Ocena wątku:
buczenie i cykanie
02-01-2013, 23:53
Post: #1
buczenie i cykanie
Na początku witam wszystkich, gdyż jestem nowy na forum. Od września 2012 posiadam Alhambrę 1,9 TDI AUY z 2002 r. Na poczatku jeździłem nią mało (głównie żona jeździła). Obecnie użytkuję auto więcej i niestety wrażenia jazdy psuje ciągłe buczenie wewnątrz auta. Buczenie na biegu jałowym zagłusza pracę silnika.Do buczenia dołącza się wibrowanie plastików na desce :D. Chociaż autem nie buja. Po rozpoczęciu jazdy buczenie zmienia się w warkot, robi się głośno. Rano po odpaleniu kilka sekund jakby coś sobie metalicznie postukiwało.

Inną kwestią jest rytmiczne cykanie/klepanie, które ewidentnie słychać głośniej stojąc przy prawym przednim błotniku. Owo cykanie również słychać w środku samochodu. I nie chodzi mi o pracę diesla. Jeździłem wieloma dieslami, starymi jak nowymi i nie mylę tego cykania z klekotem. Kiedy jadąc np na 3 biegu puszczę pedał gazu to cykanie/klepanie słychać bardziej. Zauważyłem też, że na jałowym czasami cyka głośniej a innym razem jakby zupełnie cichło.

Koledzy, wiem, że najpewniejszą diagnozę postawi mechanik, który obsłucha auto, ale poproszę o jakąś wstępną diagnozę. Raz coby się nastawić na ew, koszty, a dwa coby wiedzieć czy szybko jechać do mechaniora, czy czekać aż się cierpliwość wyczerpie.
Dzięki, Pozdrawiam
Reklama

03-01-2013, 00:14
Post: #2
RE: buczenie i cykanie
to cykanie to moze byc od dogrzewacza. Pompka paliwa tak dosc glosno lubi sobie cykać. Czasami sie wlasnie nasila jak pompuje rope do piecyka a pozniej zamilknie albo tylko zwolni.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
03-01-2013, 00:56
Post: #3
RE: buczenie i cykanie
Dzięki Wesol. Dogrzewacz to webasto? - nie mam w mojej wersji. To cykanie to nie takie jak u świerszcza - to coś pomiędzy cykaniem a stukaniem. A popychacze czy zawory mogą wydawać taki dźwięk?
03-01-2013, 09:14
Post: #4
RE: buczenie i cykanie
Popychacze wydają raczej dźwięk podobny do pukania do drzwi tylko bardziej stłumiony.
03-01-2013, 09:19 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-01-2013 11:09 przez ENDRJU222.)
Post: #5
RE: buczenie i cykanie
masz AUY na pompowtryskach, może to one tak hałasują? otwierałeś maskę i słuchałeś przy silniku samym? cykanie pompki od ebera ( eberspracher - bo pewnie taki masz własnie - dogrzewacz bez funkcji ogrzewana postojowego) jest raczej delikatne, słyszalne z zewnątrz i owszem, ale wewnątrz trzeba się dobrze wsłuchać i raczej silnik to zagłusza. do tego nie będzie ona powodowała raczej drgań kokpitu, bo to maleństwo impulsowe przecież. a może padła poducha silnika i coś tam popukuje? na jałowym silnik ma większe drgania niż podczas jazdy. szkoda ze nie słyszymy odgłosu... może nagraj i wrzuć gdzieś do sieci?



nie mam już galaxy ale ciągle chcę galaxie Big Grin
03-01-2013, 10:13
Post: #6
RE: buczenie i cykanie
(03-01-2013 00:56)alhamber napisał(a):  Dzięki Wesol. Dogrzewacz to webasto? - nie mam w mojej wersji. To cykanie to nie takie jak u świerszcza - to coś pomiędzy cykaniem a stukaniem. A popychacze czy zawory mogą wydawać taki dźwięk?

Dogrzewacz to dogrzewacz. Webasto to firma ktora pordukuje i ogrzewania i dogrzewania tak jak Eber bo to druga wiadaca firma w tej branży. Dogrzewacz masz na bank bo usisz miec bo wszystkie diesle w poliftach je mialy.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
03-01-2013, 15:47
Post: #7
RE: buczenie i cykanie
Dzięki Panowie za wszystkie sugestie.
Przesyłam linki do nagranych filmików. Nic nie sugeruję. Posłuchajcie jak pracuje motor, a jak się coś nasunie to podpowiedzcie coś, proszę.

http://www.youtube.com/watch?v=H01QFgxmN...e=youtu.be

http://www.youtube.com/watch?v=v_NWZdvbg...e=youtu.be

http://www.youtube.com/watch?v=MD55LwiMR...e=youtu.be
03-01-2013, 15:53
Post: #8
RE: buczenie i cykanie
ciezko powiedziec cos tak na 100% ale mi sie osobiscie wydaje ze chodzi poprawnie a nawet lepiej jak poprawnie.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
03-01-2013, 15:59
Post: #9
RE: buczenie i cykanie
Silnik chodzi idealnie - nie szukaj dziury w całym Smile
03-01-2013, 16:25
Post: #10
RE: buczenie i cykanie
Może macie rację. Przez ostatnie 2 lata jeździłem służbową toyotą D-4D i ucho nie przywykło. Chociaż koledzy mają motory 1,9 TDI w różnych autach (Galaxy, Caddy) i u nich chodzą bardziej miękko, delikatnie. U mnie jest to twarda praca silnika.
Na pierwszym filmie nie jest oddany efekt buczenia i rezonowania. Ale może to problem słynnej plecionki na wydechu. Dam do sprawdzenia.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Buczenie/szum na 5 biegu dper20 9 3,305 15-04-2019 13:34
Ostatni post: rysiekr
  buczenie powyżej 3200 obr minik 6 2,542 18-07-2018 17:24
Ostatni post: stepek122
  Sharan -Buczenie Roberto78 0 754 03-12-2017 17:16
Ostatni post: Roberto78
  Sharan '03 1.9 TDi 130KM buczenie poniżej 2000obr reloaded 2 1,814 02-04-2016 11:39
Ostatni post: MaDin
  głuche buczenie przy około 100km/h sirblob 10 7,228 27-11-2014 14:04
Ostatni post: sirblob

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name