Ocena wątku:
DOGRZEWACZ pomocy - Eberspächer "Webasto"
18-02-2018, 18:11
Post: #591
RE: DOGRZEWACZ pomocy - Eberspächer "Webasto"
(18-02-2018 17:48)wesol napisał(a):  Ty weź może zaloguj ten piec jak już działa i wyłączasz silnik po jeździe i zaraz chwilę potem uruchamiasz silnik. Będzie widać temp cieczy na piecu oraz temp na czujniku płomienia. Może ta pompka wody coś miesza bo bezszczotowe są dość czułe i wcale nie takie maloawaryjne jakby się mogło wydawać.
Jeździłem z załączonym testerem i wydaje sie że działa ok temperatura na palenisku 300 do 320 a ciecz kilka stopni wieksza na jednym z czujników np wejście do pieca 65 wyjście z pieca 68 po przekroczeni 80 stopni zmiesza sie temperatura piecyka do około 230 stopni wentylator troszkę zwalnia, po przekroczeniu 90 piec gaśnie albo spada na jakieś jałowe obroty, a po wyłączeniu silnika jak jeszcze nie jest dogrzana ciecz to piec jeszcze wydmuchuje spaliny jakieś 30 s. a pompka na podszybiu pracuje jeszcze kilka minut( nie mierzyłem tego czasu) ale jakieś 2 minuty. Tak że pompkę bym tu wykluczył, coś raczej z świecą, sitkiem ( chociaż jest nowe może jakieś chińskie) lub pompka paliwa zaczęła podawać zbyt dużo paliwa (tylko nie wiem czy ona może sie tak sama rozregulować)
Reklama

18-02-2018, 21:51
Post: #592
RE: DOGRZEWACZ pomocy - Eberspächer "Webasto"
Nie nie może się rozregulować. Jeszcze raz ci mówię że robiłem te dogrzewaczem różnym taksiarza w okolicy itp ziomkom i miałem dwa przypadki że w jednym to silniczek dmuchawy potrafił dwa dni chodzić okej a jak dobrze pojechał gdzieś dalej ze 150 km i się nagrzał piec to silniczek klękał i błąd był. Skoro masz błąd dmuchawy powietrza to czego szukasz problemu w sitku. Albo sterownik albo silniczek. Ale że masz dwa błędy to też bardziej skłaniałbym się do sterownika. Tylko że taniej jest zerknąć do silniczka. Silniczek ma dwa małe łożyska które też mają swoją żywotność. Szczotki też. Pompka wodna powinna chodzić ale wierz mi że te starsze są lepsze. Zresztą by był błąd przegrzania a nie ma. Albo zaglądasz do silniczka albo nawet go wymień bo nie jest drogi. Tylko trzeba go umieć wymienić.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
18-02-2018, 21:59
Post: #593
RE: DOGRZEWACZ pomocy - Eberspächer "Webasto"
(18-02-2018 21:51)wesol napisał(a):  Nie nie może się rozregulować. Jeszcze raz ci mówię że robiłem te dogrzewaczem różnym taksiarza w okolicy itp ziomkom i miałem dwa przypadki że w jednym to silniczek dmuchawy potrafił dwa dni chodzić okej a jak dobrze pojechał gdzieś dalej ze 150 km i się nagrzał piec to silniczek klękał i błąd był. Skoro masz błąd dmuchawy powietrza to czego szukasz problemu w sitku. Albo sterownik albo silniczek. Ale że masz dwa błędy to też bardziej skłaniałbym się do sterownika. Tylko że taniej jest zerknąć do silniczka. Silniczek ma dwa małe łożyska które też mają swoją żywotność. Szczotki też. Pompka wodna powinna chodzić ale wierz mi że te starsze są lepsze. Zresztą by był błąd przegrzania a nie ma. Albo zaglądasz do silniczka albo nawet go wymień bo nie jest drogi. Tylko trzeba go umieć wymienić.
Hmm gdzieś wkradł sie błąd ja nie mam błędu z dmuchawą w piecyku tylko błąd przerwania płomienia. a tylko mnie zastanawia dlaczego jesli piecyk nie odpali i zacznie ostro kopcić i w tym momencie wyłączę silnik to po kilku sekundach piec odpala ( na wyłączonym zapłonie ), jeśli dam mu sie wypalić i poczekam kilka sekund to po ponownym uruchomieniu piecyk zazwyczaj odpala i pracuje jak należy
18-02-2018, 22:24
Post: #594
RE: DOGRZEWACZ pomocy - Eberspächer "Webasto"
Sztyft dziabniety albo sterownik.
Wykręciłem sztyft i powalcz z nim w sensie podłącz do jakiejś bateryjki. To najłatwiejsze i nie wymaga nakładu finansowego. Pewnie i tak się skończy na wymianie sterownika. Też dość często pada. Ja już też chyba że 3 albo 4 wymieniłem.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
 Thanks given by: jacekzukowo71
10-03-2018, 13:07
Post: #595
RE: DOGRZEWACZ pomocy - Eberspächer "Webasto"
Dogrzewacz już działa. Stefano miał rację słaby element grzejny, jeszcze raz dziękuje za pomoc i szybką wysyłkę świecy. Teraz kiedy ustrojstwo już działa mam zamiar przerobić to na ogrzewanie postojowe stratowane z pilota. zastanawiam się tylko nad dwoma problemami: 1 czy nie odpuścić sobie wentylatorów nadmuchu , czyli nagrzeje tylko ciecz w układzie, a to już pozwoli na szybkie rozmrożenie samochodu i łatwiejsze uruchomienie silnika. A 2 to czy dodać układ który rozłączył by sie po upływie 20/30 minut jeśli nastąpiło by niechciane uruchomienie (kliknięcie pilota w kieszeni itp) lub falstart. po zatem jeszcze kontrolka widoczna z okna informacyjna o załączonym układzie.
10-03-2018, 13:17
Post: #596
RE: DOGRZEWACZ pomocy - Eberspächer "Webasto"
W mercu mialem taką diodę na szczycie lusterka zewnętrznego, nawet jak śnieg popadal to ladnie bylo widać. Co do wentylatora wewnątrz to proponuję Ci abyś zrobił sobie tak jaknpowinno być czyli dzialajacy nawiew ew. zrób w skrzynce bezpieczników awaryjne rozlaczenie tego układu.



