Ocena wątku:
Czy jak jest ESP to auto posada kontrolę trakcji
07-02-2013, 09:20
Post: #21
RE: Czy jak jest ESP to auto posada kontrolę trakcji
bogos, bo Cię ktoś przez przypadek zbanuje za takie posty Wink prawie jak bot Big Grin



nie mam już galaxy ale ciągle chcę galaxie Big Grin
Reklama

07-02-2013, 11:58
Post: #22
RE: Czy jak jest ESP to auto posada kontrolę trakcji
Bogos nam wkleił dokładne rozwinięcie co i jak ;-).
I z tego co zaobserwowałem u mnie ( jak też pisałem wcześniej, i jak możemy przeczytać wyżej ) w MK2 jak ESP jest włączone a jakieś koło zaczyna buksować, to wtedy "odcina gaz", a jak wyłączymy ESP to występuje moim zdaniem(bo inaczej nie wiem jak to wytłumaczyć) "wykorzystanie hamulców do przyhamowania kół znajdujących się w poślizgu" - co skutkuje zmuszeniem przeciwnego koła do "ciągnięcia" i ciągną dwa koła.



Sharan 1.9 TDI AUY + Suszarka ARL = 166KM i 393Nm
07-02-2013, 12:24
Post: #23
RE: Czy jak jest ESP to auto posada kontrolę trakcji
Ehh. Trzeba chłopakom dopomóc jak jest możność. No ale nie mam ochoty na niemiłe niespodzianki.
Pozdro ENDRJUU222
07-02-2013, 13:14
Post: #24
RE: Czy jak jest ESP to auto posada kontrolę trakcji
bogos, to taki żart oczywiście z tym banem, nie odbierz tego w zły sposób Wink
ostatnio nasze forum przeżywa atak botów a one właśnie wklejają takie długie encyklopedyczne regułki...



nie mam już galaxy ale ciągle chcę galaxie Big Grin
07-02-2013, 16:51
Post: #25
RE: Czy jak jest ESP to auto posada kontrolę trakcji
jak wylaczas esp to i wylacza ASR. Dajesz pedal w podloge to miela oba kola na osi bo moc jest a tle duza ze nie ma raczj emowy zeby jedno kolo mieliło a drugie stalo. Zadne kolo nie jest przyhamowywane.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
07-02-2013, 17:13
Post: #26
RE: Czy jak jest ESP to auto posada kontrolę trakcji
Kurde Endrju222 wkręciłeś mnie hehehehe !!!
Oczywiście biorę jako żart. Ale jak ktoś by chciał poczytać to tu wszystko znajdzie na temat ASR i jak to funguje.

http://pl.wikipedia.org/wiki/System_kontroli_trakcji
07-02-2013, 19:31
Post: #27
RE: Czy jak jest ESP to auto posada kontrolę trakcji
(07-02-2013 16:51)wesol napisał(a):  jak wylaczas esp to i wylacza ASR. Dajesz pedal w podloge to miela oba kola na osi bo moc jest a tle duza ze nie ma raczj emowy zeby jedno kolo mieliło a drugie stalo. Zadne kolo nie jest przyhamowywane.

Według tego jednak jest: http://pl.wikipedia.org/wiki/System_kontroli_trakcji
"wykorzystanie hamulców do przyhamowania kół znajdujących się w poślizgu – rozwiązanie zapewniające szybki czas reakcji systemu"

+ W MK1 135km ~ - gaz w podłogę i kręciło się tylko jedno koło.
W MK2 115km - gaz w podłogę i kręcą się oba bo "moc jest na tyle duża"?
Chyba coś jednak inaczej działa.



Sharan 1.9 TDI AUY + Suszarka ARL = 166KM i 393Nm
07-02-2013, 19:51
Post: #28
RE: Czy jak jest ESP to auto posada kontrolę trakcji
(07-02-2013 19:31)piotto0 napisał(a):  Według tego jednak jest: http://pl.wikipedia.org/wiki/System_kontroli_trakcji
"wykorzystanie hamulców do przyhamowania kół znajdujących się w poślizgu – rozwiązanie zapewniające szybki czas reakcji systemu"

+ W MK1 135km ~ - gaz w podłogę i kręciło się tylko jedno koło.
W MK2 115km - gaz w podłogę i kręcą się oba bo "moc jest na tyle duża"?
Chyba coś jednak inaczej działa.

Ale mowa jest o tym ze wylaczamy ESP a jak wylaczamy ESP to i kontrole trakcji czyli ASR. Jade po lekim luku w pogode deszczowa z lekki mi opadami lub po opadach i daje na 2 pedal w podloge, kola lekko straca przyczepnosc i zdlawi auto.
JAde jeszcze raz i wylaczam ESP i daje po gazie. Kola miela i nie ma hamowania. Dziala tylko uklad ABS jak hamujesz. ASR raczej malo ma wspolnego z hamowaniem. Ma on ograniczac moc a nie hamowac.

