Ocena wątku:
Dziwne grzanie w moim sharanie:)
11-02-2012, 22:29
Post: #1
Dziwne grzanie w moim sharanie:)
Witam.Mam problem z moim autem.Chodzi o ogrzewanie w moim aucie, wszystko było ok do czasu gdy w trasie wpadłem w koleiny i autem dość mocno zabujało na boki, wtedy to przestało grzać wewnątrz auta, tzn grzeje jako tako gdy na obrotomierzu jest ok, 3 tys obr/min, gdy tylko jest mniej to jest po prostu zimno.Wymieniłem już płyn chłodzący, i przepłukałem cały układ,
węże od chłodnicy górny jest w miarę gorący natomiast dolny zimny jak lód, gdy prze gazuje auto na luzie to dolny po chwili tez robi się gorący, a wewnątrz auta robi się ciepło ale tylko na chwile. Zasłoniłem dzisiaj cały grill w aucie tektura i nie wiele to pomogło, szron w wewnątrz auta na szybach miałem i zimno a na zewnątrz -19st. Pytałem kilku mechaników i mówią ze termostat zdechł.Radźcie coś chłopaki bo w ciemno nie chce wymieniać części.
Reklama

12-02-2012, 15:23
Post: #2
RE: Dziwne grzanie w moim sharanie:)
Zapowietrzył się układ, trzeba nagrzać silnik (żeby termostat się otworzył właśnie) i ciśnieniem przepchać układ, bo generalnie odpowietrza się sam, ale ma w obiegu te dziesięć litrów i ma prawo mieć problem. To napewno jedna z tańszych opcji którą zrobi mechanik..
12-02-2012, 20:48
Post: #3
RE: Dziwne grzanie w moim sharanie:)
Mi tez się wydaje że padł termostat, pod większym ciśnieniem- wyższe obroty go bardziej otwiera. Pozatym jakby był zapowietrzany to by się bardziej grzał.



Sharan ADY 2.0 + LPG
Peugeot 406 - ukochane auto
Kiedy każdy pomysł zaczyna wydawać Ci się genialny - dopij wódkę i idź spać
14-02-2012, 17:21
Post: #4
RE: Dziwne grzanie w moim sharanie:)
Witam, sprawa wygląda tak,termostat wymieniony,i jest niewielka naprawdę niewielka różnica, silnik szybciej się nagrzewa, ale gdy pracuje na luzie nadal jest zimno,mechanik mówi ze jeszcze przepłuka nagrzewnice w obie strony wodą pod ciśnieniem, twierdzi że może być przytkana. Pompa jest w porządku.I jeśli płukanie nie pomoże to wtedy wymiana nagrzewnicy, a to żeby zrobić to trzeba cała deskę wypruć, ostatnia deska ratunku to myślę wlać środek do czyszczenia układu chłodzenia, co wy na to, wlać jeśli płukanie nie pomoże i pojeździć tak kilka dni,co wy ta no???
15-02-2012, 01:54 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-02-2012 01:54 przez wedr.)
Post: #5
RE: Dziwne grzanie w moim sharanie:)
Właśnie miałem ten sam problem. Kupiłem nagrzewnicę, ale stara okazała się być dobra. Zatem przeczyściłem podszybie w którym zebrało się dużo brudów i liści, przetkałem odprowadzenia, zmieniłem filtr przeciwpyłkowy. Gdy odpala się dogrzewacz-jest ciepło, gdy stoję na światłach (wolne obroty) zaraz zaczyna dmuchać zimnym.. Zatem nagrzewnica grzeje dobrze, tylko układ jest niewydolny przy wolnym obiegu.... Też zachodzę w głowę, ale zrzucać deskę u mechanika (kupa kasy) to jak szukanie wielu lekarzy-po omacku.
Ale już grzeje gdy jadę, wcześniej było zimno.
15-02-2012, 10:20
Post: #6
RE: Dziwne grzanie w moim sharanie:)
Poczytałem wczoraj troche,i jesli płukanie nagrzewnicy nie pomoze, to zastosuje srodek do plukania układu chłodzenia orz zmienie podpiecie parownika gazu z równoległego w szeregowe,tj podepne go za nagrzewnica na jej wyjsciu.bede sie brtonil przed wyjmowaniem nagrzewnicy, to ostateczna ostatecznosc bedzie.
16-02-2012, 18:51
Post: #7
RE: Dziwne grzanie w moim sharanie:)
Witam wszystkich. mój problem z grzaniem w środku został usunięty.Obyło się bez demontażu nagrzewnicy.Wymieniłem termostat jednak niepotrzebnie stary był ok,została przepłukana nagrzewnica w obie strony i dodatkowo przedmuchana sprężonym powietrzem, poskładane wszystko do kupy zalane starym płynem z odkamieniaczem do chłodnic, dokładnie takim:
http://allegro.pl/odkamieniacz-chlodnicy...94359.html
Przejechałem z tym odkamieniaczem ok 20 kilometrów zostawiłem to na noc w układzie , dzisiaj zrobiłem ok 10 km, i spuściłem stary płyn, wypłukałem układ woda spuscilem ja i zalałem świeżym płynem.
Efekt jest taki ze auto jak złapie temperaturę to na wolnych obrotach grzeje już normalnie,wystarczy lekko dodać gazu i jest gorąco, oraz nie trzeba piłować teraz do 3 tys/obr tylko wystarczy ze ruszę i jest tak gorąco ze w gaciach można jechać. Nic nie cieknie nigdzie nie ma dziur, wszystko szczelne.Pozdrawiam.




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  elektryczna pompa wody w sharanie 1.8 t Gyna 19 12,728 13-01-2023 13:13
Ostatni post: pinpongpio
  Wskazania/dziwne wskazania czujnika temperatuty płynu chłodzącego sil.benz. juby6 90 26,540 17-06-2018 23:47
Ostatni post: tolus24
  Dziwne pukanie.. Dima76pl 13 3,385 22-03-2018 18:27
Ostatni post: Dima76pl
  dziwne odgłosy przy przyspieszaniu misiek19812 8 3,609 01-09-2016 18:49
Ostatni post: misiek19812
  2.8 vr6 Dziwne pukanie za filtrem powietrza Kamil 2 2,133 12-11-2015 19:36
Ostatni post: Kamil
  Wymiana silnika 2,8 vr 6 w sharanie mkI mientki824 17 6,699 25-08-2015 21:53
Ostatni post: mientki824
  błąd czujnika biegu jałowego i dziwne zachowanie wskaźnika paliwa zwierzak2000 3 2,426 25-09-2013 02:11
Ostatni post: sp6qkx
  Dziwne "puchanie" podczas pracy silnika SVR6 1 2,746 09-06-2011 18:59
Ostatni post: daneczek76
  Dziwne Cykanie - Stukanie mc_picia 3 3,818 29-03-2011 08:21
Ostatni post: daneczek76

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name