Ocena wątku:
Wypadanie zapłonu 2.8 v6
28-01-2014, 11:38 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-01-2014 11:40 przez maciekkaz.)
Post: #1
Wypadanie zapłonu 2.8 v6
Witam wszystkich.
Jestem tutaj pierwszy raz więc proszę wszystkich o wyrozumiałość jeżeli coś chlapnę..
Mam Sharana v6 2.8 4motion z 2005.Moje problemy zaczęły się od momentu kiedy zainstalowałem gaz w aucie(instalacja Stag).Zaraz po założeniu gazu w aucie zaczął wypadać zapłon ale tylkona gazie.Było to róznie, raz na 1-szym cylindrze, potem na 3,4 itd.Panowie gaziarze polecili wymianę cewek zapłonowych i świec.Kupiłem nowe cewki i świece ale problem pozostał.W końcu gaziarze rozebrali pół auta i znaleźli nieszczelny przewód podciśnienia, który to wg nich generował te błędy.Odebrałem auto, wszystko było ok ale po 3-4 tygodniach auto znowu zaczęło dziwnie pracować (co kilka dni skaczące obroty na wolnych) i wyskoczyły błędy silnika.Pojechałem do diagnosty, który stwierdził ponownie wypadanie zapłonu po kolei na prawie wszystkich cylindrach oraz sporadyczny błąd położenia wałka rozrządu.
Skasował błędy i kazał pojedźić tylko na beznynie i czekać jaki wyrzuci błąd.Czy ktoś z Was borykał się z podobnym problemem?
z góry dziękuje za pomoc
Reklama

28-01-2014, 21:27
Post: #2
RE: Wypadanie zapłonu 2.8 v6
Możliwe że masz typową przepadłość tych silników czyli rozrząd , można sprawdzić VAGiem na odpowiednich kanałach co było dość obszernie opisane na tym forum ...

Pozdrawiam



28-01-2014, 22:14
Post: #3
RE: Wypadanie zapłonu 2.8 v6
Wypadanie zaplonu może by spowodowane zbyt bogatą mieszanką. Natomiast przyczyna to już inna sprawa...
Jeśli to tylko wypadanie to może regulacja gazu wystarczy - o ile da się poprawnie wyregulować. Może wymiana świec.

Jeśli pojawiają się blędy wałka to faktycznie może rozrząd do roboty - poczytaj na forum jest sporo informacji.

Dobrze by było gdybyś miał VAGa i popatrzył na ogół błędów.



--
Był: VW SHARAN VR6 4motion (2001) - dobrze służył.
29-01-2014, 13:02
Post: #4
RE: Wypadanie zapłonu 2.8 v6
Witam,
Właśnie wróciłem od elektryka.Wyskoczył błąd p0011 w trakcie jazdy na benzynie.Odstawiam go do warsztatu.Napiszę później co się okazało.Nie wie ktoś czy wymiana całego rozrządu to bardzo kosztowna sprawa?
pozdrawiam
29-01-2014, 14:21 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-01-2014 04:30 przez sp6qkx.)
Post: #5
RE: Wypadanie zapłonu 2.8 v6
Zanim zabierzesz się za rozrząd to polecam upewnić się czy to ten problem bo przy tym jest sporo pracy - lepiej poszukać mechanika który dobrze zna silniki rodziny VR6 , odnośnie kosztu naprawy to było już na forum ile kogo taka przyjemność kosztowała( sam rozrząd na allegro http://allegro.pl/oryginalny-rozrzad-sha...75214.html ) .
Tak mniej więcej wygląda naprawa rozrządu w silnikach VR6 opis na niemieckim forum SGA https://www.sgaf.de//node/253361
raczej bez wyciągania silnika się nie obejdzie ...
Pozdrawiam ...



30-01-2014, 11:11
Post: #6
RE: Wypadanie zapłonu 2.8 v6
Dziękuję za wszystkie podpowiedzi.Mam jeszcze małą iskierkę nadzieji, że okaże się, że to jakiś duperel, typu uszkodzony czujnik, itd... Jakimś dziwnym zbiegiem okoliczności od założenia gazu auto zaczęło wariować..Jak rozwiąże problem to opiszę co zostało zrobione.
pozdrawiam
30-01-2014, 21:50
Post: #7
RE: Wypadanie zapłonu 2.8 v6
oby tak było że to nie rozrząd należy zacząć od dobrej diagnostyki bo nie jest to łatwy temat ,
sprawdz parametry na kanałach 208 209 itp tak jak napisałem tutaj http://www.vw-sharan.pl/forum/showthread...zrz%C4%85d

Pozdrawiam



02-02-2014, 21:23
Post: #8
RE: Wypadanie zapłonu 2.8 v6
Dzięki za wszystkie informacje.Chce zgromadzić maksymalnie dużo wiadomości żeby podzielić się tym z chłopakami z warsztatu.Może to pomoże zdiagnozować dobrze problem.Dzisiaj zauważyłem ze silnik zaczyna wariować jak się trochę rozgrzeje.Na zimnym silniku wszystko jest ok.Chodzi równo.Jak złapie wyższą temp to zaczynają się problemy.Dzisiaj mi zgasł 2 razy.Jutro go zostawiam w warsztacie.Sam jestem ciekaw co to będzie bo objawy są dość dziwne..
pozdrawiam
03-02-2014, 22:57
Post: #9
RE: Wypadanie zapłonu 2.8 v6
Witam wszystkich,
Dzisiaj byłem na bardziej poważnej diagnostyce,nie tylko skan błędu,ale też sprawdzanie pozostałych parametrów.Pan mechanik powiedział,że wg niego jest wyciągnięty łańcuch rozrządu i on generuje błąd p0011 i wypadanie zapłonów na poszczególnych cylindrach(pokazywał mi jak parametry wałka się rozjeżdżają).Powiedział też,że najprościej zacząć od wymiany napinacza rozrządu,który jest w głowicy bo jest do niego łatwy dostęp i instnieje cień szansy,że to pomoże i nie trzeba będzie wymieniać go rozrządu..Koszt jaki mi przedstawił to 3500zł za samą robociznę:(trochę mnie to zszokowało.Nie znacie może kogoś we Wrocławiu kto robi rozrządy w takich silnikach i nie kasuje aż 3500 za robotę?
pozdrawiam
03-02-2014, 23:30
Post: #10
RE: Wypadanie zapłonu 2.8 v6
kolego z tego co wiem to trzeba wyjąc silnik bo jest bardzo kiepskie dojscie,ale zeby tyle za robocizne to gościu przesadził,u mnie za wymiane silnika wołają 500-800zł,poszukaj innego mechanika który to ogarnie bez problemu,wrocław nie jest mały a mechaników pewnie dużo.pojeździj poszukaj



Jestem Marcin z Jastrowia i mam VW Touran 1,9 TDI 105 KM z 2007 roku
GG 7631161
Skype jak coś na PW
Nie nienawidzę cwaniactwa
służę pomocą w diagnostyce grupy VAG




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Moduł zapłonu/cewka - silnik 4cyl. iv7 23 6,268 12-05-2021 14:02
Ostatni post: grzeczny_52
  2.8 204km ayl wypadanie zapl na 2 cyl Tjman21 14 5,266 04-12-2020 15:34
Ostatni post: saltech
  ATM - drgania, wypadanie zapłonu, pobór oleju misiek5 3 1,985 02-04-2020 10:18
Ostatni post: kristof370
  Moduł zapłonu - silnik 6cyl. badtomee 4 1,720 21-06-2016 07:42
Ostatni post: badtomee

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name