Ocena wątku:
  • 62 głosów - średnia: 2.58
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DOGRZEWACZ pomocy - Eberspächer "Webasto"
Witam. mam taki problem z swoim piecykiem, odpala co któryś raz ( w mrozach na szczęście bez problemowo gorzej jeśli jest wilgoć w powietrzu) pozatem jeśli już nie odpali zaczyna ostro kopcić wyłączę silnik gdy jeszcze przedmuchuje piec to po kilku sekundach piec odpala i zaczyna furczeć. niestety jeśli szybko próbuje uruchomić silnik by podtrzymać ten płomień to nic z tego prawdopodobnie oprogramowanie nie pozwala na to. mam pytanie czy może to być zbyt duża dawka paliwa że odpala dopiero po wyłączeniu i lekim przedmuchaniu piecyka?
Odpowiedz




Czujnik na podszybiu masz czy zmostkowac są tam kabelki we wtyczce?
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
czujnik jest na podszybiu, a po sprawdzeniu błędów to przerwa w płomieniu tylko dziwi mnie to że jak już nie odpali to za każdym razem po wyłączeniu silnika po kilku sekundach to ustrojstwo odpala nagrzewa sie w komorze do 120/130 stpo. C i opada do 60,
Odpowiedz
A bo myślałem że ów czujnik na podszybiu ci się ogrzewa od ciepłego silnika i rozłącza piec. Jak się zatrzymasz to mimo że na dworze jest nawet -3 stopnie tworzy się pod maską poduszka ciepłego powietrza i ten czujnik ogrzewa się do kilkunastu stopni i wyłącza piec. Powinno być na czujniku płomienia około 350 stopni. Wygląda na to że sterownik jest dziabniety i i się ogrzewa to potem ma defekt w wysterowaniu prądu do świecy żarowej.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz
Moze być już słaby element grzejny /swieca, sztyft/ lub zalewa go zbyt duża dawka paliwa.
Serwis; dogrzewacze i ogrzewania postojowe, Webasto i Eberspacher, TEL. 601052155
Odpowiedz
(17-02-2018, 22:25)Stefano napisał(a): Moze być już słaby element grzejny /swieca, sztyft/ lub zalewa go zbyt duża dawka paliwa.
Sitko już wymieniłem co do świecy to wygląda na sprawną ale kiedyś u szwagra wymienialiśmy sitko i przy okazji też świecę i piec nie odpalał po założeniu starej świecy wszystko wróciło do normy. czy jest jakiś sposób na sprawdzenie jakości świecy? może faktycznie zbyt słabo sie rozgrzewa i nie chce odpalić. w przyszłym tygodniu jeszcze spróbuje zmniejszyć mu dawkę paliwa może to mu pomoże. A spotkał sie może ktoś z takim objawem że dogrzewacz odpala kilka, kilkanaście sekund po wyłączeniu silnika? dobrze że ten wentylator nie usypia sie w tym momencie tylko przyspiesza i wychłodzi dogrzewacz

Odpowiedz




A masz tylko dogrzewacz czy pełne Webasto z programatorem???
W jakich okolicznościach to ci się stało,czy też może nowo nabyte auto i teraz chcesz to uporządkować???. Świece najlepiej sprawdzić na piecu . Wtedy masz gwarancję że jej nie zjarasz. Mam nadzieję że wtyczki przy progu juz sprawdziłeś a szczególnie zasilanie!!
Odpowiedz
(18-02-2018, 00:12)jacekzukowo71 napisał(a): Sitko już wymieniłem co do świecy to wygląda na sprawną ale kiedyś u szwagra wymienialiśmy sitko i przy okazji też świecę i piec nie odpalał po założeniu starej świecy wszystko wróciło do normy. czy jest jakiś sposób na sprawdzenie jakości świecy? może faktycznie zbyt słabo sie rozgrzewa i nie chce odpalić. w przyszłym tygodniu jeszcze spróbuje zmniejszyć mu dawkę paliwa może to mu pomoże. A spotkał sie może ktoś z takim objawem że dogrzewacz odpala kilka, kilkanaście sekund po wyłączeniu silnika? dobrze że ten wentylator nie usypia sie w tym momencie tylko przyspiesza i wychłodzi dogrzewacz

