Ocena wątku:
niepokojacy dzwięk w tylnym moście 4motion
06-06-2013, 17:51
Post: #31
RE: niepokojacy dzwięk w tylnym moście 4motion
nie mam zielonego pojęcia .....
znalazłem go zgodnie z namiarami serwisu i nr seryjnym i w zasadzie juz zamówiłem Smile
jak dotrze do mnie w poniedziałek to chyba sam bedę chciał go wymienić ,wiec dlatego dopytuje o jego lokalizacje ..
podsumowując mam zacząć szukać pod siedzeniem kierowcy Smile
Reklama

11-06-2013, 15:15
Post: #32
RE: niepokojacy dzwięk w tylnym moście 4motion
(06-06-2013 16:43)wesol napisał(a):  A to czasem nie jest czujnik przesuniec bocznych montowany wlasnie pod siedzeniem??

mogłem Cie posłuchać przed zamówieniem ... bo to chyba jest czujnik przesuniec bocznych o którym pisałeś ... co prawda zamówiłem go przez błąd serwisu w którym byłem na diagnostyce ,ponieważ podali mi nr seryjny nie tego czujnika co trzeba ,bo wlasnie nie potrzebuje czujnika o którym pisałeś tylko CZUJNIK PRZYŚPIESZEŃ WZDŁUŻNYCH ...
SadSadSad
i jest problem bo juz mniejsza o to ze zamroziłem 150pln w czujnik który wystaie na allegro i nie wiem kiedy sie sprzeda to za żadne skarby nie mogę znaleźć potrzebnego mi czujnika
11-06-2013, 17:35
Post: #33
RE: niepokojacy dzwięk w tylnym moście 4motion
jest światełko w tunelu
http://allegro.pl/czujnik-przyspieszenia...61050.html
po rozmowie telefonicznej postanowiłem że jutro wysyłam swój niesprawny czujnik
11-06-2013, 21:38
Post: #34
RE: niepokojacy dzwięk w tylnym moście 4motion
Pisałeś o czujniku przesunięć wzdłużnych, a dajesz linka do napraw przesunięć poprzecznych.



SEAT Alhambra 1.9TDI (AFN) 142KM/325Nm
14-06-2013, 14:49
Post: #35
RE: niepokojacy dzwięk w tylnym moście 4motion
tak ale dzwoniłem do gostka i to dla niego bez róznicy ,jeden i drugi naprawia ...
poza tym nie wiem dlaczego ale mój wyjety z auta czujnik przyspieszenia wzdłużnego ma ten sam symbol co czujnik opisywany w tej własnie aukcji jako czujnik przyspieszenia poprzecznego ...
ale chyba mniejsza o to ,bo tak jak pisałem robi i jedne i drugie ... we wtorek powinien do mnie dotrzeć ,później tylko kalibracja za pomocą kompa i powinno być po temacie ... choc juz sam w to nie moge uwierzyć ale muszę.... ni mi nie pozostało hehehe
17-06-2013, 16:50
Post: #36
RE: niepokojacy dzwięk w tylnym moście 4motion
Zycze pow.z tym tematem.bo wiem ze ciezki jest..
18-06-2013, 00:18
Post: #37
RE: niepokojacy dzwięk w tylnym moście 4motion
Na początku witam wszystkich użytkowników forum. Mam identyczny problem czyli zgrzyt podczas ruszania ze skręconymi kołami. VAG nie pokazuje żadnych błędów a po wyjęciu bezpiecznika nr 5 hałas nie występuje. Mam pytanie czy jak odłączam czujniki pod siedzeniem kierowcy to jeśli by były uszkodzone to czy hałas powinien nie występować? U mnie własnie tak jest, dodam jeszcze że jeden mechanik twierdził że to było od zawieszenia tylnego coś tam powymieniał (jakieś gumy) problem zniknął ale za jakiś czas powrócił więc to jest cos innego. Dodam jeszcze że dawniej zgrzyt nie występował za każdym razem. Pozdrawiam i czekam na jakieś sugestie i podpowiedzi oraz mam nadzieję na rozwiązanie problemu kolegi i mojego.
18-06-2013, 15:49 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-06-2013 14:45 przez Viktor.)
Post: #38
RE: niepokojacy dzwięk w tylnym moście 4motion
u mnie jak wyjmowałem uszkodzony czujnik to zgrzyt nadal był ......... musiałem jezdzic i tak z wyjetym bezpiecznikiem NR 5
WŁASNIE DOTARŁ DO MNIE NAPRAWIONY CZUJNIK PRZYSPIESZEN WZDŁUZYCH I jutro go montuje i i jadę na VAG go skalibrować.
Mam nadzieje ze na tym temat sie skończy i bedzie wszystko cacy ...
jutro dam znać jak poszło ..
PS: wizyta u mechanika który ma mi zaadoptować włożony już na miejsce sprawny czujnik przesunęła sie na poniedziałek ....
jak na razie po włażenie sprawnego czujnika nic sie nie zmieniło ,dodatkowo pojechałem do kolegi ktory posiada WAGA i błędów tez nie odczytał ....wiec czekam na tę wielką adaptacje zrobioną przez serwis który cały czas stawia że na banka to był ten walniety czujnik .....
25-06-2013, 17:14 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-06-2013 17:19 przez Viktor.)
Post: #39
RE: niepokojacy dzwięk w tylnym moście 4motion
no i lipa ..
Czujnik przyspieszenia (G-251) po naprawie nadal fiksuje ....
Doszło juz do tego że sam wsiadłem jako pasażer z mechanikami i pokazywali mi co sie dzieje, a mianowicie polepszyły mu sie wskazania poczatkowe ale przy ruszaniu zaczyna sie coś przesterowywać i pokazuje nierealne wartości Sad
Serwis nadal obstawia że to czujnik i pozostaje mi kupienie drugiego ,ewentualnie najlpeszym rozwiązaniem byłoby znalezienie kogoś kto ma też 4motion i ESP i bez żadnej ingerencji podpiecie sie pod jego auto i odczytanie wartosci ,ewentualnie jednym ruchem wyjecie z pod siedzienia czujnika ze sprawnego auta i założenie go na chwile do mnie ..... CZY ZNAJDZIE SIĘ KTOŚ TAKI ... Sad czy to szukanie igły w stogu siana Sad
Dzieki temu rozwiązał bym sprawę czy to na bank czujnik .. masakra

Szczerze to mam juz serdecznie dość Sad
Czy naprawdę nie ma nikogo w promieniu 100km kto potrafiłby to naprawić ...
Juz momentami nie chce mi sie wierzyć że tyle problemu mam z powodu jednego małego cholernego czujnika Sad
A moze nie wierzyć znawcą i wyjać most i go poprostu rozebrać i moze znajdzie sie jakas usterka .... PRZECIEZ TO JAKIES CHORE ehhhhh
25-06-2013, 21:03 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-06-2013 21:04 przez fredric.)
Post: #40
RE: niepokojacy dzwięk w tylnym moście 4motion
Jakbyś tak wypełnił swój profil to byłoby łatwiej sprawdzić skąd jesteś i kto ma najbliżej.
A ten czujnik aby wyjąć jest miejsce czy trzeba fotel wyjmować???



był Sharan 2.8 lpg 4x4 2001
jest rrrumsterrr
do pracy jumper




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  4motion, na ile to potrzebne i problematyczne? m-blue 10 8,474 20-06-2016 19:01
Ostatni post: ufolz
  Dziwny dźwięk z silnika Stiven 2 1,527 14-04-2016 15:17
Ostatni post: Stiven
  dziwny głośny dźwięk spod maski quent 6 3,544 22-09-2015 14:17
Ostatni post: pawelstolik
  1Z 90 KM Niepokojący dźwięk silnika - Nagranie Gostas 5 3,285 04-04-2015 19:13
Ostatni post: wesol
  Kilka pytań - pedał sprzęgła- czasami nie odbija - w połowie dziwny dzwięk szarancza 5 15,002 09-12-2014 21:47
Ostatni post: szarancza
  Czy to normalny dzwiek silnika? ndru 11 7,451 14-11-2014 16:46
Ostatni post: wesol
  problem auy dziwny dzwięk z podszybia gralik 38 21,581 26-04-2014 15:21
Ostatni post: trojaczkileg
  Dziwny dźwięk Alhambra 1.9 AUY dmusek 5 3,902 09-11-2013 15:17
Ostatni post: dmusek
  Metaliczny dźwięk po wciśnięciu sprzęgła - 1.9 TDI AUY dadi 9 8,824 01-09-2013 11:03
Ostatni post: dadi
  Dziwny dźwięk przy gaszeniu Scrappy 3 3,540 04-08-2013 19:09
Ostatni post: Scrappy

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name