Sa auta np golfy 4 w których jest wylacznik tak jak unas ESP i wylacza ci tez calosc i zostaje ABS. Ale sa tez takie ubozsze nieco co maja wylacznik ASR z takim tez napisem jest ten guzik. Wylaczasz ASR i masz tez tylko ABS. ESP to uklad rozszerzony wiec nie robili dwóch guzikow do wylaczania ESP i ASR osobno bo ktos am wersje bogatszą.
We wszystko ni eufaj na tej wiki bo pisza tez ze w oplu silnik 2.0 i 2.2 DTI to silniki isuzu jak isuzu w oplu to jedynie 1.7 i 3.0.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
07-02-2013, 20:58
Post: #29
RE: Czy jak jest ESP to auto posada kontrolę trakcji
(07-02-2013 19:51)wesol napisał(a):  
(07-02-2013 19:31)piotto0 napisał(a):  Według tego jednak jest: http://pl.wikipedia.org/wiki/System_kontroli_trakcji
"wykorzystanie hamulców do przyhamowania kół znajdujących się w poślizgu – rozwiązanie zapewniające szybki czas reakcji systemu"

+ W MK1 135km ~ - gaz w podłogę i kręciło się tylko jedno koło.
W MK2 115km - gaz w podłogę i kręcą się oba bo "moc jest na tyle duża"?
Chyba coś jednak inaczej działa.

Ale mowa jest o tym ze wylaczamy ESP a jak wylaczamy ESP to i kontrole trakcji czyli ASR. Jade po lekim luku w pogode deszczowa z lekki mi opadami lub po opadach i daje na 2 pedal w podloge, kola lekko straca przyczepnosc i zdlawi auto.
JAde jeszcze raz i wylaczam ESP i daje po gazie. Kola miela i nie ma hamowania. Dziala tylko uklad ABS jak hamujesz. ASR raczej malo ma wspolnego z hamowaniem. Ma on ograniczac moc a nie hamowac.

Sa auta np golfy 4 w których jest wylacznik tak jak unas ESP i wylacza ci tez calosc i zostaje ABS. Ale sa tez takie ubozsze nieco co maja wylacznik ASR z takim tez napisem jest ten guzik. Wylaczasz ASR i masz tez tylko ABS. ESP to uklad rozszerzony wiec nie robili dwóch guzikow do wylaczania ESP i ASR osobno bo ktos am wersje bogatszą.
We wszystko ni eufaj na tej wiki bo pisza tez ze w oplu silnik 2.0 i 2.2 DTI to silniki isuzu jak isuzu w oplu to jedynie 1.7 i 3.0.

Nie ufam we wszystko + ja też nie mówię że mam 100% racji, tylko chce się wymienić wiadomościami bo zawsze człowiek się uczy. Jednak z tego co zaobserwowałem to jak jest włączony ESP to jest tak jak mówisz że odcina gaz = dławi auto jak koło straci przyczepność. Jednak jak wyłacze ESP i dam "po gazie" to koła mielą racja ale dwa a nie jedno jak to jest w starych Sharanach MK1 bez systemów, tego nie mogę zrozumieć.
Z tymi guzikami to racja - ESP jest to rozszerzony układ jak mówisz w którym znajduje się ASR, a w golfach jest tylko ASR np, i wtedy jest guzik do jego wyłączenia / włączenia i wydaje mi się że działa to tak samo jak tutaj tzn. Włączone ASR = odcina gaz jak jest uślizg koła, wyłączone ASR = ciągnie na dwa buty i nic nie odcina.



Sharan 1.9 TDI AUY + Suszarka ARL = 166KM i 393Nm
07-02-2013, 21:57 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-02-2013 21:59 przez wesol.)
Post: #30
RE: Czy jak jest ESP to auto posada kontrolę trakcji
kolego w golfach mk4 jest ten sam sterownik z pompa abs i tez mam w swoim ESP i wylacznik. Ja ci mowie ze wciskasz przycisk i nie ma i ESP i ASR. PRzyjmij to wkoncu. A sprawdz to co ja mowie jak jednym kolem sie ustawisz na lodzie a drugim na asfalcie i czy ci cos przyhamuje to kolo w poslizgu. ESP dohamowuje niektóre kola a asr tylko ogranicza moc.

Odlacz zasialnie na pompe abs albo wypnij wtyczke od niej i wtedy zobacz czy beda mielic te dwa kola czy tylko jedno.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nie dochodzi napięcie do lewego lusterka a w prawym jest rombad 1 857 14-11-2019 21:00
Ostatni post: kalamb
  Co to jest/7M3820005J tyger 11 2,928 24-04-2018 20:17
Ostatni post: wesol
  Czy jest MAP sensor w 2.8 AYL Sokol335 4 1,693 04-11-2017 15:30
Ostatni post: Sokol335
  co to jest Jaski82 0 1,195 10-06-2015 21:56
Ostatni post: Jaski82
  gdzie jest przkaznik swiec zarowych vw t5 2.5 tdi axd rafikk87 2 5,624 26-01-2014 01:22
Ostatni post: biart3
  Co to jest? tacini 5 3,058 28-09-2013 19:57
Ostatni post: wesol
  Jaka jest różnica miedzy tymi licznikami andrzej_7777 0 1,732 16-02-2013 19:04
Ostatni post: andrzej_7777

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name