Nie możesz ruszać pompki paliwa kiedy nie jesteś pewny, że za dożo podaje, bo takie naprawianie na domysłach, spowoduje rozregulowanie dawki na pompce, doprowadzi cię też do zwiększonych kosztów i ewentualnego uszkodzenia urzadzenia.

Serwis; dogrzewacze i ogrzewania postojowe, Webasto i Eberspacher, TEL. 601052155
Odpowiedz
[quote='Bogos' pid='111843' dateline='1518941288']
A masz tylko dogrzewacz czy pełne Webasto z programatorem???
W jakich okolicznościach to ci się stało,czy też może nowo nabyte auto i teraz chcesz to uporządkować???. Świece najlepiej sprawdzić na piecu . Wtedy masz gwarancję że jej nie zjarasz. Mam nadzieję że wtyczki przy progu juz sprawdziłeś a szczególnie zasilanie!! Autko mam od ponad roku, fakt że jak kupiłem to dogrzewacz nie chodził a poprzedni właściciel nawet nie wiedział że istnieje. uszkodzoną miał pompkę obiegu cieczy na podszybiu wymieniłem ją na bez szczotkową i od tej pory spokój z przegrzewaniem sie dogrzewacza ale w pym roku właśnie zaczoł mi wariować (zalewać się) dla tego myślałem że to sitko na świecy. ale jak sie okazało to nie to. co do wtyczki to wydaje mi sie że jest ok test vagm po uruchomieniu piecyka ( w momencie grzania świecy) napiecie spada z 14,2 do 13,2 czyli spadek nie jest zbyt duży. A jeśli chodzi czy to pełne (webastto) to nie jest to sam dogrzewacz

Odpowiedz
Ty weź może zaloguj ten piec jak już działa i wyłączasz silnik po jeździe i zaraz chwilę potem uruchamiasz silnik. Będzie widać temp cieczy na piecu oraz temp na czujniku płomienia. Może ta pompka wody coś miesza bo bezszczotowe są dość czułe i wcale nie takie maloawaryjne jakby się mogło wydawać.
3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
Odpowiedz




Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Webasto brak w wyposażeniu - dokupienie i montaż sebecco 21 9,484 14-11-2021, 19:33
Ostatni post: Piter1028
  Jaki tłumik do Eberspacher Hydronic 2-F D5S-F ? necik 3 1,153 26-10-2021, 08:42
Ostatni post: Niemago
  Nie działa webasto d5z-f mechanik_123 65 20,020 27-09-2021, 12:03
Ostatni post: kisand
  WEBASTO pracuje cały czas :-( Lajkonic 24 8,182 16-01-2021, 15:10
Ostatni post: Mazur1908
  Dogrzewacz Touran.Nie odpala po urchomieniu silnika Bogos 5 2,064 14-01-2021, 23:46
Ostatni post: Bogos
  Pompa Wody Dogrzewacz tomwawa 51 18,882 13-10-2020, 14:09
Ostatni post: wesol
  webasto mokre załaczanie miggi_1980 14 3,578 12-10-2020, 11:25
Ostatni post: miggi_1980
  Problem Dogrzewacz D3WZ Alhambra 1999 r Szybki 20 6,836 18-12-2018, 18:54
Ostatni post: DDiablo
  Dogrzewacz Sharan FL - nie działa Porsche Design 42 17,580 13-12-2018, 04:41
Ostatni post: wesz82
  Dogrzewacz rozładowywuje akumulator klimekjanek 3 1,298 10-12-2018, 20:10
Ostatni post: klimekjanek

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości