Ocena wątku:
AUY-dziwne objawy
03-02-2023, 11:59
Post: #11
RE: AUY-dziwne objawy
Sprawdź listwę el. a konkretnie docisnąć konektorki na 4 wtrysku.
Reklama

03-02-2023, 19:44
Post: #12
RE: AUY-dziwne objawy
(03-02-2023 11:59)Bogos napisał(a):  Sprawdź listwę el. a konkretnie docisnąć konektorki na 4 wtrysku.

Była sprawdzana przy okazji podmiany pompowtrysków z 3na4 i odwrotnie.bez zmian.
05-02-2023, 00:11 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-02-2023 00:36 przez Bogos.)
Post: #13
RE: AUY-dziwne objawy
A czujnik temperatury jakie ma wskazania (silnik) ?
Tak po za tym to :
Nie wiemy jaki to mechanik Ci to robi.
Dobrze by jednak było abyś te super logi tych pompek pokazał stand 018-013-023.
Może by warto było podłzcyć paliwo prosto pod pompę tandemową aby wyeliminować ewentualne zapowietrzenie.
Nie wierzę w to aby ogarnięty mechanik tego nie zdiagnozował w krótkim czasie.
Sam piszesz że wali w filtr- Typowa usterka silnika PD -wałek rozrządu lub popychacze.
Jak się zachowuje płyn w zbiorniczku?.
Przedmuchy szabelka i korek?.
Jakie są wskazania pompowtrysków przez te właśnie 2-3 minuty co silnik kuleje???
My po prostu nic nie wiemy!!! Zmień mechanika i tyle!!!
Jaka sytuacja z rozrządem ? może byś wrzucił krótki log BS 01 grupe 4.
Nagraj jakiś krótki filmik jak to klekocze.
Temat na 100% do ogarnięcia w ciągu kilka chwil tylko jak na razie nie masz szczęscia do ogarniętego nie mówię mechanika , ale kogoś co się zna na rzeczy.
05-02-2023, 18:42
Post: #14
RE: AUY-dziwne objawy
Hmm.dzięki za "kubeł zimniej wody" bo trochę już sam nie wiem co robić i może niepotrzebnie kombinuję jak koń pod górkę.
Wskazania temperatury z tego co ja widzę to dogrzewacz oczywiście nie działa i na postoju nie osiągnie 90stopni w obecnych temperaturach w okolicach zera stopni.ale podczas jazdy normalnie 90 stopni.co do logów to zadzwonię i zapytam żeby mi to udostępnił.mi przekazał aby tyle że na tym czwartym na zimnym korekta idzie na max a jak zacznie chodzić na cztery jest w normie jak na pozostałych.co do płynu to nic się z nim nie dzieje,stan jest taki jak w dniu kiedy go kupiłem a latem robiłem trasy po kilkaset kilometrów i nic się nie działo.co do filtra powietrza to zdjąłem rurę gumową tą za mapsensorem i odpaliłem wczoraj to nic nie dmuchało więc może to było moja pomyłka w sluchaniu.dzisiaj sam się poświęciłem i zdjąlem pokrywę zaworów i obejrzałem wałek i szklanki,nie widać jakiegoś większego zużycia niż na pozostałych..odłączyłem 4 pompowtrysk to chodził na 3 ale nie kopcił.no i odrazu kontrolka na desce od ESP.po podłączeniu tak samo tylko że kopci.więc wziąłem opalarke i grzałem okolice 4 pompowtrysku, szklanek i wałka przez kilka minut aż zrobiły się ciepłe,założyłem pokrywę i odpalam-5sekund i chodzi równiutko na 4 cylindry.ale to tylko takie moje spostrzeżenia dzisiejsze.oczywiscie mogę nagrać filmik i jutro zadzwonię jak to dokładnie z tymi logami tam było i dam znać.dziekuje bardzo za zainteresowanie i pomoc bo dla mnie też jest dziwne że po wizycie u mechanika dalej nic nie wiem bo to przecież nie rakieta NASA tylko 1.9tdi znany na każdym kontynencie.
05-02-2023, 20:08
Post: #15
RE: AUY-dziwne objawy
Nie wiem co znaczy korekty w normie jak piszesz? Zależy co dla kogoś jest norma.



3xTouran 1t2i 2x1t3 bls i cayc wszystko zawirusowane.
05-02-2023, 20:43
Post: #16
RE: AUY-dziwne objawy
(05-02-2023 20:08)wesol napisał(a):  Nie wiem co znaczy korekty w normie jak piszesz? Zależy co dla kogoś jest norma.