ALHAMBRA 1.9 TDI ASZ 2005, VW LUPO 1.4, wcześniej : TOYOTA AVENSIS T25, MERCEDES E 220 W124, OPEL ASTRA G, JEEP CHEROKEE WAGONEER, MERCEDES W 123, POLONEZY, MALUCHY, DUŻE FIATY, I KILKADZIESIĄT RÓŻNYCH SŁUŻBOWYCH.... oraz motorynka Stella z silnikiem Java 50ccm Tongue
10-03-2018, 13:35
Post: #597
RE: DOGRZEWACZ pomocy - Eberspächer "Webasto"
Może masz rację z tym nadmuchem, troszkę trzeba będzie się wysilić bo to klima tronik Confused a pomysł z diodą w lusterku to dobry pomysł. natomiast z tymi bezpiecznikami nie kumam nie chodzi mi o zabezpieczenie elektryczne układu tylko czasowe czyli aby przez przypadkowe naciśnięcie dogrzewacz nie pracował całą noc. Chodzi to bardziej o zabezpieczenie czasowe np 30 minut i wygaszanie dogrzewacza.
10-03-2018, 14:07
Post: #598
RE: DOGRZEWACZ pomocy - Eberspächer "Webasto"
mialem taki bezpiecznik na nawiew przy webasto w razie dużych mrozów aby szybciej dogrzac silnik. Mialem pilota od alarmu silicon i centralke ( kiedyś byl większy dopuszczalny zasięg pilotów ok 100m). wstawalem rano w zimę, przed goleniem odpalalem webasto, po 20 min silnik mial ok 70 stopni...



