Ocena wątku:
Układ Chłodzenia VW Sharan
28-11-2013, 20:55
Post: #1
Układ Chłodzenia VW Sharan
Witam.
Mam problem i proszę o rady i sugestie.
Zakupiłem VW Sharan rok 2001 diesel 115 km. Jako , że były problemy z zagrzaniem się płynu chłodzącego przyczyną walnięty termostat dlatego też został wymieniony i tutaj zaczyna się problem.
Po wymianie i zalaniu układu nowym płynem przystąpiłem zgodnie z książką do odpowietrzania. Przy odpowietrzaniu nie byłem w stanie doprowadzić do włączenia się wentylatora , temperatura doszła do 90 st i koniec . Ponadto jeśli chodzi o nawiew nie daje ciepłego powietrza. Pomyślałem , że jak ostygnie to wtedy będzie ok. Na drugi dzień zbiornik wyrównawczy pusty. Dolałem płynu i niby wszystko ok , po przejechaniu 3 km temperatura na 90 stopni i stoi natomiast dalej brak ciepłego powietrza z nawiewów . Grzałem go jeszcze raz i znowu tem. do 90 stopni i koniec. Zaznaczam iż wcześniej przed wymianą termostatu wszystko było ok. Nawiew grzał ciepłym powietrzem. Termostat sprawny bo badany przed włożeniem.
Co jeszcze mogę dodać, jak było mało płynu przed dolewką to zagrzał się płyn tak prawie do czerwonej kreski i nie włączył się wentylator . Wziąłem to na konto złego i słabego odpowietrzenia ?
Moje pytanie brzmi co zrobiłem źle ? Jak naprawić to aby było ciepłe powietrze i sprawdzić czy działają wentylatory ?
Jeśli mógłbym prosić o foto to było by super bo chcę to zrobić sam.
Dzięki serdeczne za rady. Pozdrawiam.
Reklama

29-11-2013, 02:40 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-11-2013 04:31 przez b-rad.)
Post: #2
RE: Układ Chłodzenia VW Sharan
Kolego, mam ten sam problem, nie grzeje w ogóle przód po zmianie płynu. Robiłem cuda ale płyn nadal nie dociera do nagrzewnicy, nie mam pojęcia za co się jeszcze złapać ale jest to bardzo denerwujące.


Też masz tak że wyłączysz climatronika na off, po 30sek włączasz i lekko ciepłem dmuchnie ? Oczywiście mowa o nagrzanym silniku.

Spotkałem się z paroma postami "stajesz pod górkę odkręcasz korek od zbiorniczka, uzupełniasz płyn na max, trzymasz 2000tyś obrotów przez 15 min i sam się odpowietrzy" niestety nie działa,

Wiele osób obstawiało pompę cieczy, ale jednak pompa z powodu wymiany płynu się nie zepsuje prawda?

Nikt nie zna odpowiedzi na pytanie w którą stronę dokładnie ma krążyć płyn, próbowalem zaciskać węże które idą na tył ale niestety z wymiernym skutkiem. Ręce opadają, w aucie zimno, jedynie tył grzeje tyle bardzo dobrze ale i tak jest tragedia. Sad
29-11-2013, 07:40
Post: #3
RE: Układ Chłodzenia VW Sharan
Najlepiej to po uzupelnieniu plynu w zbiorniczku poprostu luzowac weze na wszelkich rurkach i powiny spore ilosci pwoietrza wychodzic. Najlepiej jak jeszcze to sie robi na odpalonym silniku. Tylko nie goracym bo sie poparzysz.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
29-11-2013, 10:58
Post: #4
RE: Układ Chłodzenia VW Sharan
W moim przypadku zdejmowałem przewody z nagrzewnicy, w ogóle nie leci z nich płyn.
29-11-2013, 17:54
Post: #5
RE: Układ Chłodzenia VW Sharan
w kabinie masz ustawione ma maxa grzanie jak robisz to odpowietrzanie??



