Ocena wątku:
Sharan więcej pali po wymianie skrzyni biegów :-(
28-01-2013, 10:49 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-01-2013 10:49 przez Dudi77.)
Post: #11
RE: Sharan więcej pali po wymianie skrzyni biegów :-(
(28-01-2013 10:40)wesol napisał(a):  moim zdaniem to nie jest wina skrzyni. Roznica przelozen nie jest jaks mega duza miedzy skrzynami a poza tym zazwyczja różnią sie nie wszystkimi biegami a raczej ostanimi. Poza tym przecież jadac ze stala predkoscia nie jest to zbytnio istotne czy masz oborty 2300 czy 2500 bo roznica w spalaniu nie z tego wynika.

wesol - co masz na myśli? Skoro to nie wina skrzyni/przełożeń, to co może być przyczyną większego spalania?


(27-01-2013 14:43)marcyb3 napisał(a):  ja u siebie zimą zawsze licze około 1litr wiecej spalania,wiadomo auto dłużej się nagrzewa.może byc dużo przyczyn wiekszego spalania np: wtryski, pompa, zapłon,moim zdaniem to przez mrozy tak ci wychodzi,to jeszcze nie jest tragedia

Tą różnicę spalania zauważyłem jeszcze zanim nadeszła jesień/zima.
Reklama

28-01-2013, 11:00
Post: #12
RE: Sharan więcej pali po wymianie skrzyni biegów :-(
A może brudny filtr powietrza ? ;D
28-01-2013, 11:04
Post: #13
RE: Sharan więcej pali po wymianie skrzyni biegów :-(
(28-01-2013 11:00)sebter napisał(a):  A może brudny filtr powietrza ? ;D

Hehe, nie, nie. To są "sprawy eksploatacyjne", a o to dbam i ze względu na to, że dużo jeżdżę, to często olej wymieniam 2x w roku (na lato i na zimę), a z tym wszystkie filtry, także powietrza. ;-)
29-01-2013, 18:15
Post: #14
RE: Sharan więcej pali po wymianie skrzyni biegów :-(
witam ani filtry ani oleje nie sa wine wiekszego spalania mnialem podobnie jak sie mi rosypala oginalna skrzynia w 3 po wlozeniu niby orginalnej i zapewnieniu fachowcow podnioslo sie spalanie o 1 .5 litra na 100 jak dostalem orginal wrucilo do normy i niema co szukac w podlodze dziur .pozdrawiam
29-01-2013, 22:35
Post: #15
RE: Sharan więcej pali po wymianie skrzyni biegów :-(
(29-01-2013 18:15)jurekgo napisał(a):  witam ani filtry ani oleje nie sa wine wiekszego spalania mnialem podobnie jak sie mi rosypala oginalna skrzynia w 3 po wlozeniu niby orginalnej i zapewnieniu fachowcow podnioslo sie spalanie o 1 .5 litra na 100 jak dostalem orginal wrucilo do normy i niema co szukac w podlodze dziur .pozdrawiam

Witaj. Czyli jednym słowem chcesz mi powiedzieć, że skrzynia nie jest idealnie dopasowana do silnika i nic z tym nie idzie zrobić jak tylko wymienić na właściwą? Kurcze, i znowu wydatki jeśli się zdecyduję.
30-01-2013, 02:03
Post: #16
RE: Sharan więcej pali po wymianie skrzyni biegów :-(
jeśli faktycznie skrzynia jest z innego modelu i jest "krótsza" (poszukaj oznaczeń skrzyni biegów) to ze spalaniem nic nie zrobisz.
ale też uważam za nieekonomiczne powtórne przekładanie skrzyń -1 litr więcej.. policz ile tych litrów kupisz za kasę z zakupu nowej skrzyni i przekładki.
Masz wszystko sprawne, po co "psuć", jeśli skrzynia krótsza to auto jest dynamiczniejsze - jeździć Smile
Chcesz auto ekonomiczne kup sobie Polo 1,4 D.



Jeżdżę na felgach KUTYCH firmy slik i dziur się nie boję - http://www.forgedwheels.pl
30-01-2013, 08:39
Post: #17
RE: Sharan więcej pali po wymianie skrzyni biegów :-(
la eile ta skrzynia bedzie krótsza?? czy to ma takie znaczenie na spalanie?? Czy jakby dorobil cos w swojej albo jakis modyfikacje dokonal na duzo wieksze przelozenie niż seria to co spalanie by wzroslo. Czemu porducent nie zrobi skrzyni np 7 czy 8 biegowej z mega duzymi przelozeniami to przeciez wg tej teorii to by nasze aut a plily ze 4 litry bo male to pewnie ze 2.5 litra na sto. Ach ci producenci nigdy nie mysla i nie robia tak jak to pragnie potencjalny użytkownik- co za złośliwość.

Nie rozumiem tylko tego ze jak ktos jedzie powiedzmy na tym 3 biegu to skoro ma za krótka ta skrzynie to czemu sobie nie zapoda na 4 bieg i juz ma zapewne weksze przelozenie jak na tej skrzyni dlugiej na 3 biegu?? Chyba nie rozmawiamy tu o jezdzie na ostatnich biegach na autostradzie co nie?? Moze podajcie koledzy jakie macie predkosci przy okreslonych obrotach i sobie porównamy.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
30-01-2013, 11:01 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-01-2013 11:05 przez Dudi77.)
Post: #18
RE: Sharan więcej pali po wymianie skrzyni biegów :-(
Dzięki Wam za odpowiedzi.

