Ocena wątku:
buczenie i cykanie
03-01-2013, 16:27
Post: #11
RE: buczenie i cykanie
trudno powiedzieć tak naprawdę o jaki tu dźwięk chodzi, a moze to buczenie to zasysanie powietrza, to taki charakterystyczny dźwięk - sam myslałem że to coś nie tak i faktycznie najlepiej go słychac przy przednim nadkolu po stronie kierowcy.



nie mam już galaxy ale ciągle chcę galaxie Big Grin
Reklama

03-01-2013, 17:21
Post: #12
RE: buczenie i cykanie
alhamber,u mnie też,bardziej (twardo metalicznie )chodzi ale wiem od chłopaków z forum,że mam pszyspieszony zapłon,może to?
03-01-2013, 18:45
Post: #13
RE: buczenie i cykanie
tak, kąt synchronizacji walka. vagiem sie go sprawdza a reguluje srubkami na walku rozrzadu.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
03-01-2013, 21:29
Post: #14
RE: buczenie i cykanie
wesol, czyli kąt wtrysku jak pisze krisb czy kąt synchronizacji wałka. Czy to jest to związane z czujnikiem położenia wałka czy to inna bajka?
03-01-2013, 22:21
Post: #15
RE: buczenie i cykanie
kąt wtryku jest w silnikach na pompie a kąt synchronizacji jest w silnikach na pompowtryskach. Dlatego synchronizacji bo przestawiajac to kolo na walku rozrzadu ustawiasz jednoczesnie i faze zaworów oraz faze na pompki a jeszcze do tego dochodzi główny czynnik czyli czujnik walka rozrzadu. Wazne by przed gornym martwym punktem ( przed tym jak tłok dojdzie do samej gory) nastapił wtrysk paliwa i zaplon paliwa. PAliwo ma sie juz palic a tlok ma dojsc do samej góry i korba ma przejscnad walem i wtedy mamy prace.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
03-01-2013, 23:06
Post: #16
RE: buczenie i cykanie
Dziękuje wszystkim. Przez kilka dni będę wyłączony z działania, ale potem pojadę do kumatego mechanika i zasugeruję co otrzymałem od Was,
pozdrawiam
10-01-2013, 15:26
Post: #17
RE: buczenie i cykanie
Witajcie. Auto było u mechanika Najbardziej słyszalne buczenie okazało się z powodu poluzowanej puchy filtra powietrza, choć nadal wewnątrz auta jest głośno. Jakbym bez wyciszenia jeździł.
Mech sprawdzał auto na VAGu i generalnie zapłon jest ok. Mówił mi tylko o różnicach na wtryskach. Tak jakby poprzedni właściciel wymienił tylko 2 pompowtryski. Na statycznym wyszło mu od 0,14 do 0,43 (tak mówił) a na dynamicznym już od jedynki rozbieżności na wtryskach zwiększają się. Czy może być to przyczyną kiepskiej kultury pracy? Dodam, że słyszę cykanie pompowtryskiwaczy, a u kolegów w bliźniaczych autach tego cykania nie słychać tak wyraźnie. Zwłaszcza w wewnątrz.
Inna sprawa -jakie objawy może dawać uszkodzona poducha pod skrzynią? Zauważyłem, ze jadąc np na trzecim biegu, puszczę go bez gazu, potem gwałtownie wcisnę pedał gazu- wówczas słyszę stuk i czuję odbicie na dźwigni zmiany biegów. Czy taka wybita poducha może przenosić wibracje i buczenie do wewnątrz?
Dzięki za odpowiedzi.
pozdrawiam
10-01-2013, 18:54
Post: #18
RE: buczenie i cykanie
jak poducha jest wytrzaskana to bedzi estukac bo wali metal o metal bo guma sie juz skonczyla.

Co do pompek to nie bardzo rozumiem co z tymi wartosciami w jakich grupach wiec najlepiejby bylo jakbys zapodal logi statyczne 013 i 023. Choc to tez nie jest wyrocznia jesli chodzi o ich stan. Zalonu diesle nie maja wiec jak juz to kat synchronizacji i tutaj bym prosil o podanie wartosci a nie ze jest okej. Tak to i ja ci moge powiedzieć.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
10-01-2013, 21:28
Post: #19
RE: buczenie i cykanie
Generalnie z mechanikami jest tak, że ich nastawienie ogranicza sie do tego, ze auto odpala, jedzie, ma moc, czyli jest ok, a na człowieka, który chce sobie poprawić komfort jazdy patrza ze zdziwieniem. Mało jest pasjonatów lubiących poszukać, poszperać.
Zalatwie kabel, sciągnąlem darmowy program do VAG (chyba, ze ktos moze wyslac) i sam zapodam logi na forum.
Dziwna sprawa z moim Alim. Pali od strzała, ma moc, nie kopci, spalnie ok. Tylko ta twarda, głośna praca. Dziś kolega podjechal Galaxym. Stwierdzil, ze jego autko chodzi miekko, aksamitnie. U mnie warkot traktora. Zauważył również, że u niego silnik żwawo i miękko reaguje na pedał gazu. U mnie reaguje z minimalnym ale wyczuwalnym opóźnieniem a do tego warkocze.
Zauważyłem również, że po podgazowaniu, kiedy spadają obroty to w okolicac h 1200 obr/min lekko trzęsie budą.
Byc moze, że rozwiązaniem będzie głośniej radia słuchać. Wink. Ale na to przyjdzie jeszcze czas.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Buczenie/szum na 5 biegu dper20 9 3,305 15-04-2019 13:34
Ostatni post: rysiekr
  buczenie powyżej 3200 obr minik 6 2,542 18-07-2018 17:24
Ostatni post: stepek122
  Sharan -Buczenie Roberto78 0 754 03-12-2017 17:16
Ostatni post: Roberto78
  Sharan '03 1.9 TDi 130KM buczenie poniżej 2000obr reloaded 2 1,814 02-04-2016 11:39
Ostatni post: MaDin
  głuche buczenie przy około 100km/h sirblob 10 7,226 27-11-2014 14:04
Ostatni post: sirblob

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name