Ocena wątku:
Czy jak jest ESP to auto posada kontrolę trakcji
04-02-2013, 22:30
Post: #1
Czy jak jest ESP to auto posada kontrolę trakcji
Witam, przepraszam jak piszę w złym dziale, chcę kupić sharana, posada on esp i tutaj mam pytanie czy auto posada również układ asr. Drugie pytanie mam następujące, auto ma przednią szybę z drucikami do grzania ale nie ma osobnego przycisku do włączania jej ogrzewania, właściciel twierdzi że przyciskiem do grzania tylnej szyby włącza się również grzanie przedniej, zdekodowałem vin ale nie mogę znaleźć nic sensownego na temat grzania przedniej szyby. Podaję vin wvwzzz7mz1v010541.
Reklama

04-02-2013, 22:38
Post: #2
RE: Czy jak jest ESP to auto posada kontrolę trakcji
Możliwe że poprzedni właściciel dołożył sobie podgrzewaną przednią szybę i podpiął się pod włącznik tylnej.



SEAT Alhambra 1.9TDI (AFN) 142KM/325Nm
04-02-2013, 22:50
Post: #3
RE: Czy jak jest ESP to auto posada kontrolę trakcji
(04-02-2013 22:30)adk11 napisał(a):  Witam, przepraszam jak piszę w złym dziale, chcę kupić sharana, posada on esp i tutaj mam pytanie czy auto posada również układ asr.
Jak jest esp to zawsze jest asr.



był Sharan 2.8 lpg 4x4 2001
jest rrrumsterrr
do pracy jumper
04-02-2013, 22:51 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-02-2013 22:56 przez Bogos.)
Post: #4
RE: Czy jak jest ESP to auto posada kontrolę trakcji
W sharanie po roku 2000 załancza się automatycznie ta szyba przynajmniej u mnie tak jest przy ok -10 stopni, szczerze nigdy na to nie zwracałem uwagi jakoś się samo załanczalo i samo odłanczalo .Chociaż powinno być dwa przyciski od szyb na panelu sterowania to fakt. ESP to jest kontrola trakcji.
04-02-2013, 23:06 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-02-2013 23:08 przez fredric.)
Post: #5
RE: Czy jak jest ESP to auto posada kontrolę trakcji
W poprzednim sharanie(wypasiony 2000r) miałem podgrzewaną przednią szybę i miałem przycisk osobny do uruchamiania i jak przeglądałem ogłoszenia to nie widziałem innego rozwiązania.Ciekawe na jakiej zasadzie to działa..... czujnik temperatury z automatu uruchamia szybę czy np czujnik światła rozpoznaje zamarzniętą szybę.



był Sharan 2.8 lpg 4x4 2001
jest rrrumsterrr
do pracy jumper
04-02-2013, 23:17
Post: #6
RE: Czy jak jest ESP to auto posada kontrolę trakcji
ja mam szybę grzaną przednią - przycisk jest osobno i tak być powinno - u mnie przy manualnej klimie jest tak, że jak pokrętło ustawiam na szybę, żeby dmuchało (czyli odmgławianie) to włącza się automatycznie ogrzewanie szyby i AC. mogę to ręcznie wyłączyć z przycisku lub wyłącza się samo po jakimś czasie, gdy "wyczuje", że szyba jest już sucha. nie wiem na jakiej zasadzie się automatycznie odłącza, ale zauważyłem, że jak szyba jest mokra czy zaparowana, to działa praktycznie cały czas.
nie wiem jak przy climatroniku, ale pewnie też jak dasz max na odmgławianie szyby czołowej to też powinno się ogrzewanie szyby włączyć.
z szybą tylną pod jednym przyciskiem są jedynie ogrzewane lusterka.



nie mam już galaxy ale ciągle chcę galaxie Big Grin
04-02-2013, 23:24
Post: #7
RE: Czy jak jest ESP to auto posada kontrolę trakcji
Ja pisze jak ja mam. Mam dwa przyciski od szyb, jeden na tył drugi na przód z tym że na przód nigdy jej nie włączałem bo przy kilku stopniowym mrozie zapalała mi sie automatycznie i podgrzewanie przedniej szyby samo działało chociaż podejrzewam że mogłem to tez i sam wyłączyć ( tak jak pisałem wyżej nie zwracałem na to uwagi). Widocznie miałeś mniej wypasionego jak mój z 2002. Ogrzewanie przedniej szyby tez możesz włączyć za pomocą Climatronika. CZUJNIK ŚWIATŁA to nie bardzo mogę zrozumieć twojej intencji , czy to poważne pytanie czy jakaś drwina?, czy też chodzi Ci o lusterko wsteczne?
04-02-2013, 23:39
Post: #8
RE: Czy jak jest ESP to auto posada kontrolę trakcji
przednia szybe mozesz sobie sam wlaczyc albo przy niskich temp sama sie wlacza.powinny byc dwa wlaczniki do szyb,przedniej i tylniej innej opcji nie robili tzn ze grzanie bez wlacznika szyby
05-02-2013, 01:01
Post: #9
RE: Czy jak jest ESP to auto posada kontrolę trakcji
(04-02-2013 22:51)Bogos napisał(a):  W sharanie po roku 2000 załancza się automatycznie ta szyba przynajmniej u mnie tak jest przy ok -10 stopni, szczerze nigdy na to nie zwracałem uwagi jakoś się samo załanczalo i samo odłanczalo .Chociaż powinno być dwa przyciski od szyb na panelu sterowania to fakt. ESP to jest kontrola trakcji.


(04-02-2013 23:24)Bogos napisał(a):  Ja pisze jak ja mam. Mam dwa przyciski od szyb, jeden na tył drugi na przód z tym że na przód nigdy jej nie włączałem bo przy kilku stopniowym mrozie zapalała mi sie automatycznie i podgrzewanie przedniej szyby samo działało chociaż podejrzewam że mogłem to tez i sam wyłączyć ( tak jak pisałem wyżej nie zwracałem na to uwagi). Widocznie miałeś mniej wypasionego jak mój z 2002. Ogrzewanie przedniej szyby tez możesz włączyć za pomocą Climatronika. CZUJNIK ŚWIATŁA to nie bardzo mogę zrozumieć twojej intencji , czy to poważne pytanie czy jakaś drwina?, czy też chodzi Ci o lusterko wsteczne?
Nie jest to żadną drwiną tylko jak przeczytać twój pierwszy post to przynajmniej ja zrozumiałem że u ciebie działa to automatycznie tzn nie masz osobnego przycisku(tak jak autor postu), dlatego byłem zdziwiony.A czujnik światła/zmierzchowy/deszczu ma naprawdę różne zastosowania dlatego byłem ciekaw jak to działa u ciebie z automatu. Zaznaczam że miałem sharana z grzaną szybą i wiem na jakiej zasadzie u mnie to działało i jak uruchomić szybę niezależnie. Po prostu źle cię zrozumiałem i tyle.



był Sharan 2.8 lpg 4x4 2001
jest rrrumsterrr
do pracy jumper
05-02-2013, 07:10
Post: #10
RE: Czy jak jest ESP to auto posada kontrolę trakcji
esp to nie kontrola trakcji. To uklad stabilizacji toru jazdy. Innymi slowy prowadzi tak auto by lecialo po torze jaki sobie chcemy po kacie skretu kół oraz odpowiednich czujnikach. Kontrola trakcji to uklad antyposlizgowy przy ruszaniu badz zrywnym przyspieszaniu unas ma oznaczenie ASR ale w innych markach to jest jako TC.
To ze powinny byc wdwa przyciski to kazdy we. Tu ktos cos podrutowal, moze i to dziala i moze nawet sie to komus podobac ze dzialaja dwie szyby naraz itd ale sprawdz czy chociaz ta szyba podgrzewa sie na calej powierzchni.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nie dochodzi napięcie do lewego lusterka a w prawym jest rombad 1 857 14-11-2019 21:00
Ostatni post: kalamb
  Co to jest/7M3820005J tyger 11 2,928 24-04-2018 20:17
Ostatni post: wesol
  Czy jest MAP sensor w 2.8 AYL Sokol335 4 1,693 04-11-2017 15:30
Ostatni post: Sokol335
  co to jest Jaski82 0 1,195 10-06-2015 21:56
Ostatni post: Jaski82
  gdzie jest przkaznik swiec zarowych vw t5 2.5 tdi axd rafikk87 2 5,624 26-01-2014 01:22
Ostatni post: biart3
  Co to jest? tacini 5 3,058 28-09-2013 19:57
Ostatni post: wesol
  Jaka jest różnica miedzy tymi licznikami andrzej_7777 0 1,732 16-02-2013 19:04
Ostatni post: andrzej_7777

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name