bartixr - w rzeczywistosci wyszlo mi na ostatnim tankowaniu 1,6 l wiecej w porownaniu do wspomnianego wyjazdu do Budapesztu na te 1040 km. Moja ostatnia jazda wyszla na 945 km, z czego ok. 800 km to autostrada z predkością ~120 km/h. Po zatankowaniu do pelna wyszlo mi 7,8 l. Jest to masakra, aby Sharan przy tej predkosci palil 7,8 l w trasie. Przy tej predkosci zawsze mialem spalanie rzędu 6-6,2 l. To jest kolosalna roznica. Juz wole nie liczyc ile wyjdzie jak wyjezdze wszystko po miescie.

wesol - najciekawsze jest to, ze ilosc obrotow i predkosc jest porownywalna jak z oryginalna skrzynia, tzn. na 5 biegu przy 3000 obr. mialem ok. 125 km/h i tyle mam tez teraz. Wiem tez, ze predkosc ekonomiczna, to uogolniajac wiekszosc aut, jest taka, ze nie przekracza 3000 obr. i tego staram sie trzymac, a nawet ciut mniej, bo przy predkosci 120 km/h mam obroty ok. 2900 z hakiem.

Idac tym tropem, ze obroty na poszczegolnych biegach sa optycznie takie same jak na oryginalnej skrzyni, dlatego doszukuje sie problemu gdzies indziej, a nie w samej skrzyni, np. jakies przeoczenie przy jej montazu, jakies spasowanie elementow, ze wszystko chodzi, ale nie optymalnie - nie potrafie sie fachowo wyslowic, bo nie znam sie na silnikach/skrzyniach i ich budowie.

Chyba raczej wymiana sprzegla nie ma tu znaczenia, prawda? Tym bardziej, ze zalozone jest oryginalne jakie VW montuje seryjnie - tej samej firmy - LUK.
30-01-2013, 11:38
Post: #19
RE: Sharan więcej pali po wymianie skrzyni biegów :-(
hmm ale nie mozna doszukiwac sie problemu w montrazu bo tam zawiele nie ma co sknociś. Poza tym jesli nawet cos by odbieralo jakas czesc energii czyli nie wiem jakies opory dodatkowe doszly ze wzroslo spalanie- domyslam sie tez ze niektorzy doszukuja sie jakiegos defektu w skrzyni i zwikszonych oporów w niej- to odrazu mowie ze to raczej niemozliwe jest. Skrzynia ma ds nieduze straty i jesli by powiedzmy byly jakies zwiekszone opory a niej( nie wiem łozyska czy cos) to skryznia zapaliła by sie po dystansie kilkuset kilometrów albo i predzej.

Zwiekszone spalanie na duzych predkosciach i dystansach- hmm nie wiem ale podejrzewa bledne odczucia i przeliczenia- nie sa duze róznice bo mowimy tu jak czytalem o około 1 litrze wiecej. Ewnetualnie jeszcze moze cos z hamulcami ( zwiekoszone opory toczenia) czy chocby zle wywazenie kół.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
30-01-2013, 11:46
Post: #20
RE: Sharan więcej pali po wymianie skrzyni biegów :-(
(30-01-2013 11:38)wesol napisał(a):  hmm ale nie mozna doszukiwac sie problemu w montrazu bo tam zawiele nie ma co sknociś. Poza tym jesli nawet cos by odbieralo jakas czesc energii czyli nie wiem jakies opory dodatkowe doszly ze wzroslo spalanie- domyslam sie tez ze niektorzy doszukuja sie jakiegos defektu w skrzyni i zwikszonych oporów w niej- to odrazu mowie ze to raczej niemozliwe jest. Skrzynia ma ds nieduze straty i jesli by powiedzmy byly jakies zwiekszone opory a niej( nie wiem łozyska czy cos) to skryznia zapaliła by sie po dystansie kilkuset kilometrów albo i predzej.

Zwiekszone spalanie na duzych predkosciach i dystansach- hmm nie wiem ale podejrzewa bledne odczucia i przeliczenia- nie sa duze róznice bo mowimy tu jak czytalem o około 1 litrze wiecej. Ewnetualnie jeszcze moze cos z hamulcami ( zwiekoszone opory toczenia) czy chocby zle wywazenie kół.

Bede niedlugo sprawdzal hamulce, ale nie podejrzewam, bo spalanie zauwazylem juz dawno temu... A konkretnie mowimy o roznicy 1,6 l / 100 km w trasie.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Procedura dynamicznej wymiany oleju w automatycznej skrzyni Jatco jf506e tiptronic dymas522 57 43,975 15-03-2024 21:42
Ostatni post: Łukasz12502
  Zmiana skrzyni biegów juniormater 7 1,085 15-03-2023 07:35
Ostatni post: juniormater
  [AUY] Po wymianie filtra paliwa auto gaśnie. PILNE karoldg 26 7,430 20-02-2023 12:06
Ostatni post: cezio
  Linki skrzyni biegów bizzy 3 597 05-02-2023 00:55
Ostatni post: Bogos
  Demontaż skrzyni biegów szneider 19 19,584 12-05-2022 00:13
Ostatni post: petec
  Kodowanie sterownika silnika i skrzyni biegów Tiptronic Jacto rewolwer1980 3 1,493 05-06-2021 14:37
Ostatni post: kalamb
  Problemy po wymianie filtra paliwa fotofloresy 3 1,324 19-03-2021 15:31
Ostatni post: wesol
Question Ile pali TDI ? spalanie sharan_97 597 514,012 21-12-2020 18:48
Ostatni post: Mazur1908
  Twardy hamulec i muli po zmianie biegów. go2-jacek 2 1,197 08-04-2020 17:44
Ostatni post: wesz82
  Ciężko pali na ciepłym 1.9 AFN Apbo 2 1,630 16-09-2019 20:19
Ostatni post: Andstal

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name