Ocena wątku:
Oryginalny moduł haka Galaxy 2002 potrzebuje zdjęcie
08-11-2016, 15:59
Post: #1
Oryginalny moduł haka Galaxy 2002 potrzebuje zdjęcie
Witam,mam Galaxy 2002 zakupiony w Szwajcarii,kupiłem teraz w Niemczech na placu oryginalny hak od tego samego rocznika z oryginalną instalacją do niego z wtyczką z 13 PIN i to wszystko normalnie pracowało 14 lat na pierwszym Galaxy.U nas w serwisie powiedzieli że mi brak modułu haka ale oni go nie mają a co najgorsze nie wiedzą nawet jak on wygląda i gdzie go zamontować a bez niego nie bedzie pracować lampka kontrolna kierunkowskazów przyczepy i będę miał problemy z lampką ostrzegawczą przepalonej żarówki Confused czy może ktoś ma ten rocznik z zamontowanym hakiem i modułem i może mi napisać gdzie to się znajduje w samochodzie i moze mi wysłać zdjęcia tego cacka?no i czy jest potrzebne jakieś programowanie komputera,jakiś VAG?Pytam bo mam coraz mniej zaufania do profesjonalizmu fachowców w serwisie.dziękuję z góry za pomoc
Reklama

08-11-2016, 20:18
Post: #2
RE: Oryginalny moduł haka Galaxy 2002 potrzebuje zdjęcie
Mam hak westfalia dedykowany do sharana z gniazdem 15 pin.
Poprzedni właściciel wpiął go na pająka do instalacji. Nie mam problemu z kontrolką przepalonej żarówki. Nie działa kontrolka przyczepy na zegarach...

Modułu tam żadnego nie było i nie będzie. To jest zwykła instalacja, nic się w kompie nie programuje. Jedynie możesz szukać gotowej wtyczki - ja mam takie dwie podejzane o to, że to od haka: jedna jest pod zderzakiem, druga za lewą kratką w bagażniku. Czemu nikt ich nie wykorzystał to nie wiem, mi się nawet nie bardzo chciało sprawdzać do czego są.



--
Był: VW SHARAN VR6 4motion (2001) - dobrze służył.
08-11-2016, 21:04
Post: #3
RE: Oryginalny moduł haka Galaxy 2002 potrzebuje zdjęcie
W tych autach nie ma CAN wiec i programowan nie ma no i moduly sa zbedne o ile ich sens jest tam montowania to tylko ta kontrolka. W zasadzie to w golfie 4 mam cos takiego. Poprostu po podpieciu przyczepki jak jade i wrzucam kierunek to miga taka jedynka na zegarze. Tyle z tego pożytku.

Trzeba sie normalnie wpiac w instalacje tylnych swiatel i po temacie.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
09-11-2016, 09:38
Post: #4
RE: Oryginalny moduł haka Galaxy 2002 potrzebuje zdjęcie
[quote='wesol' pid='98720' dateline='1478631850']
W tych autach nie ma CAN wiec i programowan nie ma no i moduly sa zbedne o ile ich sens jest tam montowania to tylko ta kontrolka. W zasadzie to w golfie 4 mam cos takiego. Poprostu po podpieciu przyczepki jak jade i wrzucam kierunek to miga taka jedynka na zegarze. Tyle z tego pożytku.

Trzeba sie normalnie wpiac w instalacje tylnych swiatel i po temacie.


No to bardzo dziekuje za odpowiedzi,przynajmiej wiem o co chodzi i idę do warsztatu opie.....ć majstrów.teraz to może poszukam tylko tego modułu,w końcu przeczytałem instrukcje i tam pisze że jak ta jedynka miga to pokazuje że lampki na przyczepie są ok a ze względu na to że często jadę za granice to żebym wiedział jeżeli mi trzaśnie lampka kierunkowskazu,wiecie jacy są tam pod względem przepalonych żarówek,guten tag i 40 euro Angry
09-11-2016, 16:03
Post: #5
RE: Oryginalny moduł haka Galaxy 2002 potrzebuje zdjęcie
Jakiego modułu? Toż tłumaczą Ci tu, że modułu tam nie ma! :-)



--
Był: VW SHARAN VR6 4motion (2001) - dobrze służył.
09-11-2016, 16:11
Post: #6
RE: Oryginalny moduł haka Galaxy 2002 potrzebuje zdjęcie
Moze byc ale nie musi. to tez nie jakis elektroniczny mega komp tylko prosty uklad i tylko wlasnie czuwa nad kierunkami. Reszta niestety nie jest monitorowana. dlatego mowie by pominac to wszystko tylko zapodac pod kable od swiatel i sprawa rozwiazana.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
09-11-2016, 16:18
Post: #7
RE: Oryginalny moduł haka Galaxy 2002 potrzebuje zdjęcie
Moźe jak kiedyś będzie mi sie mocno nudzić to sprawdzę te wolne kostki z tyłu...
Uważam, że modułu tam nie ma żadnego a jedynie instalacja jest wpięta do modułu centralnej elektryki i ona załatwia sprawę kontrolki kierunków.



