Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy jak jest ESP to auto posada kontrolę trakcji
#21
bogos, bo Cię ktoś przez przypadek zbanuje za takie posty Wink prawie jak bot Big Grin
nie mam już galaxy ale ciągle chcę galaxie Big Grin
Odpowiedz




#22
Bogos nam wkleił dokładne rozwinięcie co i jak ;-).
I z tego co zaobserwowałem u mnie ( jak też pisałem wcześniej, i jak możemy przeczytać wyżej ) w MK2 jak ESP jest włączone a jakieś koło zaczyna buksować, to wtedy "odcina gaz", a jak wyłączymy ESP to występuje moim zdaniem(bo inaczej nie wiem jak to wytłumaczyć) "wykorzystanie hamulców do przyhamowania kół znajdujących się w poślizgu" - co skutkuje zmuszeniem przeciwnego koła do "ciągnięcia" i ciągną dwa koła.
Sharan 1.9 TDI AUY + Suszarka ARL = 166KM i 393Nm
Odpowiedz
#23
Ehh. Trzeba chłopakom dopomóc jak jest możność. No ale nie mam ochoty na niemiłe niespodzianki.
Pozdro ENDRJUU222
Odpowiedz
#24
bogos, to taki żart oczywiście z tym banem, nie odbierz tego w zły sposób Wink
ostatnio nasze forum przeżywa atak botów a one właśnie wklejają takie długie encyklopedyczne regułki...
nie mam już galaxy ale ciągle chcę galaxie Big Grin
Odpowiedz
#25
jak wylaczas esp to i wylacza ASR. Dajesz pedal w podloge to miela oba kola na osi bo moc jest a tle duza ze nie ma raczj emowy zeby jedno kolo mieliło a drugie stalo. Zadne kolo nie jest przyhamowywane.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#26
Kurde Endrju222 wkręciłeś mnie hehehehe !!!
Oczywiście biorę jako żart. Ale jak ktoś by chciał poczytać to tu wszystko znajdzie na temat ASR i jak to funguje.

http://pl.wikipedia.org/wiki/System_kontroli_trakcji
Odpowiedz




#27
(07-02-2013, 16:51)wesol napisał(a): jak wylaczas esp to i wylacza ASR. Dajesz pedal w podloge to miela oba kola na osi bo moc jest a tle duza ze nie ma raczj emowy zeby jedno kolo mieliło a drugie stalo. Zadne kolo nie jest przyhamowywane.

Według tego jednak jest: http://pl.wikipedia.org/wiki/System_kontroli_trakcji
"wykorzystanie hamulców do przyhamowania kół znajdujących się w poślizgu – rozwiązanie zapewniające szybki czas reakcji systemu"

+ W MK1 135km ~ - gaz w podłogę i kręciło się tylko jedno koło.
W MK2 115km - gaz w podłogę i kręcą się oba bo "moc jest na tyle duża"?
Chyba coś jednak inaczej działa.
Sharan 1.9 TDI AUY + Suszarka ARL = 166KM i 393Nm
Odpowiedz
#28
(07-02-2013, 19:31)piotto0 napisał(a): Według tego jednak jest: http://pl.wikipedia.org/wiki/System_kontroli_trakcji
"wykorzystanie hamulców do przyhamowania kół znajdujących się w poślizgu – rozwiązanie zapewniające szybki czas reakcji systemu"

+ W MK1 135km ~ - gaz w podłogę i kręciło się tylko jedno koło.
W MK2 115km - gaz w podłogę i kręcą się oba bo "moc jest na tyle duża"?
Chyba coś jednak inaczej działa.

Ale mowa jest o tym ze wylaczamy ESP a jak wylaczamy ESP to i kontrole trakcji czyli ASR. Jade po lekim luku w pogode deszczowa z lekki mi opadami lub po opadach i daje na 2 pedal w podloge, kola lekko straca przyczepnosc i zdlawi auto.
JAde jeszcze raz i wylaczam ESP i daje po gazie. Kola miela i nie ma hamowania. Dziala tylko uklad ABS jak hamujesz. ASR raczej malo ma wspolnego z hamowaniem. Ma on ograniczac moc a nie hamowac.

