Ocena wątku:
Co wyłącza oryginalny alarm, pilot czy otwarcie zamka kluczykiem?
29-01-2013, 01:49 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-09-2018 19:22 przez tolus24.)
Post: #1
Co wyłącza oryginalny alarm, pilot czy otwarcie zamka kluczykiem?
Witajcie,
dzisiaj się zastanawiałem nad montażem alarmu i z jednej strony jest fabryczny...
Żeby sprawdzić załączyłem pilotem, otworzyłem kluczykiem i nie wyje.
Druga opcja, załączone pilotem z otwartą szybą, po włożeniu łapki do auta, wyje klaksonSmile
Wniosek - ręczne otwarcie drzwi rozbraja alarm ( chyba że za krótko czekałem), pytanie czy w drzwiach jest czujnik immo ( wątpię baaardzo) czy sygnał otwarcia centralnego go deaktywuje to by było chyba kretyństwem...
chyba że jeszcze czegoś nie opanowałemSmile ??
Pozdrawiam,



Pozdrawiam,
Michał
-------------------------------------------------------------------------
Nie polemizuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później pobije doświadczeniem...
Reklama

29-01-2013, 09:19
Post: #2
RE: co wyłącza oryg alarm, pilot czy otwarcie zamka?
otwarcie grotem w zamku drzwi nie moze zalaczyc alarmu bo przeciez otwierasz auto normalnym kluczem. Niektore auta maja np jeden klucz z pilotem a drugi zwykly wiec co na jedym mozesz jechac a na drugim juz nie??
Poza tym w golfie mam dwa scyzory i np zakniecie pilotem i otwarcie grotem tez nie powoduje uruchomienia alarmu. Tylko nieoryginalne alarmy zazwyczaj sa tak robione ze sa podpiete pod krańcówke drzwi i jesli nie rozbroisz pilotem to otwarcie drzwi czymkolwiek powoduje wycie.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
29-01-2013, 10:28
Post: #3
RE: co wyłącza oryg alarm, pilot czy otwarcie zamka?
ja z kolei mam taki alarm niefabryczny, że jak jest uzbrojony z pilota dodatkowego a otworze go pilotem z kluczykiem fabrycznym, to wyje gdy tylko włożę kluczyk do stacyjki Big Grin czasami siara na parkingu pod sklepem, jak zapomnę czym zamknąłem albo się przez przypadek wciśnie. osobiście uważam, że alarm, nawet fabryczny, powinien się uzbrajać i rozbrajać tylko pilotem. z kluczyka można co najwyżej drzwi otworzyć i zamknąć. nie powinno się dać rozbroić alarmu kluczykiem.



nie mam już galaxy ale ciągle chcę galaxie Big Grin
29-01-2013, 10:36
Post: #4
RE: co wyłącza oryg alarm, pilot czy otwarcie zamka?
Nie spotkałem się z takim rozwiązaniem, żeby otwarcie drzwi rozbrajało alarm, tym bardziej w niefabrycznych , a trochę z tematem mam do czynienia. Dziwi mnie to, że przy otwartej szybie po zamknięciu przy włożeniu ręki do środka, alarm się włączył ( czujniki ruchu koło lampki), przy zamknięciu pilotem, a otwarciu z kluczyka nic się nie zadziało po otwarciu drzwi, więc tak jakby kluczyk rozbroił alarm, chociaż jak pisałem, mogłem za szybko to zrobić i nie zdążył się uzbroić... testy były na szybko, może zamiast dyskutować będzie trzeba powtórzyćSmile
Jedyne co mi przyszło do głowy, to że przy klamce jest cewka immo, która pozwala na rozbrojenie przy otwarciu oryg. pilotem, co przyznam wydaje mi się mało prawdopodobne...



Pozdrawiam,
Michał
-------------------------------------------------------------------------
Nie polemizuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później pobije doświadczeniem...
29-01-2013, 10:40
Post: #5
RE: co wyłącza oryg alarm, pilot czy otwarcie zamka?
przy klamce nic nie ma. Nawet gdyby to blacha by wytlumiala. Poza tym immo nie ma nic do alarmu. To osobne watki. Immo jest do unieruchmienia auta jak ktos probuje odpalic auto bez kluczyka czyli łamakiem itp.
Ja sprawdze jak mam w golfie



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
29-01-2013, 11:01 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-01-2013 11:04 przez daneczek76.)
Post: #6
RE: co wyłącza oryg alarm, pilot czy otwarcie zamka?
fabryczny alarm mam i jest tylko i wyłącznie rozbrajany z pilota w kluczyku , i zasada jakiegokolwiek alarmu nie może się opierać że gdy włożymy kluczyk do zamka i otworzymy drzwi to rozbroimy alarm bo mija się z celem posiadanie w tym momencie alarmu, bo pierwszy lepszy łepek otworzy nam auto na tz. "sztosy" czy "łamaki" i po kłopocie alarm się rozbroi i [automat-usunięto wulgaryzm].

(29-01-2013 01:49)m-blue napisał(a):  Wniosek - ręczne otwarcie drzwi rozbraja alarm ( chyba że za krótko czekałem),

Raczej masz coś zrąbane po otwarciu drzwi kluczykiem przy uzbrojonym alarmie , alarm powinnien się włączyć po otwarciu drzwi.



Proszę pisać na Maila bo PW jest zapchane.
29-01-2013, 20:56 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-01-2013 21:10 przez dkarold.)
Post: #7
RE: co wyłącza oryg alarm, pilot czy otwarcie zamka?
U mnie działa uzbrajanie i rozbrajanie fabrycznego alarmu "z kluczyka" i "z pilota". Jak zostawię otwarte okno, zamknę kluczykiem samochód (miga dioda), poczekam chwilę i włożę rękę, zaczyna wyć alarm. W instrukcji Alhambry piszą o uzbrajaniu alarmu z kluczyka:
   



Seat Alhambra '99, 1.9 TDI 110 KM, AFN
30-01-2013, 08:38
Post: #8
RE: co wyłącza oryg alarm, pilot czy otwarcie zamka?
To że są niefabryczne alarmy sterowane z "kluczyka" wynika z potrzeby rynku. Jest wiele aut mających pilota do otwietania/zamykania auta pilotem nie posiadających alarmu, więc ktoś wpadł na pomysł, że zarobi na sprzedaży bądź instalacji takich alarmów co podłączy się do wiązki centralnego zamka i przy okazji załączy i wyłączy alarm; to pozostawiam bez komentarza. Ale żeby fabryka stosowała takie rozwiazanie wydaje mi się mało prawdopodobne.
30-01-2013, 12:25
Post: #9
RE: co wyłącza oryg alarm, pilot czy otwarcie zamka?
Też mnie to dziwi, ale widzisz wyżej instrukcję alhambry. Wychodzi na to co podejrzewałem. Znalazłem na jakimś forum info, że to jest zabezpieczenie w zasadzie tylko w przypadku wybicia szyby. Jakby Ci chcieli auto zwinąć, to i tak sobie ktoś go ładnie otworzy i alarm rozbroi. No chyba, że się mylę... i jednak działa tylko z pilota - w co wątpięSmile



Pozdrawiam,
Michał
-------------------------------------------------------------------------
Nie polemizuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później pobije doświadczeniem...
30-01-2013, 14:21
Post: #10
RE: co wyłącza oryg alarm, pilot czy otwarcie zamka?
albo masz alarm dokladany albo jest cos skiepszczone - takie sa moje wnioski i na 99% tak byc nie powinno. Zazwyczaj auto kupowane w salonie jest doposażane w takie wynalazki jak alarm. Przynajmniej tak to wygladalo w oplu jak robilem. Moze tu ktos cos skiepszczyl, moze byal jakas awaria i ktos cos przerabial- nie jest powiedziane.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zwarcie na akumulatorze VW Sharan: brak kierunkowskazów, wycieraczek, zamka centralne p4w3l 3 278 17-09-2023 20:12
Ostatni post: Niemago
  Uniwersalny sterownik centralnego zamka vw sharan 99r Krzakenes 1 315 24-12-2022 12:02
Ostatni post: wesol
  Sterownik centralnego zamka juniorbhm 31 15,620 17-08-2022 11:30
Ostatni post: Pawelas
  Przy włączeniu ogrzewania przedniej szyby wyłącza się ESP mcgiwer 17 6,447 20-07-2022 14:02
Ostatni post: Venom069
Smile Jaki pilot i pastyka smithpl 0 398 22-09-2021 10:27
Ostatni post: smithpl
  Domykanenie szyb pilot/kluczyk miggi_1980 2 1,261 08-07-2020 10:00
Ostatni post: kalamb
  Dziwne zachowanie... alarm czy elektryka? Dacota 1 1,034 09-04-2019 06:58
Ostatni post: wesol
  Nie działa pilot centralnego zamka mkl niebieski91 23 9,074 15-07-2018 01:53
Ostatni post: andrew7800
  Uniwersalny sterownik zamka do Alehambra 98 Pawcio87 5 3,566 03-01-2017 18:06
Ostatni post: tolus24
  Oryginalny moduł haka Galaxy 2002 potrzebuje zdjęcie bogdan013 9 3,934 11-11-2016 14:24
Ostatni post: wesol

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name