--
Był: VW SHARAN VR6 4motion (2001) - dobrze służył.
10-11-2016, 21:39
Post: #8
RE: Oryginalny moduł haka Galaxy 2002 potrzebuje zdjęcie
Moźe jak kiedyś będzie mi sie mocno nudzić to sprawdzę te wolne kostki z tyłu...
Uważam, że modułu tam nie ma żadnego a jedynie instalacja jest wpięta do modułu centralnej elektryki i ona załatwia sprawę kontrolki kierunków.

no to z góry ci dziękuje jeeli się znudzisz Big Grin
11-11-2016, 12:21 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-11-2016 12:22 przez tolus24.)
Post: #9
RE: Oryginalny moduł haka Galaxy 2002 potrzebuje zdjęcie
Witam.

Jeśli chodzi o instalowanie haka w Galaxie i Sharanie to nie było do końca tak samo. W Fordach występowały dodatkowe przekaźniki/moduły, które były sygnowane znaczkami i numeracją Forda i były do kupienia jako części zamienne w Fordzie, jeśli chodzi VW to chyba jedyne moduły jakie były to były firmy Jaeger i do kupienia były tylko w tej firmie bądź niezależnych sprzedawców, w serwisie tylko jako komplet z hakiem i wiązką. Jednak kiedy i w jakich przypadkach były montowane tu i tu nigdy nie rozgryzłem, nie wiem czy nawet pracownicy serwisów wiedzą, ponieważ haki zawsze były montowane jako akcesoria, a to daje duże możliwości, na pewno często występowały w przypadku gdy auto miało czujniki parkowania ale czy zawsze to nie wiem i na pewno w celu nie przeciążania oryginalnej instalacji. W VW o ile pamiętam, przy jednym z oryginalnych zestawów haka wiązka miała gotowe wtyczki, które podpinało się pod kostki lamp, a lampy do nich, jeśli chodzi o sterowanie i wtedy moduł centralnej elektryki rozpoznawał podpięcie przyczepy na zasadzie zmiany rezystancji (tak jak poznaje np. przepaloną żarówkę) dlatego w opcji kodowania modułu centralnej elektryki jest opcja haka holowniczego. Tak jak koledzy piszą podpinając na tzw. pająka też będzie działać.

Pozdrawiam
11-11-2016, 14:24
Post: #10
RE: Oryginalny moduł haka Galaxy 2002 potrzebuje zdjęcie
Tak bo salon to zamawia auta z roznym wyposazeniem. Czasem trzeba dolozyc cos jak np ten hak. I tu teraz bywa roznie bo zaklada sie czasami haki ori-tez jtos to robi czyli firma zewnetrzna ale to zazwyczaj pozadna firma i pieniazki kosztuje raczej spore. czasami i w salonach w aso zaklada sie i jakies haki od prywaciarzy np hakpol itp. Tak samo bywalo z blokadami skrzyn biegow czasem bear byl a czasami jakis szajs. Zawsze mozna zadzwonic do aso do Kozlowskiego w Szczecinie na Struga i poprosic o mechanika z mazdy Gabrysia Chudzianka to moze opowie jak to zakladal blokady majac do dyspozycji kilka roznych resztek takich blokad do dyspozycji. Ja tego odmowilem bo stwierdzilem ze nie bede dwa dni dlubal za przeproszeniem w g u w n i e.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Moduł komfortu/centralnej elektryki - kodowanie/dodawanie funkcji/zmiana modułu/rozpiska/pytania/problemy marecki_name 500 119,517 05-04-2024 23:27
Ostatni post: tomecek25
Photo moduł BSI, Multi Control Module - 2.0 ADY - KUPIĘ :-) Szeroki 0 251 10-05-2023 18:34
Ostatni post: Szeroki
  Podłączenie haka do orginalnej instalacji him2k 1 16,416 01-12-2019 20:29
Ostatni post: wisnia18-21
  Co wyłącza oryginalny alarm, pilot czy otwarcie zamka kluczykiem? m-blue 31 18,387 03-02-2019 17:07
Ostatni post: wesol
  Galaxy MK1 problemy z centralnym zamkiem BOGUSS 19 7,378 06-01-2018 22:55
Ostatni post: bialekmleko
  Sharan 2002 1.9 TDi skrzynka z bezpiecznikami przy akumlatorze wilmir 3 3,012 27-06-2017 19:36
Ostatni post: andrew7800
  Demontaż lusterka zew. w Galaxy cezary 3 2,965 31-08-2016 12:28
Ostatni post: dominikd
  Galaxy 2.0 benzyna silnik forda, Tempomat nie działa opalony181 0 1,268 11-11-2015 20:45
Ostatni post: opalony181
  Ford Galaxy B+G 1995 wtyczka zasilania czujnika cofania uwek 0 1,080 10-07-2015 07:46
Ostatni post: uwek
  Galaxy MK1 2.0 DOHC 1995r -kilka problemów Szymon500 4 2,489 06-05-2015 11:11
Ostatni post: mirekwalczyk

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name