Ocena wątku:
kodowanie abs vag 4.9
03-11-2013, 14:43
Post: #11
RE: kodowanie abs vag 4.9
Czy wartość podstawowa to zera a kod to suma poszczególnych funkcji?
Reklama

03-11-2013, 15:06
Post: #12
RE: kodowanie abs vag 4.9
(03-11-2013 14:43)tomtomkaz napisał(a):  Czy wartość podstawowa to zera a kod to suma poszczególnych funkcji?

Dokładnie tak. Powiedzmy że masz kontrl. klocków, spryskiwaczy, MFA, auto z Niemiec, zwykły serwis co 15kkm i manualna skrzynia.
Zaczynamy od 00000.
??xxx: wyposażenie dodatkowe - musi być 13
xx?xx: kraj - ma być 1
xxx?x: wskazania serwisowe - wpisać 0
xxxx?: skrzynia biegów: - wbijamy 1
i wychodzi nam 13101
To jest bardzo prosty proces, wymaga jedynie znajomości podstawowej matmy. Zapisz sobie stare kodowanie gdzieś na kartce i jedziesz Wink



SEAT Alhambra 1.9TDI (AFN) 142KM/325Nm
03-11-2013, 15:41
Post: #13
RE: kodowanie abs vag 4.9
(03-11-2013 14:39)sharan2004 napisał(a):  u mnie jest coś takiego jak w załaczniku, czy to jest jakiś tam CAN???

sharan2004. to nei swiadczy o CANie w aucie. Mam to tez w swom SGA a jest z 2000 roku i tak samo w golfie. Czy to oznacza z emam w golfie mk4 CAN??? Zrozum ze CAn to instalacja nie pradowa a sygnalowa. Czyli 90% kabli w aucie to cieniutkie żylki przepuszczajace jedynie informacje. Dlatego tez mamy mozliwosc zwiekszania predkosci wycieraczje przez przeprogramowanie komputera czy chocby zmniejszanie napeicia na zarowki co daje nam procentowe ustawianie lamp itd. Tego w naszych SGA nie zaznasz prawda??
7M3 920 840 N to 920 oznacza ze masz CAN na liczniku. Jakby bylo 919 to by byl analogowy. I zareczam ze analogowe nie sa zamienne z tymi cyfrowymi nawet jak wtyczki beda pasowac. Poczytaj sobie na forum golfa bo tam chlopaki dosc czesto szukaja licznikow z fisem pelnym i jak dobrze poczytasz to zrozumiesz ze licznik 920 z fisem nie jest taki drogi a ten 919 z pelnym fisem to trzeba szukac nawet latami i kosztuje tez kosmiczne kwoty 600-900 zl.
Powtórze jeszcze raz. Nie wiem jak tu w SGA jest z tymi lcznikami bo tu jeszcze jest ten bajer ze nie ma na liczniku immo jak w reszcie vagów wiec to calkiem odosobniony przypadek. Trzeba kombinowac bo mozliwe ze sie uda ale moze trzeba bedzie poprostu zaadoptowac ten licznik z angola.

Tak nawiasem mowiac to czemu nie podepniesz tego licznika angielskiego i nie zczytasz jakei tam jest kodowanie i nie zapodasz do tego licznika europejskiego??



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
03-11-2013, 16:02
Post: #14
RE: kodowanie abs vag 4.9
Nie mam teraz auta w domu i dlatego nie podałem Wam kodów. Jak tylko zapne kompa to pokombinuje i napiszę co wyszło. Dzięki za podpowiedzi. Rozjaśniliście mi to troche i teraz wiem co próbować zrobić.
03-11-2013, 18:51 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-11-2013 20:49 przez tomtomkaz.)
Post: #15
RE: kodowanie abs vag 4.9
Dorwałem auto i zapiołem kompa.
Angol ma kod 13411 a europejczyk po prostu 1 ??? Wprowadziłem do europejczyka 13111 i lipa, nie gada. Po czym wprowadziłem do anglika 13111 i mam w kilometrach. Chyba na tym pozostanę. Trudno przełożyć tarcze ze skalą prędkości?

Wesol znów miałeś rację. Instalację muszę mieć z nowszego modelu a zegary ze starszego choć to dziwne bo oba są 1/2 wyświetlacza czy jak się to nazywa.

Mam jeszcze jeden nowy problem. Chciałem połączyć się z radiem ale łączył się i zaraz przerywał połączenie i wyskakiwały jakieś chińskie cyferki. Nie byłem w stanie nic zmienić a po rozłączeniu radio woła kodu którego nie znam. I co teraz zrobić z tym fantem? Wprowadziłem dwa razy na chybił trafił i teraz już nic nie mogę zrobić. Na forum znalazłem że jest jakiś pin od safe ale nie wiem o co z nim chodzi?
03-11-2013, 21:25 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-11-2013 21:29 przez tomtomkaz.)
Post: #16
RE: kodowanie abs vag 4.9
Z kodem do radia już sobie poradzę ale dlaczego vag nie chce mi się połączyć? Co jest przyczyną? Udało mi się raz z komunikować i diabeł mnie podkusił żeby zmienić kod z 1 na 0 a teraz nie mogę tego odwrócić.
03-11-2013, 21:49
Post: #17
RE: kodowanie abs vag 4.9
bo kabel do diagnostyki masz na USB co nie?? Spróbuj kablem na COM na jakims starym lapku albo na stacjonarnym to zobczysz ze sie skomunikujesz z radiem. Ewentualnie VCDS moze sie polaczyc z tym modulem.

Z tym radiem to juz na forum bylo cos takiego z zablokowaniem. Poszukaj na forum bo tu nie za bardzo zeby kontynuowac gdyż temat jest inny.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
03-11-2013, 22:12 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-11-2013 22:14 przez tomtomkaz.)
Post: #18
RE: kodowanie abs vag 4.9
Z kodem już znalazłem.
Masz rację mam usb. Będę próbował bo nie mam za bardzo możliwości z com. Z mechaniką sobie radze nawet nie tak źle. Przeróbka na manual nie przyspożyła mi żadnych problemów, ale elektryka słabo. Co do vaga to będę potrzebował jeszcze pomocy bo jestem początkujący i zasięgam info tylko z forum. Ale to później, może w nowym wątku tak żeby innym początkującym się przydało.
Dzięki za pomoc i do następnego.

Co to jest VCDS?
03-11-2013, 22:17
Post: #19
RE: kodowanie abs vag 4.9
vcds to kabel i program nieco lepszy jak vagcom



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
04-11-2013, 03:35
Post: #20
RE: kodowanie abs vag 4.9
wesol mało to chyba Ty wiesz pisząc bzdury o szczątkowym CANie. Znowu piszesz wywody na pół strony zupełnie nie związane z tematem, panie moderatorze, no chyba że to tez forum GM... Musisz pogodzić się z faktem,że nie jesteś mistrzem świata i także możesz się mylić, już raz Ci to udowodniłem. Jak na moderatora przystało daruj sobie chamskie docinki, na temat mojej wiedzy, bo w przeciwieństwie do Ciebie pracuje w serwisie w GB gdzie robimy auta nie tylko z grupy VAG,i na diagnostyce a nie DIANOSTYCE jak Ty nie poprzestajemy... "Dianostyka OPEL i VAG -wszystkie modele włącznie z najnowszymi." robiąc remapy z programowaniem sterowników włącznie. W każdym razie nie mam zamiaru więcej się denerewować czytając Twoje chamskie docinki dla tego zostawiam Cię z Twoim "szczatkowym CANem" i życze przyjemnego diagnozowania OPLI i VAGow włacznie z najnowszymi Big Grin




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kodowanie modułu centralnej elektryki 7M0962258K tomecek25 3 363 19-03-2024 18:59
Ostatni post: tomecek25
  Kodowanie po założeniu haka futrzak 0 767 29-04-2021 11:43
Ostatni post: futrzak
  PIN i kodowanie kluczyka. Charles 12 5,118 15-09-2020 12:07
Ostatni post: Viper
  Samozmieniające się kodowanie (np. MFD)? rodzynek 3 3,227 14-07-2013 00:15
Ostatni post: rodzynek

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name