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
29-11-2013, 17:55
Post: #6
RE: Układ Chłodzenia VW Sharan
tak, na HI
29-11-2013, 18:18 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-11-2013 18:25 przez Rakus.)
Post: #7
RE: Układ Chłodzenia VW Sharan
Wygląda jakby któryś przewód był zatkany, albo pompa nie tłoczy cieczy.
Spróbuj zdjąć wąż z nagrzewnicy, i dmuchnij w zbiorniczek.
Jak masz zdjęty wąż z nagrzewnicy, i pracujący to wcale nie leci płyn?
Spróbuj może zdjąć drugi wąż. Może jest zatkana nagrzewnica i nie ma przepływu cieczy przez nią i są węże zamienione. Można też spróbować przy zdjętym wężu zwiększyć obroty może przepcha.
Co do odpowietrzania to najlepiej wjechać na jakiś stromy najazd, by zbiorniczek wyrównawczy był jak najwyżej.
Przyszło mi jeszcze do głowy że jak jest zapowietrzona nagrzewnica, można zdjąć wąż powrotny z nagrzewnicy i zwiększyć ciśnienie w zbiorniczku, by płyn wypchnął powietrze z nagrzewnicy.
U mnie jak leciało letnie powietrze, to przepłukałem układ płukaczem, nowy czyjnik temp. oryginal i zamieniałem miejscami węże do nagrzewnicy w pedał na obwodnicy. Po dwóch zmianach węży zaczęło na wyższych obrotach lecieć gorące-parzące powietrze.
Niestety po roku nagrzewnica mi się rozszczelniła Sad

hayabusaona porównaj na vagu wskazania z czujnika temp. w sterowniku silnika i licznika. Może walnięty czujnik i dlatego wentylator się nie włącza, albo wentylator walnięty. Spróbuj go na krótko uruchomić.

Dla potomnych
Zauważyłem iż licznik rzadko kiedy mi pokazywał silnik zagrzał się go 90 stopni, wymieniłem dwa termostaty, przepłukałem układ i dalej to samo. Kiedyś w nerwach walnąłem ręką w deskę i ....... Wskazówka od razu do pionu poszła, i za chwilę znów trochę w dół.
Jak podpiołem pod vaga i sprawdziłem temp w sterowniku silnika 89-90 C, a w liczniku 70C.
Podejrzewam że u mnie są zimne luty do poprawki, lub jak słyszałem jest słaba masa. Przy wymianie żarówek w liczniku poprawie luty na wskaźniku temp. i potraktuje wszystkie wtyczki contactspray'em.
Jak to pomoże to na pewno napiszę, chyba, że kto inny ma jakiś na to pomysł.

uffffff



Sharan ADY 2.0 + LPG
Peugeot 406 - ukochane auto
Kiedy każdy pomysł zaczyna wydawać Ci się genialny - dopij wódkę i idź spać
30-11-2013, 01:04 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-11-2013 02:23 przez b-rad.)
Post: #8
RE: Układ Chłodzenia VW Sharan
U mnie sprawa w sumie wygląda dużo gorzej, galaxy miało odłączoną całkowicie tylną nagrzewnicę oraz brak pieca,

Podłączyłem węże, było w nim trochę syfu, wymyłem. No i przy zakupie gdy podłączony był sam przód, grzało idealnie, z nawiewów aż parzyło, a teraz jest tragedia. Zaparowane szyby itd.


test nr 1 zmiana węży, podłączyłem odwrotnie węże które idą na tył, nic nie dało

Żadnego schematu w necie od podłączania tych węży niestety nie ma,

test nr 2 zdejmuję węże z nagrzewnicy, z prawego leci płyn dość hmm znacznie, gdy zaciskałem kciukiem to trysnęło na paredziesiąt cm, zdejmuję lewy stoi w nim płyn, lecz z nagrzewnicy nawet strumyczek nie popłynie, zdejmę korek ze zbiorniczka to lewego węża leci woda lecz delikatnie bo schodzi nadmiar ze zbiorniczka,

stwierdziłem zapchana nagrzewnica, wziąłem szlauch ogrodowy, przepłukałem ją i zostawiłem zalaną wodą, żadnego rezultatu.