No ja też nie wiem jak to interpretować,powtarzam tylko to co mi przekazano.niestety nie mam vaga bo zrobił bym sam diagnozę z waszą pomocą a tak to wszystko takie niejednoznaczne.a może ktoś z was poleci jakiś warsztat woj wielkopolskie dokładniej Ostrów Wlkp i okolice.tak w promieniu 30 kilometrów.
05-02-2023, 23:37
Post: #17
RE: AUY-dziwne objawy
Łukasz12502
Jeśli chodzi o płyn to miałem na myśli czy czasem nie bulczy w zbiorniczku oraz czy na małym przelewie leci czysty płyn czy płyn z powietrzem. Być może ze masz uszczelke walnięta na 4 garze i z tąd te problemy.(MożeSad )
Co do temp silnika to co pokazuje sterownik na potrzeby silnika nie to co widzisz na blacie.
Sprawdziłeś wałek i szklanki mówisz !!! A próbowałeś wcisnąć szklanki ?????
Tutaj trzeba sprawdzić wszystko bo tez i wszystko ma znaczenie lub da nam jakiś trop.
06-02-2023, 18:41
Post: #18
RE: AUY-dziwne objawy
(05-02-2023 23:37)Bogos napisał(a):  Łukasz12502
Jeśli chodzi o płyn to miałem na myśli czy czasem nie bulczy w zbiorniczku oraz czy na małym przelewie leci czysty płyn czy płyn z powietrzem. Być może ze masz uszczelke walnięta na 4 garze i z tąd te problemy.(MożeSad )
Co do temp silnika to co pokazuje sterownik na potrzeby silnika nie to co widzisz na blacie.
Sprawdziłeś wałek i szklanki mówisz !!! A próbowałeś wcisnąć szklanki ?????
Tutaj trzeba sprawdzić wszystko bo tez i wszystko ma znaczenie lub da nam jakiś trop.
Przelewem w zbiorniczku leciał płyn, nie wiem jak to nazwać "taką cienką stróżką" ale jeszcze raz to sprawdzę czy aby na pewno.wałek i szklanki tylko wzrokowo obejrzałem i nie zauważyłem żadnych uszkodzeń.szklanki wcisnąć,to rozumiem że jak będzie dobrze to nie powinna się wcisnąć? sprawdzę to ale to już jutro bo dopiero z pracy wróciłem i dam znać.
19-02-2023, 20:48
Post: #19
RE: AUY-dziwne objawy
W temacie silnika na razie bez zmian.w okolicy nie ma chętnych na "diagnozowanie" a nie stać mnie na płacenie parkingowego za kilka tygodni i usłyszeć "jeździć-obserwować":D no i temperatury na plusie utrudnia działania.ale chciałem zapytać o coś innego,otóż miałem założone cztery pompowtryski o symbolu AK.mechanik wymienił jeden na używany (niby sprawny) o symbolu AC.i tu pytanie czy można tak jeździć? czy taka praktyka jest czymś normalnym?czy zamienia się kompletami (4AK na 4AC) czytałem na forum że te pompowtryski są zamienne?czyli mają te same parametry itp???i wymiana jednego o innym oznaczeniu nie ma wpływu na pracę silnika???one były w różnych rocznikach czy jakieś serie szły poprostu?pytam o to bo po tej wymianie nic się nie poprawiło z paleniem a mam wrażenie że auto zaczęło więcej palić.nie mam fisa ale po kilometrach widzę że tak jest.dlatego zamówiłem komplet uszczelnień+ śrubę i chcę założyć moją starą pompkę AK ale tym razem sam.
19-02-2023, 21:44
Post: #20
RE: AUY-dziwne objawy
Tutaj masz zamienne pompowtryski w silniku AUY z ETKI. Ja bym bardziej wierzył tej ETCE niż innym internetowym opisom na temat że niby AC też pasują. Ja nie wiem ale etka tego jakos nie zaleca. Musisz sobie uswiadomić to że do póki nie mamy danych z grup 013,023 to cięzko nam bedzie co kolwiek tobie pomóc. Predzej kup sobie jakis kabelek vcds a dopiero potem rób podmianki.


Załączone pliki Miniatury
   




Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  vw sharan 1.9 tdi dziwne odgłosy marek24021989 5 2,133 07-10-2019 21:21
Ostatni post: wesol
  dziwne sprzeglo pawel-piekarz 22 9,173 27-04-2018 12:38
Ostatni post: wesol
  Dziwne odgłosy przy gaszeniu kubik1986 11 3,146 07-03-2017 09:58
Ostatni post: kubik1986
  Dziwne objawy przycięcia przy obrotach 2tyś xmikexpl 2 1,721 24-01-2017 16:17
Ostatni post: Mapet
  Dziwne stuki i dymienie na biało gluchy24 33 9,866 10-11-2016 22:26
Ostatni post: wesol
  AUY - dziwne zachowanie sprzęgła deintegro 8 3,153 07-09-2016 17:55
Ostatni post: deintegro
  Sharan AFN 110KM dziwne odglosy z silnika??? Kamillo 0 1,273 04-09-2016 09:10
Ostatni post: Kamillo
  AUY dziwne zachowanie na 5 i 6 biegu deintegro 1 1,314 09-03-2016 07:36
Ostatni post: wesol
  Dziwne sprawy przy puszczaniu sprzęgła bania301 17 6,227 22-11-2015 22:23
Ostatni post: Pabloz
  1.9 tdi 110 km, dziwne objawy braku mocy domel 1 1,757 10-08-2015 22:00
Ostatni post: mamwi

Skocz do:


Kontakt | Forum - VW Sharan, Ford Galaxy, Seat Alhambra - warsztat, porady, forum, galeria, pomoc, ogłoszenia | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Oklejanie samochodów - Agencja reklamy Starachowice - marecki.name