Sa auta np golfy 4 w których jest wylacznik tak jak unas ESP i wylacza ci tez calosc i zostaje ABS. Ale sa tez takie ubozsze nieco co maja wylacznik ASR z takim tez napisem jest ten guzik. Wylaczasz ASR i masz tez tylko ABS. ESP to uklad rozszerzony wiec nie robili dwóch guzikow do wylaczania ESP i ASR osobno bo ktos am wersje bogatszą.
We wszystko ni eufaj na tej wiki bo pisza tez ze w oplu silnik 2.0 i 2.2 DTI to silniki isuzu jak isuzu w oplu to jedynie 1.7 i 3.0.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
#29
(07-02-2013, 19:51)wesol napisał(a):
(07-02-2013, 19:31)piotto0 napisał(a): Według tego jednak jest: http://pl.wikipedia.org/wiki/System_kontroli_trakcji
"wykorzystanie hamulców do przyhamowania kół znajdujących się w poślizgu – rozwiązanie zapewniające szybki czas reakcji systemu"

+ W MK1 135km ~ - gaz w podłogę i kręciło się tylko jedno koło.
W MK2 115km - gaz w podłogę i kręcą się oba bo "moc jest na tyle duża"?
Chyba coś jednak inaczej działa.

Ale mowa jest o tym ze wylaczamy ESP a jak wylaczamy ESP to i kontrole trakcji czyli ASR. Jade po lekim luku w pogode deszczowa z lekki mi opadami lub po opadach i daje na 2 pedal w podloge, kola lekko straca przyczepnosc i zdlawi auto.
JAde jeszcze raz i wylaczam ESP i daje po gazie. Kola miela i nie ma hamowania. Dziala tylko uklad ABS jak hamujesz. ASR raczej malo ma wspolnego z hamowaniem. Ma on ograniczac moc a nie hamowac.

Sa auta np golfy 4 w których jest wylacznik tak jak unas ESP i wylacza ci tez calosc i zostaje ABS. Ale sa tez takie ubozsze nieco co maja wylacznik ASR z takim tez napisem jest ten guzik. Wylaczasz ASR i masz tez tylko ABS. ESP to uklad rozszerzony wiec nie robili dwóch guzikow do wylaczania ESP i ASR osobno bo ktos am wersje bogatszą.
We wszystko ni eufaj na tej wiki bo pisza tez ze w oplu silnik 2.0 i 2.2 DTI to silniki isuzu jak isuzu w oplu to jedynie 1.7 i 3.0.

Nie ufam we wszystko + ja też nie mówię że mam 100% racji, tylko chce się wymienić wiadomościami bo zawsze człowiek się uczy. Jednak z tego co zaobserwowałem to jak jest włączony ESP to jest tak jak mówisz że odcina gaz = dławi auto jak koło straci przyczepność. Jednak jak wyłacze ESP i dam "po gazie" to koła mielą racja ale dwa a nie jedno jak to jest w starych Sharanach MK1 bez systemów, tego nie mogę zrozumieć.
Z tymi guzikami to racja - ESP jest to rozszerzony układ jak mówisz w którym znajduje się ASR, a w golfach jest tylko ASR np, i wtedy jest guzik do jego wyłączenia / włączenia i wydaje mi się że działa to tak samo jak tutaj tzn. Włączone ASR = odcina gaz jak jest uślizg koła, wyłączone ASR = ciągnie na dwa buty i nic nie odcina.
Sharan 1.9 TDI AUY + Suszarka ARL = 166KM i 393Nm
Odpowiedz
#30
kolego w golfach mk4 jest ten sam sterownik z pompa abs i tez mam w swoim ESP i wylacznik. Ja ci mowie ze wciskasz przycisk i nie ma i ESP i ASR. PRzyjmij to wkoncu. A sprawdz to co ja mowie jak jednym kolem sie ustawisz na lodzie a drugim na asfalcie i czy ci cos przyhamuje to kolo w poslizgu. ESP dohamowuje niektóre kola a asr tylko ogranicza moc.

Odlacz zasialnie na pompe abs albo wypnij wtyczke od niej i wtedy zobacz czy beda mielic te dwa kola czy tylko jedno.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nie dochodzi napięcie do lewego lusterka a w prawym jest rombad 1 882 14-11-2019, 21:00
Ostatni post: kalamb
  Co to jest/7M3820005J tyger 11 2,952 24-04-2018, 20:17
Ostatni post: wesol
  Czy jest MAP sensor w 2.8 AYL Sokol335 4 1,708 04-11-2017, 15:30
Ostatni post: Sokol335
  co to jest Jaski82 0 1,205 10-06-2015, 21:56
Ostatni post: Jaski82
  gdzie jest przkaznik swiec zarowych vw t5 2.5 tdi axd rafikk87 2 5,649 26-01-2014, 01:22
Ostatni post: biart3
  Co to jest? tacini 5 3,082 28-09-2013, 19:57
Ostatni post: wesol
  Jaka jest różnica miedzy tymi licznikami andrzej_7777 0 1,745 16-02-2013, 19:04
Ostatni post: andrzej_7777

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości