkiem ale to nic nie dało. Myślałem nad elektroniczną emulacją ale szkoda mi wydać 140zł jakby miało nie działać. W sumie ta druga sonda nic nie robi - to tylko zemsta ekologów ale wkurza jak świeci "check".



--
Był: VW SHARAN VR6 4motion (2001) - dobrze służył.
14-02-2016, 01:16 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-02-2016 01:19 przez lopez931.)
Post: #29
RE: Wypadanie zapłonów vr6 204km
Witam , wypadanie zaworów konkretnie , czyli np 1 lub 4 lub 6 vag widzi tak "otrucie" gazem
Tak, nic nie czuć w jeździe ani na postoju ,tak po prostu komp widzi inst. gazową

Napisz jeszcze jakie auto ,Marka,model,rok ,silnik
19-02-2016, 20:58
Post: #30
RE: Wypadanie zapłonów vr6 204km
Lopez931, o czym Ty w sumie piszesz?
Co VAG widzi? Niby jak jest gaz to zapłony wypadają?

U mnie jakoś nic nie widzi. Jak jest LPG dobrze ustawione to nie ma wypadania zapłonów ani na PB ani na LPG.

Kogutelk.
Może wypadanie zapłonów na PB jest związane z brakiem szczelności wtryskiwaczy. Wtedy do PB dodaje się mała ilość LPG i przelewa. Tylko, że mało prawdopodone aby tak się działo na wszystkich cylindrach.
Zobacz jaką masz lambdę w tym zakresie obrotów. Sprawdź to na biegu jałowym i pod obciążeniem.



--
Był: VW SHARAN VR6 4motion (2001) - dobrze służył.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Moduł zapłonu/cewka - silnik 4cyl. iv7 23 6,359 12-05-2021 14:02
Ostatni post: grzeczny_52
  2.8 204km ayl wypadanie zapl na 2 cyl Tjman21 14 5,309 04-12-2020 15:34
Ostatni post: saltech
  ATM - drgania, wypadanie zapłonu, pobór oleju misiek5 3 2,033 02-04-2020 10:18
Ostatni post: kristof370
  Moduł zapłonu - silnik 6cyl. badtomee 4 1,763 21-06-2016 07:42
Ostatni post: badtomee

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name