Tak naprawdę to jedynie zostaje mi do wymiany pompa wody, przy okazji płukanie układu, Jutro chyba ją wyciągnę, bo nic innego nie zostało już....

Gdyby ktoś miał schemat podłączeń, bądź chciało się narysować to Smile piwo ma gwarantowane ode mnie bo już dostaję pierd..... z tym samochodem,
01-12-2013, 18:34
Post: #9
RE: Układ Chłodzenia VW Sharan
Witam,
Więc tak , po zebraniu wielu rozumów i przeczytaniu wielu różnych tekstów przez wujka google na środę mam do sprawdzenia dwie wersje.
Pierwsza z nich to dodatkowa pompka elektryczna (pierwsza to oczywiście pompa mechaniczna ) która się znajduje za filtrem paliwa a która ma za zadanie przetłoczenie płynu którego jest bardzo dużo w układzie. Przeczytałem iż omawiana pompka ma jeszcze pracować około 3 minut po wyłączeniu silnika co u mnie się nie dzieje. Natomiast naprawa może być bardzo prosta gdyż mogą być tylko zużyte szczotki. W chwili kiedy owa pompka nie działa objawem może być brak ogrzewania w samochodzie. Natomiast druga rzecz to przeczytałem iż może być zatkany "trójnik" nie wiem jak to fachowo nazwać. Jest to plastik łączący przewód cienki wychodzący od góry zbiornika wyrównawczego i łączący dwa inne cienkie przewody, gdzieś przeczytałem , że to może być również powodem złego odpowietrzenia właśnie przez zatkany ten trójnik. Po dokonanym osobiście sprawdzeniu w środę opisze oraz jak mi się uda załączę zdjęcia z owego przeglądu.
Co to tematu wiatraka na chłodnicy to sprawdziłem podpinając na krótko i działa. Więc zostaje jeszcze czujnik temperatury który również sprawdzę.

Pozdrawiam.
02-12-2013, 20:05
Post: #10
RE: Układ Chłodzenia VW Sharan
Pompa wody wyjęta, jest luz na wałku, po za tym w stanie bdb, wirnik cały. A przyczyna braku ogrzewania dalej nieznana.


Nie ma nikt z was schematu podłączenia przewodów nagrzewnicy ?




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Układ chłodzenia - problem Gawel9 6 5,491 16-05-2021 00:46
Ostatni post: Piter1028
  Niska temperatura silnika/słabe ogrzewanie/niskie ciśnienie w układzie chłodzenia. marcin01081985 80 19,008 11-01-2019 00:40
Ostatni post: pikolo
  Wyrzuca płyn z układu chłodzenia papaver 16 10,379 03-06-2018 10:50
Ostatni post: wesol
Wink Zapowietrzony układ zasilania alhambra 2004 115KM pawello2 1 1,982 14-10-2015 11:37
Ostatni post: suhhar
  AFN - problem z układem chłodzenia lzp 16 7,238 11-05-2015 22:33
Ostatni post: wesol
  Problem z układem chłodzenia AHU AndreV20 6 3,741 16-04-2014 21:50
Ostatni post: AndreV20
  Jak odpowietrzyć układ Camomon rail rafik114 17 19,411 07-01-2014 22:05
Ostatni post: sharan2004
  Alhambra 1,9 TDI -puchną węźe układu chłodzenia Viktor 29 21,991 28-12-2012 17:19
Ostatni post: Viktor
  Układ zasilania paliwa w AUY lech181 11 14,069 26-12-2012 14:55
Ostatni post: wesol
  Zapowietrzony układ paliwowy alilee 8 10,901 22-11-2012 12:04
Ostatni post: alilee

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name