ALHAMBRA 1.9 TDI ASZ 2005, VW LUPO 1.4, wcześniej : TOYOTA AVENSIS T25, MERCEDES E 220 W124, OPEL ASTRA G, JEEP CHEROKEE WAGONEER, MERCEDES W 123, POLONEZY, MALUCHY, DUŻE FIATY, I KILKADZIESIĄT RÓŻNYCH SŁUŻBOWYCH.... oraz motorynka Stella z silnikiem Java 50ccm Tongue
11-03-2018, 02:06 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-03-2018 02:10 przez Stefano.)
Post: #599
RE: DOGRZEWACZ pomocy - Eberspächer "Webasto"
(10-03-2018 13:35)jacekzukowo71 napisał(a):  Może masz rację z tym nadmuchem, troszkę trzeba będzie się wysilić bo to klima tronik Confused a pomysł z diodą w lusterku to dobry pomysł. natomiast z tymi bezpiecznikami nie kumam nie chodzi mi o zabezpieczenie elektryczne układu tylko czasowe czyli aby przez przypadkowe naciśnięcie dogrzewacz nie pracował całą noc. Chodzi to bardziej o zabezpieczenie czasowe np 30 minut i wygaszanie dogrzewacza.
Mam takie centralki z pilotem do sterowania ogrzewaniem postojowym, które można zakodować na jaki czas chcesz, np. 20 minut i się automatycznie sama wyłączy. Są dwukanałowe, czyli na jednym kanale sterujesz piecem, a drugi kanał kodujemy np. na 3 sek i wtedy po odpowiednim podłączeniu w aucie masz błyściecie kierunkowskazów auta, czyli potwierdzenie wizualne, że piec odebrał sygnał startu. Tym pilotem można też wyłączyć układ grzania wczesniej niż te 20 mininut, wtedy masz też błyśniecie 3 sek kierunków. Polot ma zabezpieczenie, klapkę, więc sam w kieszeni sie nie włącza.
Centralkę przed wysyłką, mogę wczesniej zakodować.
Centarlka z pilotem zasięg 50 m to koszt 120 zl, a o zasięgu 150 m - 150 zl.



Serwis; dogrzewacze i ogrzewania postojowe, Webasto i Eberspacher, TEL. 601052155
11-03-2018, 12:22
Post: #600
RE: DOGRZEWACZ pomocy - Eberspächer "Webasto"
Olera, za późno odczytałem Twoją wiadomość o tych centralkach już zainwestowałem w centralkę 4 kanałową, a do sterowania czasowego znalazłem przekaźnik zwłoczny regulowany od 10s do 1500s (25min). A plan jest taki kupić dwa takie przekaźniki na jednym zbudować wyłączenie piecyka np. po 20 minutach i tym samym zanik sygnału na drugim gdzie bedzie jeszcze podtrzymanie 120s/180s na pompkę obiegową w celu wychłodzenia ustrojstwa. Nadal tylko nie mam pomysłu na wentylator nagrzewnicy, przy klimatroniku.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Webasto brak w wyposażeniu - dokupienie i montaż sebecco 21 9,334 14-11-2021 19:33
Ostatni post: Piter1028
  Jaki tłumik do Eberspacher Hydronic 2-F D5S-F ? necik 3 1,115 26-10-2021 08:42
Ostatni post: Niemago
  Nie działa webasto d5z-f mechanik_123 65 19,692 27-09-2021 12:03
Ostatni post: kisand
  WEBASTO pracuje cały czas :-( Lajkonic 24 8,069 16-01-2021 15:10
Ostatni post: Mazur1908
  Dogrzewacz Touran.Nie odpala po urchomieniu silnika Bogos 5 2,009 14-01-2021 23:46
Ostatni post: Bogos
  Pompa Wody Dogrzewacz tomwawa 51 18,671 13-10-2020 14:09
Ostatni post: wesol
  webasto mokre załaczanie miggi_1980 14 3,472 12-10-2020 11:25
Ostatni post: miggi_1980
  Problem Dogrzewacz D3WZ Alhambra 1999 r Szybki 20 6,761 18-12-2018 18:54
Ostatni post: DDiablo
  Dogrzewacz Sharan FL - nie działa Porsche Design 42 17,451 13-12-2018 04:41
Ostatni post: wesz82
  Dogrzewacz rozładowywuje akumulator klimekjanek 3 1,227 10-12-2018 20:10
Ostatni post: klimekjanek

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name